Toskania GRAVEL - Boże Ciało

Toskania GRAVEL - Boże Ciało
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Włochy
Typ: Szosowe
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Transport: autokar / bus
cena: 3 500 PLN

TOSKANIA GRAVEL - BOŻE CIAŁO | Wyjazd KOLARSKI !

Toskania - miejsce kojarzące się przede wszystkim z niezliczona ilością zabytków z różnych okresów historii, wyśmienitą kuchnią i pięknymi, położonymi na wzgórzach, średniowiecznymi miasteczkami. Ale nie tylko! Ten owiany już kultem włoski region to kraina niemal stworzona do uprawiania kolarstwa i to nie tylko szosowego.

Mnogość pięknych mało uczęszczanych szos, góry, pagórki, niziny, wspaniałe szutry, a także czysto kolarska tradycja, z uznanym na świecie wyścigiem Strade Bianche i rodzinnymi stronami Mario Cipolliniego na czele,, to czynniki, które od lat przyciągają do Toskanii pasjonatów kolarstwa.

Połowa września to idealna pora​,​ aby poznać tę krainę z perspektywy roweru gravelowego. Stabilna pogoda​,​ dobra temperatura (ok 25 stopni C)​,​ ustający ruch turystyczny... A dlaczego z gravela?. Bo asfaltowe szosy to tylko część z tego co do zaoferowania ma Toskania. Warto odbić w boczną drogę, zapuścić się w tajemnicze zakątki toskańskich winnic i gajów cyprysowych, przemierzyć drogi kupieckie, szlaki winne i znaleźć się w unikatowej na skalę światową dolinie rzeki Orcia. Pamiętacie sceny z Gladiatora ze śpiewem Lisy Gerard w tle? Zabierzemy Was również w miejsca gdzie były kręcone. 

W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od naszego miejsca zakwaterowania, znajdują się takie perełki wloskiej architektury i urbanistyki jak Orvieto, Pienza, Montepulciano (z doskonałym winem), Cortona, Citta della Pieve, czy Perugia. To wszystko wplecione jest w krajobraz, nad którym góruje monumentalny, wygasły wulkan Monte Amiata i dziki masyw Monte Rufeno. Czerwcowy termin to także okres pełen kwitnących słoneczników, zielonych pół uprawnych i krwistoczerwonych maków- wprost raj do fotografowania.

Zakwaterowani będziemy w trzygwiazdkowym hotelu Villa Ricci w znanej z ciepłych źródeł miejscowości Chianciano Terme. Z hotelu i okolicy roztacza się widok na stare miasto, wzgórza wokół Cortony i Jezioro Trazymeńskie. Do starego miasta jest kilkanaście minut piechotą, lub kilka rowerem, a w pobliżu znajdują się sklepy, bary i restauracje. Zapraszamy razem z nami. Przeżyj prawdziwie włoska przygodę!

Najlepszy sposób na weekend czerwcowy? Gravelowy wyjazd do Włoch!

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa, przyjazd do Chianciano Terme w godzinach popołudniowych. Po przyjeździe możliwa runda aklimatyzacyjna.

Dzień 2

Trasa: Chianciano, Cortona, Lago di Trasimeno, Monte del Lago. Ok. 115 km, 1400 m.

Dzień 3

Trasa: Chianciano, Orvieto, Castel Viscardo, Cetona, Sarteano. Ok. 130 km, 2000 m.

Dzień 4

Trasa: Chianciano, Citta delle Pieve, Montarale, Piegaro. Ok. 70 km, 1300 m.

Dzień 5

Trasa: Chianciano, Castiglioncello del Trinoro, Val d'Orcia, Pienza, Monticchiello, Montepulciano. Ok. 75 km, 1500 m

Dzień 6

Trasa: Chianciano, Castiglione d'Orcia, Monte Amiata, La Foce. Ok. 115 km, 2500 m.

Dzień 7

Trasa: Chianciano, Sarteano, Radicofani, San Casciano dei Bagni. Ok. 65 km, 1100 m.

Dzień 8

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w Hotelu Gloria*** (7 nocy, pokoje dwuosobowe)
  • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • transport uczestników i bagaży na trasie Kraków- Chianciano Terme- Kraków komfortowym vanem
  • opiekę przewodników-pilotów
  • planowanie tras na każdy dzień
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa
  • pakiet filmów i/lub zdjęć z wyjazdu
  • opłaty miejscowe (tzw. city tax)
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży MJPro Tour jest wyjazd rowerowy Toskania GRAVEL - Boże Ciało, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Włochy, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania i obiadokolacje. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.