Sycylia - Wschodnie Wybrzeże szosowo

Sycylia - Wschodnie Wybrzeże szosowo
Dostępne terminy: brak
Kraje: Włochy
Typ: Szosowe
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania
Transport: samolot

SYCYLIA - OKOLICE TAORMINY I KATANII | Wyjazd SZOSOWY !

Listopad. Miesiąc, który w Polsce nieszczególnie kojarzy się z kolarstwem. Dzień coraz krótszy, pogoda coraz gorsza, morale lecą w dół, ołowiane chmury nie zachęcają do pokonywania kilometrów na rowerze. To idealna okazja, aby na trochę zapomnieć o dołującej atmosferze i naładować baterie Słońcem południa... i to dalekiego!

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ofertę z trasami poprowadzonymi w oszałamiających terenach owianej tajemnicą Sycylii. Okres listopada to czas, kiedy turyści niemal znikają z tej urokliwej wyspy, a życie zaczyna toczyć się nieco wolniej. Listopad to także miesiąc, w którym wciąż temperatury są tam dość wysokie i aż zmuszają nas do skorzystania z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą jazda na rowerze szosowym. A jest gdzie jechać! 

W trakcie wyjazdu zabierzemy Was na najwyższy wulkan Europy- słynną i groźną Etnę, po zboczach której już nieraz wspinali się kolarze w trakcie wielu edycji Giro d'Italia. Pojedziemy do Taorminy- miasta perły, którego piękno ciężko opisać słowami. Pokażemy Wam miejsca gdzie kręcono film wszechczasów- kultowego Ojca Chrzestnego. Zjeździmy razem mało uczęszczane i niemalże dzikie szosy wschodniego wybrzeża tej fascynującej wyspy, łączącej w sobie piękno niesamowitej natury z niespotykanym dziedzictwem historycznym, będącym wynikiem wpływu wielu różnych kultur z całego Basenu Morza Śródziemnego.

Naszą bazą będzie miejscowość Riposto, położona u stóp Etny i jednocześnie przy samym brzegu Morza Jońskiego, w połowie drogi z Katanii do Taorminy. To idealna baza wypadowa na rower szosowy- wystarczy wyjechać z miasteczka i nasze nogi pokręcą w kierunku gór, pagórków i wspaniałych krajobrazów.

Zakwaterowanie to pensjonat urzadzony w odnowionej, typowo sycylijskiej kamienicy, położonej w samym centrum Riposto. Najbliższy sklep oddalony jest o kilka minut piechota, nieopodal znajduje się plaża, marina oraz liczne restauracje, pizzerie i bary. 

Zakończ sezon w wybuchowym stylu!

Szczegóły wkrótce !!!

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w pensjonacie, pokoje 4- osobowe ze śniadaniem
  • przewóz ladowy bagaży i rowerów
  • transfery lotniskowe
  • opiekę przewodników-pilotów
  • planowanie tras na każdy dzień
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży MJPro Tour jest wyjazd rowerowy Sycylia - Wschodnie Wybrzeże szosowo, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Włochy, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.