Kuba na rowerze | TYLKO DLA KOBIET

Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Kuba na rowerze | TYLKO DLA KOBIET

O wyprawie

KUBA NA ROWERZE! PIJ RUM, TAŃCZ SALSĘ I ZJEDZ KUBĘ! VIVA LA CUBA!

Kuba na rowerze! 

Przed nami kolejna, kapitalna wyprawa rowerowa! Zaskakująca, spontaniczna, z dreszczem emocji i pulsującym hormonem szczęścia! Autentyczna strona KUBY! Rowerem przez kraj kontrastów, uśmięchniętych ludzi, rumu i słońca! Wyprawa ma charakter typowo backpackerski z elementami pierwiastka komfortu, jak przystało na damy w podróży.

Wyspa tworzy niepowtarzalny klimat, niespotykany nigdzie indziej na świecie, ale to ludzie są koniecznym dopełnieniem, tej wyjątkowej czasoprzestrzeni, którą tworzą. Dla nas, pokolenia pamiętającego schyłek komuny to będzie podróż w czasie. W kraju, gdzie brakuje zwyczajnych artykułów życia codziennego, da się zauważyć, tak obce nam wartości jak szacunek do stanu posiadania, oszczędność, skromność i umiejętność radzenie sobie w każdej sytuacji.

Kubańczycy są bardzo pogodnym i otwartym narodem. Roztańczeni, muzyczni i uśmiechnięci. Koloryt ludzi jest uderzający i tak jak wszechobecne kultowe Old Mobile które można spotkać tylko tutaj. To prawdziwy skansen motoryzacji.

Wyjątkowa, kreatywna karaibska wyspa, która pomimo trudności dnia powszedniego jest optymistyczna, wielowarstwowa, ale przede wszystkim uśmiechnięta i zaraża tym stanem każdego. Podróż do tego kraju jest fascynującym i emocjonalnym odkryciem. Kuba jest krajem nieuchwytnej magii i daje mocnego energetycznego kopa na długo! Jest idealnym antidotum na deficyt hormonu szczęścia.

Trasa podzielona jest na dziennie odcinki 35- 50 km, choć raz będziemy musiały przejechać 80km! (po płaskim i z górki) W sumie pokonamy ok. 530 km na rowerach. Szerokim łukiem omijamy turystyczne północne wybrzeże. Orbitujemy wokół karaibskich miast, osad oraz wiosek, choć ikon nie zabraknie.

Program

Co robimy na miejscu i styl wyprawy:

Przylatujemy do Hawany i zostajemy tu dwa dni. Następnie zmierzamy w głąb wyspy. Całą trasę pokonujemy na rowerach z wyjątkiem powrotu do Hawany.

Szczegóły trasy day by day będą przekazane uczestniczkom przed wyprawą. Podczas naszej kubańskiej robinsonady będzie czas na plażowanie, oraz błogie lenistwo (days off) 

Założeniem naszej rowerowej wyprawy jest konsumowanie prawdziwej Kuby.

Jesteśmy w Hawanie, Santa Cruz del Norte, Matanzas, Punta Perdiz, Playa Jibacoa, Estes, Larga, Giron, Cienfuegos, Arboleda, Jovellanos, Jaguey Grande, Rancho Luna i wiele innych. Generalnie dajemy głębokiego nura w kubańską manianę. Do Trynidadu ruszymy OLD AMERICAN CAR, by choć na chwilę poczuć smak motoryzacyjnego skansenu. 

Śpimy w wybranych domach Kubańczyków, czyli casa particulares oraz w naszych super wygodnych  i lekkich hamakach. W planach oczywiście ryba z grilla na plaży, błogie lenistwo i słoneczne kąpiele. Na miejscu żyjemy jak lokalsi, konsumujemy w lokalnych barach, małych restauracjach typowych dla Kubańczyków, i uwierzcie mi – nie zabraknie dobrej kuchni. Żyjemy a Cubano. Znamy fajne lokalne i tanie restauracje, gdzie można zjeść np. kultową ropa vieja za 3,50 euro

Konwencja wyjazdu to przede wszystkim spotkania z ludźmi, przebywanie w wioskach, miasteczkach, na plażach – bliskość z naturą i kubańskim otoczeniem. Nasz cel to smakowanie prawdziwej Kuby. Przebywanie z lokalsami, w ich domach, na podwórkach, na ulicy. Wspólne posiłki, wspólne zdjęcia, kręcenie biodrem w kubańskiej scenerii przepełnionej muzyką, Pina Coladą, Cube Libre i Mojito! Nie gonimy, nie spieszymy. To nie będzie przejazd przez kraj, tylko bycie w nim.

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie toczy się ciekawe życie, kultura, tradycja Kubańczyków. Bywamy na fiestach, ceremonii afrokubańskiej religii Santerii, wydarzeniach kulturalnych, wiejskich obrzędach. Tańczymy, pijemy rum, obcujemy z otoczeniem i doświadczamy każdej warstwy ukrytego klejnotu wyspy.

