Majorka Północna

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
10 dni4 300
Cena promocyjna przy zapisach do 01.07.2023

Szczegóły wyjazdu Majorka Północna

O wyprawie

Palma de Majorca | Sant Elm | Valdemossa | Megaluf | Port de Pollenca | Cap Fermentor | Lluc | Inca | Sa Calobra

Baleary – położone na południu Hiszpanii wyspy Morza Śródziemnego. Każda z wysp archipelagu reprezentuje własny niepowtarzalny klimat, historię i atmosferę. Różnice widoczne są już na pierwszy rzut oka. Każda z wysp ma swój własny wizerunek, odmienny krajobraz, architekturę i charakter. Każda przyciąga i fascynuje przybyszów w sobie tylko właściwy sposób. W każdej można zakochać się na całe życie. Wyspy Baleary są przykładem połączenia urody krajobrazu z niezwykłą gościnnością ich mieszkańców. 

Majorka - wizytówką Majorki poza eksponowanym, klifowym wybrzeżem i złotymi plażami jest Palma – stolica pełna rozmachu, nazywana „małą Barceloną”, „labiryntem smaku”, „fiestą pomysłów”… Krajobraz Majorki współtworzą kręte drogi z zapierającymi dech widokami na morze, miasteczka interioru – Pueblo z pomarańczowego piaskowca, dostojne pałace i rezydencje dawnej elity oraz targi żywności i tradycyjnego rzemiosła rozsiane po całej wyspie. Pomimo masowego rozwoju turystyki Majorka zachowała swój urok, malowniczość i koloryt, a na wyspie wciąż można znaleźć zakątki przyrodnicze i obiekty dziedzictwa kulturowego, które urzekają urodą i egzotyką.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C/D 

Wycieczka ma charakter krótkich obozów stacjonarnych, z których będziemy w małych grupach realizować program, adekwatnie do kondycji i chęci uczestników. Tak więc każdy na tej wycieczce znajdzie cos dla siebie. Wziąć pod uwagę jednak trzeba iż Majorka jest dość górzystą wyspą i na trasach często zdarzają się dość długie podjazdy.

Program

Dzień 1: Przelot na Majorkę

Zakwaterowanie w kurorcie Megaluf na wschodnim wybrzeżu wyspy. 
Kurort przyciąga turystów pięknymi piaszczystymi plażami, doskonałą infrastrukturą, sklepami, knajpkami i restauracjami. Dla nas będzie on idealną bazą wypadową na wycieczki rowerowe po północno-wschodniej części Majorki. 

Dzień 2: Palma de Majorca 

Pierwsza wycieczka rowerowa zaprowadzi nas do stolicy wyspy – Palmy. To zabytkowe miasto portowe z klimatem i rozmachem. Spacer wąskimi uliczkami i placami miasta wśród zabytkowych kamienic i rezydencji w stylu barokowym czy katalońskiego Art Nouveau, zaglądanie do zabytkowych i magicznych patiów kamienic, odpoczynek w ogródku jednej z gustownych artystycznych kawiarni, kontemplowanie panoramy starego miasta z katedrą i pałacem Almudaina na pierwszym tle – to rytuały wszystkich zwiedzających miasta. Dla nas dodatkową atrakcją będzie przejażdżka rowerowa wspaniałymi nadmorskimi bulwarami. 
Z miasta dla chętnych wycieczka w góry Serra de Burguesa. Zaledwie kilka kilometrów od stolicy wyspy znaleźć się można w zupełnie innym świecie, łagodnych wzgórz, i przepięknych ścieżek wśród gęstych lasów piniowych i cudownej śródziemnomorskiej przyrody. 

Dzień 3: Sant Elm 

Wycieczka ku położonym najbardziej na zachód krańcom wyspy. Na początek odwiedzimy spokojne i zabytkowe miasteczko Andratx. W jego panoramie dominuje potężny XIII-wieczny kościół, warto pospacerować wąskimi i stromymi uliczkami miasta. 
Cała okolica po której będziemy dziś jeździć usiana jest pomarańczowymi i brzoskwiniowymi sadami, oraz plantacjami migdałowców. W końcu dotrzemy do Sant Elm, dawnej rybackiej wioski, położonej na zachodnim krańcu wyspy. Dziś jest to niewielka miejscowość turystyczna z wspaniałą piaszczysto-kamienistą plażą i malowniczymi widokami na pobliską wyspę Sa Dragonera. Na chętnych czeka tu rowerowa wspinaczka do położonego na wysokim 300-metrowym klifie przepięknego klasztoru La Trapa. Widok stąd na wyspę Sa Dragonera zapiera dech w piersiach, wygląda ona jak smok wychodzący z morza. 
Następnie udajemy się do Port Andtrax, jednego z najbardziej ekskluzywnych miejsc na wyspie. Jako iż osiedliło się tu wielu zamożnych i sławnych ludzi w porcie podziwiać luksusowe jachty, a w okolicy wspaniałe wille. 
Na koniec jeszcze kąpiel na pięknej plaży w Peguera i pełni wrażeń powrócimy do hotelu. 

