Sycylia - Wschodnie Wybrzeże szosowo

Sycylia - Wschodnie Wybrzeże szosowo
Dostępne terminy: brak
Kraje: Włochy
Typ: Szosowe
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania
Transport: samolot

SYCYLIA - WSCHODNIE WYBRZEŻE edycja wiosenna | Wyjazd KOLARSKI !

Marzec. Okres przejściowy. Przychodzi wiosna, ale w Polsce nie zawsze oznacza to wysokie temperatury i warunki dobre do jazdy na rowerze. Za to na Sycylii jak najbardziej! To idealny moment i okazja, aby przed samym startem kolarskiego sezonu w naszym kraju, w dogodnych warunkach rozkręcić nogę na szosach największej włoskiej wyspy.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ofertę z trasami poprowadzonymi w oszałamiających terenach od wieków owianej swego rodzaju tajemnicą Sycylii. Okres marca to czas, kiedy turystów wciaż jest tu bardzo mało, a życie toczy się nieco wolniej. Marzec to także miesiąc, w którym temperatury są tam już wysokie (średnio ok 19 stopni C) i aż zmuszają nas do eksploracji wyspy na szosówkach. A jest gdzie jechać! 

W trakcie wyjazdu zabierzemy Was na najwyższy wulkan Europy- słynną i groźną Etnę, po zboczach której już nieraz wspinali się kolarze, w trakcie wielu edycji Giro d'Italia. Pojedziemy do Taorminy- miasta perły, którego piękno ciężko opisać słowami. Pokażemy Wam miejsca gdzie kręcono film wszechczasów- kultowego Ojca Chrzestnego. Zjeździmy razem mało uczęszczane i niemalże dzikie szosy wschodniego wybrzeża Sycylii, łączącej w sobie piękno niesamowitej natury z bogatym dziedzictwem historycznym, będącym wynikiem wpływu wielu różnych kultur z całego Basenu Morza Śródziemnego.

Naszą bazą będzie miejscowość Riposto, położona u stóp Etny i jednocześnie przy samym brzegu Morza Jońskiego, w połowie drogi z Katanii do Taorminy. To idealna baza wypadowa na rower szosowy- wystarczy wyjechać z miasteczka i nasze nogi pokręcą w kierunku gór, pagórków i wspaniałych krajobrazów.

Zakwaterowanie to pensjonat urzadzony w odnowionej, typowo sycylijskiej kamienicy, położonej w samym centrum Riposto. Zapewnia bardzo wygodne pokoje z łazienkami, śniadania i ogólnodostępna kuchnię. Najbliższy sklep oddalony jest o kilka minut piechota, nieopodal znajduje się plaża, marina oraz liczne restauracje, pizzerie i bary. 

Sycylia jest bardzo dobrze skomunikowana z Polska. Loty do Katanii obsługuje linia Wizzair bezpośrednim połaczeniem z Krakowa, które w tym okresie jest bardzo tanie.

Rozpocznij kolarska wiosnę w wybuchowym stylu!

Dzień 1

Przelot z Krakowa do Katanii. Transfer do miejsca zakwaterowania.

Dzień 2

Odbiór rowerów. Trasa: Letojanni- Forza d'Agro- Savoca- Monte Kalfa- Letojanni- Riposto. Ok 85 km, 1900 m

Dzień 3

Trasa: Etna- południe. Riposto- Zafferana Etnea- Rifugio Sapienza- Nicolosi- Riposto. Ok. 85 km, 2000 m

Dzień 4

Trasa: Riposto- Graniti- Francavilla di Sicilia- Castiglione di Sicilia- Riposto. Ok. 105 lub 85 km, 2000 m/ 1500 m

Dzień 5

Trasa: Riposto- Taormina- Castelmola-Letojanni. Ok 55 km, 900 m.

Dzień 6

Trasa: Etna- północ. Riposto- Lingualosa- Monte Tanaurpi- Milo- Riposto. Ok 70 km, 1800 m.

Dzień 7

Trasa: Mesyna- Dinnammare- Mesyna- Letojanni. Ok 80 km, 1600 m

Dzień 8

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w pensjonacie, pokoje 3- osobowe
 • śniadania
 • wynajem wysokiej klasy rowerów szosowych (karbonowe ramy, napęd przynajmniej Shimano 105)
 • transfery lotniskowe
 • opiekę przewodników-pilotów
 • planowanie tras na każdy dzień
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłaty miejscowe (tzw. City tax)
 • dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu
 • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży MJPro Tour jest wyjazd rowerowy Sycylia - Wschodnie Wybrzeże szosowo, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Włochy, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.