Norwegia zachodnia szosowo

Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
15 dni7 800
start w Trondheim | + bilet lotniczy
13 dni7 200
start w Molde | + bilet lotniczy

Szczegóły wyjazdu Norwegia zachodnia szosowo

O wyprawie

NORWEGIA ZACHODNIA W KRAINIE FIORDÓW I TROLLI | Wyjazd KOLARSKI !

Norwegia Zachodnia na styku styku okręgów Møre og Romsdal i Vestland to kraina niczym wyjęta z bajki. Krajobrazy, które ukształtowała tutaj potęga natury są absolutnie wyjątkowe i niemożliwe do pomylenia z jakimkolwiek innym regionem. Pionowe ściany potężnych gór wyrastających prosto z oceanu, rozległe i wcinające się w głąb lądu malownicze fiordy, dzikie przestrzenie, wodospady, rwące potoki i wszechobecna zieleń.

W całym tym niesamowitym anturażu jest ukryte coś specjalnie dla nas- kolarzy. Ciągnące się przez wiele kilometrów fantastycznie poprowadzone drogi, wiodące to przepięknymi dolinami, to oszałamiającym wybrzeżem, to w innych miejscach wijące się do góry podjazdami, których nie powstydziłyby się Alpy czy Pireneje.

To właśnie tu znajduje się bodaj najsłynniejszy podjazd Norwegii- Droga Trolli, zwane norweskim Stelvio. Nieopodal trafimy na Dalsnibbę- dwudziestokilometrowy podjazd z poziomu morza na szczyt góry (1455 m npm), z której rozciąga się spektakularny widok na jeden z najbardziej znanych na świecie fiordów- Geirangen. Rownież w niedalekim sąsiedztwie znajdziemy jedną z najbardziej fotogenicznych dróg świata- Atlantic Ocean Road. 

Nasza lipcowa wyprawa to kolejny po Lofotach, które co roku są naszym wyjazdowym hitem, kierunek norweski obejmujący 13 kolarskich dni! Cała przygoda w krainie Trolli rozpocznie się w znanym m.in. ze skoków narciarskich Trondheim, z którego poruszając się na południowy zachód dojedziemy dzień po dniu aż do Bergen- drugiego największego miasta Norwegii zwanego bramą do fiordów.

Najlepsza formą kolarskiego zwiedzania Norwegii jest przemieszczanie się z miejsca na miejsce i tak też zaplanowaliśmy ten wyjazd. Ze względu na topografię regionu fiordów, ilość dróg w obrębie danego miasta jest zwykle niewielka, stąd wyjazd stacjonarny w takim miejscu nie ma większego sensu. Nasza propozycja to starannie przygotowana trasa, która poprowadzi Was przez najpiękniejsze i najlepsze widokowo zakątki zachodniej Norwegii.

Cała jazda oczywiście "na lekko"- nasz samochód przewiezie nasze bagaże między wszystkimi noclegami, zatem na rowerze pozostanie nam czysta jazda i rozkoszowanie się widokami. W kilku miejscowościach zatrzymamy się na dłużej (2-3 noclegi), a Wy będziecie mieć wybór- dokładniejsza kolarska eksploracja okolicznych tras lub dzień odpoczynku od kręcenia.

Zakwaterowani będziemy w domkach, pensjonatach, hostelach i apartamentach, co jest typową formą noclegu w Norwegii. Wszystkie noclegi (poza jednym- Leirvik) zarezerwowaliśmy dla Was ze śniadaniami, oprócz tego większość obiektów posiada zaplecze kuchenne dostępne dla gości, więc samodzielnie przygotowanie wieczornych posiłków nie będzie stanowić problemu.

Nasz bus zabierze z Polski Wasze rowery, główny bagaż i kilka dni przed startem imprezy pojedzie na prom do Szwecji, skąd uda się dalej aż do Trondheim. Analogicznie sytuacja wyglądać będzie w drodze powrotnej z Bergen. Podobnie jak w przypadku Lofotów, przekazanie sprzętu możliwe będzie w trzech miastach: Krakowie, Warszawie lub Łodzi i Gdańsku.

Uwaga! Wyjazd oferujemy w dwóch wersjach długości- możliwe są dwa punktu przylotu na start: Trondheim 7 lipca (np bezpośredni lot Norwegianem z Krakowa) lub Molde 9 lipca (lot przesiadkowy na jedmnym bilecie, również Norwegianem). Uczestnicy dolatujący do Molde dołączają do grupy jadącej już wcześniej z Trondheim. Gwarantujemy, że wyjazd do Norwegii będzie przygodą, którą zapamiętacie na długie lata!

Dwutygodniowa kolarska przygoda w krainie fiordów i trolli!

Program

Dzień 0 

Wylot do Trondheim. Odbiór z lotniska, nocleg w Trondheim. Po południu runda rozgrzewkowa lub zwiedzanie miasta.

Dzień 1 

Trasa do Surnadal (ok 120 km, 900 m) Nocleg w Surnadal.

Dzień 2 

Wykwaterowanie. Trasa do Molde. (ok 110 km, 1300 m) Nocleg w Molde. 

Dzień 3 

Trasa Trollstigen (Droga Trolli) + Norddalsfjorden. (ok 170 km, 3000 m)

Dzień 4

Trasa Atlantic Ocean Road. (ok 120-150 km, 1000- 1300 m)

Dzień 5

Wykwaterowanie. Trasa do Hellesylt. (ok 90 km, 1600 m) Nocleg w Hellesylt.

Dzień 6 

Trasa Dalsnibba + Geiringenfjord (ok 40 km, 1500 m)

Dzień 7 

Wykwaterowanie. Trasa do Nordfjordeid. (ok 60 km, 400 m lub 90 km, 1200 m) Nocleg w Nordfjordeid.

Dzień 8

Wykwaterowanie. Trasa do Førde. (ok 125 km, 2200 m). Nocleg w Førde.

Dzień 9

Trasa Dalsfjord + Fordefjorden (ok 120 km, 2500 m) 

Dzień 10

Trasa Jeziora Forde (ok 100 km, 1000 m) lub trekking pieszy na Hafstadfjellet.

Dzień 12

Wykwaterowanie. Trasa do Leirvik przez Nor. Scenic Route Gaularfjellet (ok. 125 km, 1600 m) Nocleg w Leirvik.

Dzień 13

Wykwaterowanie. Trasa do Bergen. (ok. 130 km, 2000 m) Nocleg w Bergen.

Dzień 14

Trasa po wyspie Askoy, zwiedzanie Bergen. (ok 60-80 km, 1000 m).

Dzień 15

Wylot/wyjazd do Polski.

Warunki

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w domkach, hostelach, pensjonatach (14 nocy)
 • śniadania (1 nocleg bez, jeden z dodatkową kolacją w cenie)
 • transport rowerów i bagaży na trasie Polska- Norwegia- Polska (odbiory: Kraków, Warszawa, Gdańsk)
 • transfery lotniskowe
 • przewóz bagażu samochodem na odcinkach przejazdowych
 • opiekę przewodników-pilotów
 • zaplanowane trasy na każdy dzień (pliki gpx, opis)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa
 • pakiet filmów i/lub zdjęć z wyjazdu

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych (lot Kraków- Molde/Trondheim, Bergen- Kraków)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Norwegia zachodnia szosowo pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Skandynawia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.