Przez norweskie fiordy na rowerze | TYLKO DLA KOBIET

Kategoria
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty
TerminCena
14 dni2 930
+ bilet lotniczy

Szczegóły wyjazdu Przez norweskie fiordy na rowerze | TYLKO DLA KOBIET

O wyprawie

PRZEZ NORWESKIE FIORDY NA ROWERZE, PRZYGODOWA ROBINSONADA

BAJECZNE Fiordy na rowerze!

Zabieram Was podróżniczki, do krainy naturalności i pięknej przyrody. Wspaniała, pełna emocji i przygód wyprawa do Norwegii. Majestatyczne Fiordy, piaszczyste plaże, norweskie klimatyczne miasteczka i wioski jak z obrazka. Trasa dobrze i mądrze wybrana, z przystankami w miejscach, które Was zachwycą. Przed nami różnorodny krajobraz zachodniej Norwegii. Marsjańskie, bezludne wyspy, niebiańskie plaże, kręte drogi, podmorskie tunele, surowe góry i mieniąca się od słońca zieleń drzew, która  jak wojsko, będzie otulać nas swoimi ramionami.

A na koniec wisienka na torcie – Droga Atlantycka, najpiękniejsza trasa prowadząca wgłąb morza. Dotrzemy tu rano, by mieć półtora dnia na powolne poznawanie jej z każdej strony.

Norwegia to raj dla dwóch kółek. Dedykowane drogi i ścieżki z asfaltową nawierzchnią, znikomy ruch i kultura kierowców, która daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nasza trasa przebiega w najbardziej malowniczych rejonach zachodniej Norwegii, jest średnio wymagająca, choć są odcinki które pokonywać będziemy bardzo powoli. Dzienny dystans to ok. 40/50 km. W sumie przemierzymy ok. 500 km spokojnym tempem (ok. 17/20/h) dostosowanym do panujących warunków oraz uczestniczek.

Wszelkie podjazdy, górki pokonujemy według własnych możliwości, lekka przerzutka i cierpliwie, powoli kręcimy – przecież są wakacje i nigdzie się nie spieszymy. Jesteśmy w grupie i razem jedziemy do przodu. Są momenty, gdzie rower się również podprowadza. Dzięki rozsądnemu podejściu, chronimy nasze kolana, łańcuchy, szprychy, przy okazji dając możliwość pracy innym mięśniom.

Program

Co robimy na miejscu i styl wyprawy:

Przemierzamy kraj zahaczając o najpiękniejsze miejsca, w otoczeniu różnorodnego krajobrazu. Noce spędzamy w namiotach, za pan brat z przyrodą, gdzieś pośród fiordów, na niebiańskiej plaży ze słońcem, które o tej porze nigdy nie chowa się za horyzont, a tylko delikatnie muska jej linie, dając nam możliwość doświadczania niesamowitego zjawiska, białych nocy. Zarezerwowałam nam noclegi, w najbardziej naturalnych miejscach, z których roztaczają się pocztówkowe widoki. Jesli śpimy na dziko, to w miejscach, które są wyposażone w podstawową infrastrukturę sanitarną, tj, toaletę oraz zimną wodę, choć jedna lokalizacja zaskakuje gorącym prysznicem i parkingiem na rowery.

Jesli śpimy na kempingu, a tych nocy jest pięć/sześć – to oczywiście mamy dostęp do ciepłego prysznica i innych udogodnień, ale pamiętaj że wszystkie noclegi są pod namiotem.

Będziecie w pełni korzystać z piękna tego kraju. Nie zabraknie wizyt w miastach, na weekendowych  festynach, dobrej kawie i oryginalnego smaku zupy rybnej. Lipiec to równiez czas, gdy w Molde odbywa się festiwal jazzowy, w którym uczestniczymy podziwiając taneczno- muzyczną imprezę.

Jednak najbardziej wartościowe i pożądane na tej wyprawie, jest obcowanie z przyrodą, doświadczanie białych nocy i przeżywanie tych walorów w swoisty sposób. Ta rowerowa wyprawa, to prawdziwy reset od prozy życia, istna robinsonada, która na długo pozostanie w pamięci.

