Grecja - Cyklady

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
11 dni4 000
Cena promocyjna przy zapisach do 01.07.2023

Szczegóły wyjazdu Grecja - Cyklady

O wyprawie

wyspy: Santorini | Kithnos | Serifos | Syfnos | Ios | Paros | Naksos | Mykonos | Tinos

Każda z wysp Cyklad to oddzielna kraina. Każda ma swój szczególny charakter i niepowtarzalny urok. Miasteczka białych domów, wiatraki, piękne plaże, morze tak niebieskie jak nigdzie indziej na świecie, urocze tawerny, starożytne ruiny - czyli wszystko to, co najbardziej typowe dla Grecji znajdziemy właśnie na Cykladach.

Tradycja i spokój Sikinos, starożytne zabytki Delos, typowo turystyczne atrakcje i nocne rozrywki Ios i Mykonos, niezwykłe, wulkaniczne krajobrazy Santorini i oczywiście piękne plaże i słońce - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wspaniała trasa łącząca rower z niemalże codziennymi rejsami po morzu pomiędzy wyspami.

Okres zimowy na Cykladach to temperatury ok. 15-20 stopni, dużo cieplej więc niż u nas ale jednak nie na tyle aby kąpać się w morzu czy jeździć zupełnie na krótko.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: A/B

Bardzo krótkie ok. 30-50 km etapy, jednak nie tak zupełnie płaskie. Sporo czasu na odpoczynek na plażach. Częste rejsy promami również dadzą czas na odpoczynek.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem do Aten.

Dzień 2: Ateny

Zwiedzanie Aten.

Dzień 3-10: Cyklady

Przez osiem dni przemierzać będziemy archipelag Cykladów.
Odwiedzimy wyspy: Santorini, Kithnos, Serifos, Syfnos, Ios, Paros, Naksos, Mykonos i Tinos.

Dzień 11:

Powrót samolotem do kraju.

Warunki

ORGANIZACJA WYJAZDU:

Uczestnicy dostają do Aten samolotem wraz z bagażem podręcznym.
Rower oraz ewentualny dodatkowy bagaż (10 kg) należy dostarczyć do Krakowa lub Warszawy 3 dni przed wycieczką – osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 3 dni po powrocie. Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

UWAGA – WYPRAWA SPECJALNA

Trasa nie została przez nas jeszcze nigdy przemierzona, tak więc trzeba przygotować się na niespodziewane sytuacje i przygody. Program jest tylko orientacyjny, może ulec zmianom. Podczas trasy, nie rezerwujemy też noclegów, będziemy je organizować na miejscu w pensjonatach. Kto więc chce przezyc przygodę i wiele niezaplanowanych sytuacji - ZAPRASZAMY!

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. Ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Opłaty promowe
  • Przewóz rowerów z Polski
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Grecja - Cyklady pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Grecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.