Dzień 4: Valdemossa 

Valdemossa to najsłynniejsza miejscowość na Majorce, zawdzięcza swą famę kompozytorowi i pianiście Fryderykowi Chopinowi, który wypoczywał w tutejszym klasztorze. Kartuzów. To urocze miasteczko położone jest na wzgórzu, a wąskie uliczki i kamienne domy przyklejone są do górskiego zbocza. Równie urocza jest trasa prowadząca do Valdemossy, mijamy spokojne wioski, uprawy oliwek, i małe gospodarstwa, w których najczęściej hoduje się kozy. 

Dzień 5: Megaluf – Port de Pollenca 

Opuszczamy Megaluf i przenosimy się na wschodnie wybrzeże wyspy. Po drodze zajrzymy do wsi i miasteczek wnętrza wyspy, zbudowanych z pomarańczowego piaskowca z wąskimi uliczkami, zielonymi okiennicami, w których czas zatrzymał się w miejscu. Na trasie spotkamy też wiele zabytkowych wiatraków, które stały się swoistym symbolem wyspy. 

Dzień 6: Cap Fermentor 

Półwysep Fermentor przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy zakątek wyspy. Nic dziwnego, że widokową drogą do przylądka Cap Fermentor, która przecina serpentynami klifowe wybrzeże wspina się codziennie dziesiątki rowerzystów, nie zważając na trudności trasy. Widoki stromych klifów schodzących do morza i dzikiej przyrody wokoło są rzeczywiście fantastyczne. Szczególnie bajkowy pejzaż można podziwiać z punktu widokowego w pobliżu zatoki Figuera – widać stąd skalisty, niemal pionowy kraniec półwyspu, z latarnią morską, wcinający się w granatową toń morza, które wygląda stąd bezkreśnie. 
Na półwyspie znajdziemy tez kilka przepięknych plaż. 
Odwiedzimy też dziś miasteczko Pollenca, w którym na każdym kroku czuje się historię, tradycję i kulturę. Są tu liczne galerie i warsztaty rzemiosła artystycznego. Wąskie, średniowieczne uliczki zdobią kamienice wybudowane w XVII i XVIII wieku. 

Dzień 7: Lluc – Inca 

Dziś odwiedzimy położone w górach Serra de Tramuntana, pośród lasów dębowych sanktuariom maryjne w Lluc. Jest to centrum duchowe Majorki, do którego przybywają tysiące pielgrzymów, by pomodlić się przed figurą Czarnej Madonny. 
W drodze powrotnej zajrzymy do trzeciego co do wielkości miasta na wyspie, Incy. W centrum miasta pełno jest stylowych kawiarni, ciastkarni i restauracji, jednak miasto znane jest głównie z licznych winiarni, leży bowiem w sercu największego rejonu winiarskiego na Majorce. Będzie więc okazja do degustacji tutejszych wyrobów. 
Etap choć trudny to wart wysiłku ze względu na wspaniałe panoramy okolicznych szczytów i dolin. 

Dzień 8: Sa Calobra 

Na koniec udamy się do bajkowej zatoki Sa Colabra, do której prowadzi niezwykle widokowa, pełna serpentyn droga przecinająca dzikie góry Serra de Tramuntana z najwyższymi szczytami na wyspie. Widok skalistych gór schodzących stromymi klifami do morza jest rzeczywiście spektakularny. Samą zatokę tworzy niewielka kamienista plaża otoczona wysokimi skałami. Miejsce to od wieków było inspiracją dla wielu artystów. 

Dzień 9: Port de Pollenca 

Ostatni dzień wykorzystamy na zasłużony odpoczynek i plażowanie. 

Dzień 10: 

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. Ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach (4-osobowe apartamenty składają się z sypialni z dwoma łózkami, salonu z kuchnią z rozkładaną kanapą 2-os oraz łazienki)
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Wynajem dobrej klasy rowerów górskich
  • Transfery autokarowe
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Majorka Północna pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.