Na ten wyjazd zapraszam kobiety otwarte, niezachowacze, a przede wszystkim elastyczne i lubiące TAKI właśnie STYL poznawania świata. Podczas tej wyprawy, nie będzie muzeów, ruin zamków, kościołów i innych ‘cudów z kolorowych katalogów’ Cudne za to będą widoki, bezludne miejsca i fascynujące pejzaże, które z rowerowego siodełka będziecie konsumować. 

Co powinnaś zabrać ze sobą:

Sprawny technicznie i przygotowany pod wyprawę rower. Kask rowerowy, śpiwór, materac lub karimatę, sakwy, oraz niezbędnik turystyczny. Jedzenie zabieramy z Polski. Lista z ekwipunkiem i niezbędnymi rzeczami, ubraniami zostanie przekazana przed wyprawą.

Organizacyjnie i logistycznie:

Miastem wylotowym oraz przylotowym jest Gdańsk, lub Warszawa. Bilety kupujecie samodzielnie, po moim sygnale. W razie potrzeby pomagam zdalnie online, step by step. Możesz dolecieć na miejsce, również z innego miejsca na ziemi. W chwili obecnej Norwegia zniosła wszelkie obostrzenia wjazdowe, więc podróż odbywa się bez barier.

Warunki

Cena zawiera:

 • Przygotowanie uczestniczek do wyprawy, pełne wsparcie przed, oraz w trakcie podróży (również techniczne)
 • Realizację wyprawy rowerowej, z największą starannością, oraz zachowaniem bezpieczeństwa
 • Opłatę za przechowanie pudeł na czas wyprawy
 • Siedem noclegów na wybranych płatnych kempingach
 • Wszystkie przeprawy promowe (ok.7) również tzw. speedboat z i na lotnisko
 • Transport powrotny autobusem do Alesund
 • Wyposażenie biwakowe tj. namioty Fiord Nansen Sierra 2, z dwoma wejściami.
 • Dodatkowy bagaż na namioty oraz pozostały sprzęt biwakowy, w obie strony
 • Dwa jetboile
 • Gaz do butli
 • Kawę, herbatę, cytrynę
 • Dwie obiadokolacje na bogato (warzywa, łosoś, dorsz) do tego bukiet sałat z warzywem
 • Piękną przygodę rowerową

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych z bagażem i rowerem (1300-1700) w zależności od linii, miasta wylotowego oraz daty zakupu. Głównymm miastem wylotowym po raz pierwszy będzie Warszawa. Cena biletu dla tej opcji ok.1500 zł (stan na dzień 18 listopada) Pomagam w zakupie online w razie potrzeby.
 • Wyżywienia obiadowo-kolacyjnego zakupionego online w Polsce (ok. 250 zł) Polecam smaczne dania LYO (Superfemka ma tutaj zniżkę 25%) + można zabrać owsianki śniadaniowe, kabanosy, pasztety, sałatki rybne, chleb pumpernikiel (ok. 70 zł) Pełna lista rekomendacji zostanie przesłana uczestniczkom.
 • Wyżywienia na miejscu (zwykle dokupujemy ryby w puszkach, chleb, warzywa, owoc, jogurty, sery itp..) na te zakupy trzeba przeznaczyć ok. 500 NOK (220 zł)
 • Potencjalnego dodatkowego noclegu np. w domku na kempingu, w razie załamania pogody i chęci wysuszenia się, ogrzania (ok.100 zł) – przez ostatnie trzy lata nie zdarzyła się taka sytuacja (lampa przez 12 dni)
 • Pryszniców na kempingach (incydent) (każda z was ogarnia tę przyjemność sobie na miejscu), gdyż czasem są one wliczone, a czasem trzeba kupić sobie żeton i łatwiej mi, gdy nie pośredniczę w tym procesie, a zajmuję się rozpalaniem grilla. To jest 10 koron (5 zł)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Przez norweskie fiordy na rowerze | TYLKO DLA KOBIET pochodzą od biura Superfemka, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Skandynawia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.