Grecja Chalkidiki MTB

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
10 dni3 200
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Grecja Chalkidiki MTB

O wyprawie

Kassandra | Paralia | Sithonia | Athos | Saloniki

Pólwysep Chalcydycki to nie tylko przepiękne plaże, ale też wspaniałe górskie ścieżki wewnątrz półwyspu, które idealnie nadają się pod rowerowe wyprawy. Każda jego część ma odmienny charakter. 

Na Kassandrze dominują niewielkie pagórki do 200 metrów wysokości, poprzecinane siecią szerokich szutrówek, z kolei wąskie ścieżki na klifowych wybrzeżach wymagają skupienia i sporych umiejętności. 

Na Sithonii góry już znacznie wyższe, przekraczające 600 m, z bardzo urozmaiconymi leśnymi ścieżkami i przepięknymi widokami. 
Athos to z kolei już bardzo wysokie góry i choć ciężko tam wjechać na rowerze to sam ich widok powoduje iż czujemy się jak w Alpach, tylko pogoda dużo lepsza no i ciepłe morze wokół. A nic tak nie uprzyjemnia dnia jak kąpiel w morzu po konkretnym górskim etapie rowerowym. 

Zapraszamy! Odkryjmy wspólnie szlaki półwyspu Chalcydyckiego!!!!

RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA ROWEROWA - GRECJA CHALKIDIKI

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C

Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): B

Głównie drogi szutrowe, kilka łatwych i krótkich odcinków technicznych. UWAGA! Ze względu na dużą ilość kolców na trasie zdecydowanie zalecamy wycieczkę tylko osobom posiadającym system bezdętkowy w oponach.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

wkrótce

Warunki

ORGANIZACJA WYJAZDU

Uczestnicy dostają do Bari samolotem wraz z bagażem podręcznym 10 kg. 
Rower wraz ze sprzętem kempingowym (namiot, karimata, śpiwór) oraz ewentualny dodatkowy bagaż (10 kg) należy dostarczyć do Krakowa lub Warszawy 3 dni przed wycieczką – osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 3 dni po powrocie. 
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych +600 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Grecja Chalkidiki MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Grecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.