Wiosna na Cyprze

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Szczegóły wyjazdu Wiosna na Cyprze

O wyprawie

Wiosna na Cyprze | Wyjazd KOLARSKI !

Rozpocznij sezon kolarski w miejscu gdzie słońce świeci 326 dni w roku, a zróżnicowane ukształtowanie terenu gwarantuje wymagające i satysfakcjonujące wrażenia z jazdy na rowerze.

Jako bazę wybraliśmy okolice Pafos, miasta na południowym zachodzie wyspy w jej greckiej części. Hotel znajduje się kilkadziesiąt metrów od plaży i kilka km od centrum starego miasta. To doskonała baza wypadowa na kolarskie trasy praz na relaks po codziennej jeździe. To wszystko w przyjemnych, temperaturach i stabilnej pogodzie.

Cypr to niewielka wyspa na Morzu Śródziemnym jest raczej mało znana w kolarskim i triathlonowym świecie. Pomimo że sam Rafał Majka gościł na niej ze swoim pro teamem, Republika Cypryjska nie zasłynęła do tej pory w żaden szczególny sposób w kolarskim świecie.

A szkoda… Cypr, choć nie do końca znany, może zachęcić kolarzy nieskończonością krętych, oddalonych od samochodowego ruchu, dróg. Już w niewielkiej odległości od nadmorskich kurortów wznosi się masyw górski, który ze szczytem Olympus, sięga prawie 2 000 m n.p.m.

Sports Camp podzieli uczestników na dwie grupy, aby umożliwić rowerzystom o podobnych umiejętnościach i tempie wspólną jazdę, opiekun grupy będzie prowadził Cię przez cały tydzień jazdy na rowerze, zaś kompletne mapy tras GPX i profile wysokości zostaną przygotowane i rozesłane przed wyjazdem, aby zapewnić doskonałe wrażenia z jazdy.

Nasz zespół zawsze służą radą i pomocą, dzięki czemu poczujesz się jak zawodowy kolarz!

Program

Plan Wiosny na Cyprze

Dzień 1: Witamy na Cyprze!

Przylot, transfer do hotelu + zameldowanie. Montaż i dopasowanie roweru a wieczorem kolacja. Wieczorem omówienie planu całego tygodnia oraz podział na grupy.

Dzień 2: Trasa do Latchi przez Kathikas

Udajemy się na zachód w kierunku Zatoki Koralowej wzdłuż wybrzeża następnie w górę przez Kathikas i w dół po drugiej stronie do tamy Evretou. Całkowity dystans 98 km w obie strony , z całkowitym przewyższeniem + 1 600 metrów

Dystans: 98,4 km
Przewyższeń: : 1,650 m

Dzień 3: Agios Nikolaos

Jest to łagodna wspinaczka na wzgórze do Pano Platres, która obejmuje odległość około 100 km. Całkowity wzrost wysokości ok 1 500 metrów z maksymalną wysokością 1 100 metrów. Bardzo szybki zjazd prowadzi z powrotem do Pafos.

Dystans: 102 km
Przewyższeń: 1,490 m

Dzień 4: Las Pafos

Oszałamiająca tras a ze wspinaczką na wysokość 1 250 metrów na dystansie 73 km. Całkowity wzrost wysokości wyniesie ok 1 800 metrów, przechodząc przez doliny i winnice do jednej z najstarszych i najbardziej religijnych wiosek na Cyprze

Dystans: 133 km
Przewyższeń: 1,825 m

Dzień 5: Dzień wolny - regeneracja

Dzień odpoczynku (zasłużony)

Dzień 6: Olimp

Najwyższy szczyt Cypru OLIMP, którego wysokość sięga 1 952m

Dystans: 156 km
Przewyższeń: 2,852 m

Dzień 7: Zatoka Pissouri

Trasa wzdłuż wybrzeża prowadząca do wioski i plaży Pissouri. Ta trasa jest pofałdowana i bardzo ciekawa

Dystans: 120 km
Przewyższeń: 1,235 m

Dzień 8: Powrót do Polski

Warunki

Loty z Krakowa (Ryanair):

Loty z Warszawy (WizzAir):

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wiosna na Cyprze pochodzą od biura Sports Camp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Pozostałe. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.