Chorwackie Wyspy

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
10 dni3 000
Cena promocyjna przy zapisach do 15.06.2024

Szczegóły wyjazdu Chorwackie Wyspy

O wyprawie

Moscenicka Draga | Beli | Cres | Osor | Veli Losinj | Krk | Baska | Rab | Pag

Gwarantowana słoneczna pogoda, błękit nieba, którego nie mąci żaden obłok, czysta i ciepła woda, piękne otoczone bujną zielenią zatoki, liczne wyspy i miły oku obraz dziewiczej przyrody – oto co czeka nas na tej wycieczce. Gdy towarzyszy temu urok starych, średniowiecznych miasteczek – cel naszego urlopu jest idealny.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C

Trasa lekko pagórkowata, jednak trudy wynagrodzą niesamowite widoki, etapy krótkie, ok 40 – 50 km, dzięki czemu pozostanie dużo czasu na odpoczynki na plażach i w miejscowych tawernach.

Równolegle prowadzona wyczieczka MTB - Chorwackie wyspy MTB

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem kierujemy się na południe w stronę Chorwacji. 

Dzień 2: Moscenicka Draga 

Docieramy do Chorwacji, na początek zatrzymamy się na Istrii. Dziś krótka wycieczka rowerowa na rozruszanie. Odwiedzimy najpiękniejszą plażę na Istrii oraz zabytkowe miasteczko Moscenice. Wieczorem natomiast przy wspaniałym istiarskim winie urządzimy imprezę integracyjną. 

Dzień 3: Beli - Cres 

Zaczynamy naszą rowerową przygodę! Rankiem przeprawiamy się na wyspę Cres. Dziś zwiedzimy jej północną część. Spróbujemy wypatrzyć żerujące tu sępy płowe, które stanowią jedną z głównych atrakcji tych okolic. Odwiedzimy też stolicę wyspy – miasto Cres ze wspaniałymi pałacami w stylu weneckim, a ambitni pokuszą się o zdobycie najwyższego szczytu Cresu – Gorice (648 m npm.) 

Dzień 4: Cres - Osor 

Dziś udamy się na południową część wyspy, której krajobraz zmienia się całkowicie. Miejsce lasów zajmują surowe skały z karłowatą śródziemnomorską roślinnością. Wiejskimi dróżkami łączącymi opuszczone miejscowości dotrzemy do Lubenic, jednej z najstarszych osad obronnych na wyspie, położonej na wspaniałym 380-metrowym klifie. Na nocleg zatrzymamy się w Osorze. W czasach rzymskich było to kilkudziesięcio-tysięczne miasto, dziś pozostała z niego niewielka wioska. 

Dzień 5: Osor - Veli Losinj 

Dziś wjeżdżamy na drugą z naszych wysp – Losinj, na której przez 300 dni w roku świeci słońce i rzadko się chmurzy. Jest ona cieplejsza i bardziej zielona od surowego Cresu. Odwiedzimy na niej średniowieczne miasteczka Mali Losinj i Veli Losinj, które połączone są przepiękną nadmorską promenadą. Nie zapomnimy również o zdobyciu najwyższego szczytu wyspy – Televriny (589m npm.), z którego być może uda nam się ujrzeć następny cel naszej wycieczki, wyspę Pag. 

Dzień 6: Krk 

Czas na kolejną z wysp – Krk. Znajdują się tu średniowieczne klasztory franciszkanów, kilka zabytkowych miasteczek, winnice, gaje oliwne, wspaniałe plaże i największa na Adriatyku marina jachtowa. 

Dzień 7: Krk – Baska - Rab 

Dziś zawitamy do wspaniałego kurortu Baska, który kusi swą przepiękną, długą plażą. Ci którzy z niej zrezygnują będą mieli okazje zdobyć najwyższy szczyt wyspy – Obzova (568 m. npm.), z którego roztacza się panorama na wszystkie odwiedzone przez nas wcześniej wyspy. 
Po południu rejs promem na wyspę Rab. 

Dzień 8: Rab - Pag 

Dzisiejszy dzień przeznaczymy na odkrywanie wyspy Rab. Porośnięta cudownymi zielonymi lasami Rab jest pogodną wakacyjną wyspą, na której można odnaleźć ślady historii w postaci starych murów, pałaców, klasztorów i kościołów. Śródziemnomorska sztuka i kultura tworzą odpowiednią atmosferę i impuls do szperania w bogatej przeszłości wyspy. Liczące ponad 2 tys. lat miasto Rab prezentuje się jako żywe muzeum, a piękne piaszczyste plaże na północy wyspy zachęcają do dłuższych postojów. 

Dzień 9: Pag 

Wyspa ta kojarzona jest z kolorowymi, pełnymi kwiatów ogrodami, na co zupełnie nie wskazuje początkowa jej część, na której droga wiedzie wśród nagich skał, na których z rzadka pojawiają się pojedyncze drzewa figowe. Odwiedzimy dziś m.in. stolicę wyspy – miasto Pag oraz jedną z najpiękniejszych plaż na wyspach. 
Całodniowa pętla po tej pięknej wyspie będzie wspaniałym zakończeniem wycieczki. 
Wieczorem wsiadamy w busa i udajemy się w drogę powrotną. 

Dzień 10: 

W godzinach popołudniowych wracamy do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Opłaty promowe 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: 

  • Wyzywienia 

Oplaty dodatkowe dla chetnych: 

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych i pensjonatach +800 zł. 
  • Dojazd z/do Warszawy +250 zl (tylko w przypadku zebrania sie odpowiedniej ilosci chetnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Chorwackie Wyspy pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.