Fuerteventura Południowa

Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Fuerteventura Południowa

O wyprawie

Pozo Negro | Betancuria | Costa Calma | La Pared | Pajara | Morro Jable | Cofete

Fuerteventura to niekończące się plaże z białym piaskiem, obmywane ciepłym Atlantykiem, który w zetknięciu z wyspą zmienia kolor na turkusowy i lśni paletą barw. Jest najbardziej bezludną wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich Opustoszałe wnętrze wyspy, gdzie od stuleci pasterze wypasają stada kóz, jest naprawdę fascynujące, choć dla większości turystów główną atrakcją pozostaje wybrzeże. Ciągnące się kilometrami plaże z białym piaskiem to raj nie tylko dla miłośników słonecznych kąpieli. Tym razem zwiedzimy południową część wyspy.

Stopień trudności: C 

Wyspy Kanaryjskie stanowią raj dla rowerzystów zarówno bardzo doświadczonych, jak i tych początkujących. Każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, zarówno łatwe trasy wzdłuż wybrzeża, jak i trudne górskie szlaki. Wycieczka ma charakter krótkich obozów stacjonarnych, z których będziemy w małych grupach realizować program, adekwatnie do kondycji i chęci uczestników. Południowa część wyspy jest dość pagórkowata, jednak można znaleźć też płaskie trasy.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1:

Przelot na Fuerteventurę.

Dzień 2:

Zakwaterowanie w Caleta de Fuste – bardzo przyjemnym kurorcie w środkowej części wyspy. Pierwszy dzień po przylocie przeznaczymy na odpoczynek na plaży lub hotelowym basenie, a wieczorem czeka nas impreza integracyjna.
NOCLEG – CALETA DEL FUSTE

Dzień 3: Pozo Negro

Na początek przepiękna trasa przez Park Krajobrazowy Pozo Negro. Niezwykle urozmaicony krajobraz z przepięknymi wulkanicznymi stożkami, długimi dolinami zaschniętymi polami lawowymi, porośniętymi wielokolorowymi mchami, gdzieniegdzie urozmaiconymi gajami palmowymi. Taki krajobraz rzadko spotkać można gdziekolwiek indziej w świecie. Niezwykła jest też rybacka wiosna Pozo Negro, jakże odmienna od wszystkich nadmorskich kurortów. Brak tu hoteli a jedynie małe rybackie chaty i kilka niewielkich knajpek. Aż żal opuszczać to miejsce.
NOCLEG – CALETA DEL FUSTE

Dzień 4: Betancuria

Drugi etap mimo iż poprowadzony niemal całkowicie drogami asfaltowymi stanowić będzie największe wyzwanie na tej wycieczce. Zdobędziemy najwyższe przełęcze wyspy, nagrodą będzie wspaniały widok obejmujący niemal całą wyspę wraz z sąsiednią Lanzarotą a przy dobrej pogodzie nawet Teneryfą. Odwiedzimy też dawną stolicę wyspy Betacuarię, to bezsprzecznie najpiękniejsza miejscowość na wyspie. Bielone domy pochodzące z XVI – XVII wieku kontrastują tu z zielenią gajów palmowych i drzew cytrusowych. Stąd czeka nas zjazd najbardziej zieloną doliną wyspy – Vega de Rio Palmas.
NOCLEG – CALETA DEL FUSTE

Dzień 5: Costa Calma

Dziś przenosimy się na południe wyspy. To tutaj rozciągają się najdłuższe, najsłynniejsze i najpiękniejsze plaże Wysp Kanaryjskich i mimo powstających nowych kurortów obszar ten pozostaje najbardziej dziką i najmniej zagospodarowaną częścią Fuerteventury.
Po drodze odwiedzimy m.in. Las Playitas, małą senną rybacką wioskę, ze świetnymi restauracjami i miłą spokojną plażę. Ci którzy nie będą jednak chcieli odpoczywać udadzą się ku pobliskiej latarni morskiej położonej na ogromnym 300-metrowym klifie, Przy dobrej pogodzie ujrzeć stąd można oddaloną o 100 km Afrykę.
NOCLEG – COSTA CALMA

Dzień 6: La Pared – Pajara

Kolejny dzień to coś dla miłośników jazdy w terenie. Wspaniałe szlaki prowadzące ku La Pered dają możliwość wyżycia się nawet najbardziej wybrednym miłośnikom MTB. Niesamowite pustynne krajobrazy potęgują wrażenie przebywania w jakby innym świecie, jakże odmiennym od naszych gór. W tej scenerii niezwykle zaskakuje miasteczko Pajara, które Wit gości schludne jak spod igły, mieniące się kolorowymi kwiatami kontrastującymi z ponurymi brązami centralnej części wyspy. Miasto zdobyło kiedyś tytuł najlepiej utrzymanej miejscowości w całej Hiszpanii.
NOCLEG – COSTA CALMA

Dzień 7: Morro Jable

Po raz kolejny zmieniamy naszą bazę wypadową i przenosimy się jeszcze bardziej na południe. Odcinek pomiędzy Costa Calma a Morro Jable to ciąg najdłuższych, najsłynniejszych i najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich plaż ze złocistym piaskiem. Łączą je wspaniałe szlaki idealne pod rower górski. Nawet nie będąc nigdy na Fuerteventurze, zna się te obrazki – plaża nad cudowną, niebiańsko błękitną zatoką, która równie dobrze mogłaby się znajdować na Karaibach, Seszelach lub w jakimkolwiek innym egzotycznym zakątku świata. Jednak nie trzeba daleko jeździć wystarczy wybrać się z rowerem na jedną z oddalonych od centrów turystycznych plaż by zakosztować takich widoków.
NOCLEG – MORRO JABLE

Dzień 8: Cofete

Na koniec udamy się na samo południe wyspy, tutaj żadko docierają turyści spędzający czas w kurorcie Morro Jable. Wspaniała szutrowa droga zaprowadzi nas do Cofete, samotnej osady z jedną kawiarnio-restauracją. Dla wielu to koniec podróży, my jednak kontynuujemy wycieczkę w dół gdzie znajduje się wspaniała, długa, nietknięta przez cywilizację i zupełnie pusta plaża. Dociera tu niewiele osób więc normą jest opalanie nago. Powrotem czeka nas jeszcze wspinaczka na przełęcz pomiędzy Pico de la Zarza (najwyższy szczyt na wyspie 812 m n.p.m.) a Pico de la Fraile. W nagrodęotwiera się rozległy widok na północno-zachodnie wybrzeże , który na długo pozostanie w pamięci.
NOCLEG – MORRO JABLE

Dzień 9:

Ostatni dzień jak zwykle na naszych wycieczkach przeznaczymy na plażowanie i „łapanie słońca” by jak najwięcej przywieźć go do kraju.

Dzień 10:

Powrót do kraju.

UWAGA: 

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach.
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym (dwa bagaże podręcze 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm 10kg)
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 100 do 140 euro
  • Wynajem rowerów elektrycznych ok. +400 zł

 Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Fuerteventura Południowa pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.