To podróż dla wszystkich kobiecych, elastycznych i otwartych umysłów, głodnych przygody i zaskakujących sytuacji. Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć…ta podroż to istna karuzela zdarzeń i sytuacji. Jeśli to czujesz – zapraszam. Celowo zmniejszam dystanse, by mieć więcej czasu na przyjaźń z wyspą i odpoczynek. Wyjazd jest dla wszystkich kobiet, z podstawową kondycją fizyczną, lubiących taniec, dobrą zabawę, słońce i muzykę. Będzie kilka przewyższeń, jednak Kuba generalnie jest płaska. Ważna jest twoja tolerancja na ewentualnie wyższe temperatury, choć grudzień należy do przyjemnych miesięcy z temperaturą w dzień od 24-  do max 30 stopni i słońce często za chmurami.

Co powinnaś posiadać, zabrać ze sobą:

Sprawny technicznie rower (trekkingowy lub crossowy) kask, sakwy rowerowe na tył, oraz małą torbę na kierownicę, Karimatę lub materac, lekki śpiwór w komforcie +5 stopni. Szczegółowa lista odzieży oraz wyposażenia wyprawowego zostanie przesłana uczestniczkom. Nie zabieramy jedzenia z kraju, zaopatrujemy się na miejscu.

Wyprawę po KUBIE poprowadzi Maria Garus pierwsza Polka, która przejechała solo na rowerze kontynent amerykański: z Alaski do Argentyny, przez Góry Skaliste i Andy. W 33 miesiące pokonała 24 000 km. Jej podróż została nominowana do nagrody Travelery National Geographic w kategorii Podróż Roku i wyróżniona statuetką najważniejszej polskiej nagrody podróżniczej – Kolosy, za samotną, łamiącą stereotypy podróż rowerem przez obie Ameryki. Poza działalnością podróżniczą, zawodowo zajmuje się transferem wiedzy i innowacji, badaniami naukowymi, działalnością edukacyjną, publikacyjną oraz budowaniem platform współpracy regionów, uczelni i otoczenia społeczno-gospodarczego.  Jej prywatne zainteresowania dotyczą obszarów związanych z rozwojem osobistym, samodoskonaleniem umysłu i ciała, oraz technik pokonywania wewnętrznych blokad i lęków.

Logistycznie i organizacyjnie:

Podróż zaczyna się i kończy w Warszawie. Lecimy do Hawany, cena biletu wraz z rowerem! Bilety lotnicze kupujecie samodzielnie. Ja dokonuję rezerwacji rowerów na lot. Wskazówki dotyczące zapakowania roweru, niezbędnego ekwipunku będzie wam przekazana. Dla osób z Warszawy istnieje możliwość szkolenie z budowy roweru, zapakowanie go do pudła i nawet transport na lotnisko. Ta opcja dotyczy również osób spoza stolicy. Wszystko można ułożyć i dograć.

Warunki

Cena zawiera:

 • Pomoc w zakupie biletów dla uczestników i rezerwację rowerów na trasie Warszawa > Hawana
 • Zwiedzanie miast, ważnych i ciekawych miejsc, organizacja wspólnego czasu na miejscu
 • Przygotowanie uczestniczek do wyprawy w zakresie niezbędnego spakowania roweru oraz ekwipunku. Pełne wsparcie logistyczne (również techniczne na trasie)
 • Kartę turysty (wiza)
 • Opracowanie trasy, przewodnictwo oraz wsparcie podczas podróży przez prowadzącą Ilonę
 • 13 noclegów w wybranych i dobrej jakości domach kubańskich (casa particulares)
 • Śniadania w wersji de lux podczas całej wyprawy, również na plażach
 • Noclegi hamakowe w wybranych bepiecznych plażach (6)
 • Wyposażenie hamak + moskitiera (waga 750 gram)
 • Dwie przeprawy z rowerami barką
 • Grill warzywno – rybny na dwóch plażach okraszany rumem, ogniskiem i dźwiękami gitary
 • 5 litrów rumu + dodatki (owoce, avocado, soki, kokosy, inne rarytasy) na ten wspólny cel Superfemka przeznacza budżet w kwocie 70 euro.
 • Napiwki dla miejscowych
 • Ubezpieczenie Signal Iduna
 • Składkę na fundusz turystyczny
 • niespodzianki i atrakcje

Cena nie zawiera:

 • Kosztów biletów lotniczych (cena biletów wahają się od 3500 zł – 5500 zł – im wcześniej tym taniej)
 • Pozostałego wyżywienia (trzeba założyć dziennie ok. 15 euro na jedzenie, napoje) Uczestniczki zwykle wydają 250 – 300 euro na cały pobyt. Na cygara trzeba przeznaczyć dodatkowe 35 euro.
 • Wycieczkę old american cars do Cienfuegos – Trynidad – Cienfuegos  wraz z noclegiem oraz śniadaniem (50 euro)
 • Transportu powrotnego z rowerem do Hawany (30 euro)
 • Rejsu łódkami po rzece ( ok. 2 euro)
 • Rundki katamaranem wraz z snurkowaniem (ok. 10 euro)
 • Wypożyczeniem maski i rurki  (3 euro) – można zabrać własną
 • Wejść do historycznych obiektów/atrakcji/ galerii/ casa de musica/ klubów  (ok. 25 euro)
 • Godzinną rundkę kadilakami po Havanie (10 euro)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Kuba na rowerze | TYLKO DLA KOBIET pochodzą od biura Superfemka, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.