Włochy - Abruzja | szosowa majówka

Włochy - Abruzja | szosowa majówka
Dostępne terminy: brak
Kraje: Włochy
Typ: Szosowe
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania
Transport: samolot
+ bilet lotniczy

Majówka 2021 - WŁOSKA ABRUZJA SZOSOWO | Wyjazd KOLARSKI !

Teogoroczną majówkę proponujemy w nieco przedłużonej wersji. Zabierzemy Was na cały tydzień do środkowej części Włoch, gdzie chcemy pokazać Wam bardzo mało znany wśród turystów z Polski, a absolutnie fascynujący skrawek tego pięknego kraju. 

Abruzję znacie pewnie z dobrego szczepu Montepulciano d'Abruzzo, używanego do produkcji lubianego chyba przez wszystkich czerwonego wina. Ale Abruzja to nie tylko wino, a przede wszystkim potężne i piękne góry, będące kulminacją biegnącego wzdłuz włoskiego buta pasma Apeninów. 

Góry te poprzecinane są na wskroś przepięknymi drogami, które już wielokrotnie stanowiły arenę zmagań wyścigo Giro d'Italia, a oprócz tego przyciągają na codzień włoskich kolarzy, wspinaczy i narciarzy.

To tutaj znajdziemy jeden z najdłuższych podjazdów w Europie- monumentalny Blockhaus (Giro 2017), to także tutaj kolarze wielokrotnie zmagali się z masywem Gran Sasso (Giro 1999, 2018) i także w tym regionie znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech- zwany "Małym Tybetem" płaskowyż Campo Imperatore, który na wiosnę pokrywa się dywanem kwiatów i który również można przemierzyć w całości cudowną szosą. 

Majówka jest idealnym okresem aby wyrwać się na kilka dni z kraju i przemierzyć kolarskie kilometry w scenerii jak z pocztówki, a wszystko okrasić na koniec doskonałą włoską kuchnią. 

Przejazd organizujemy w formule łaczonej: uczestnicy lecą wygodnym połączeniem lotniczym Kraków - Pescara, a my samochodem zabieramy na miejsce rowery i bagaże. A na miejscu... pełna, kolarska ekstaza.

Zakwaterowani będziemy w pięknie położonym, trzygwiazdkowym hotelu Bella Vista w miejscowości Popoli- małym, urokliwy miasteczku wciśniętym pomiędzy góry. To świetna baza wypadowa, z której możemy startować na szosy w każdym kierunku.

Abruzja i Apeniny, choć znane dużo mniej niż Alp, dostarczają całej masy kolarskich wrażeń i widokowych uniesień. Majówka w Abruzji z pewnością będzie dla Was przygodą, której nigdy nie zapomnicie!

Przedłużony majowy weekend w samym sercu włoskich Apeninów!

Dzień 1

Przelot z Krakowa do Pescary. Transfer do miejsca zakwaterowania.

Dzień 2 - 7

Realizacja programu kolarskiego. Trasy o długości od 80 do 120 km, z przewyższeniami między 1500 a 2500 m.

Dzień 8

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelu Bella Vista w Popoli, pokoje dwuosobowe
  • śniadania
  • przewóz lądowy bagaży i rowerów
  • transfery lotniskowe
  • opiekę przewodników-pilotów
  • zaplanowane trasy na każdy dzień
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • dokumentację zdjęciową i/lub filmową
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży MJPro Tour jest wyjazd rowerowy Włochy - Abruzja | szosowa majówka, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Włochy, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.