Tanzania

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
16 dni11 500
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Tanzania

O wyprawie

Zanzibar | Pemba | Tanga | Park Narodowy Saadani | Dar Es Salaam

Tanzania, a właściwie Zjednoczona Republika Tanzanii, to kraj afrykański, który położony jest we wschodniej części Czarnego Lądu. Powstał z połączenia dawnych kolonii brytyjskich: Tanganiki oraz Zanzibaru. Stąd też i jego nazwa: Tanzania. Wakacje rowerowe w tropikach, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, na wyspie lub kontynencie afrykańskim? Takie warunki do wypoczywania daje Tanzania. Możesz tu spędzić wymarzone rowerowe wakacje wśród dzikich zwierząt i bujnej, podzwrotnikowej roślinności.
Zapraszamy na rowerowa podroż przez dwie największe wyspy Tanzanii oraz wzdłuż afrykańskiego wybrzeża.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B

Zupełnie płaskie wycieczki, etapy o długości ok. 50-60 km, trzy dłuższe etapy o długości ok. 80 km. Sporo dróg szutrowych.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem na Zanzibar.

Dzień 2-5: Zanzibar

Pierwsze 4 dni spędzimy na wyspie Zanzibar. To raj na Ziemi oszałamiający wonią przypraw i niebiańskimi widokami. Tropikalny klimat, nieskazitelnie białe plaże oblewane przez szmaragdowe morze oraz urzekająca fauna i flora sprawią, że jazda rowerem po wyspie na długo pozostanie w pamięci.
Zobaczymy bajeczną rafę koralową. Poczujemy unoszący się zapach cynamonu i gałki muszkatołowej, w Nungwi odkryjemy urocze stragany z lokalnymi produktami, rezerwat żółwi i liczne hotele na beztroski wypoczynek. Oczywiście odwiedzimy też zjawiskową stolicę Zanzibaru i zobaczyć Stone Town, wpisane na listę UNESCO.
Tutaj czas płynie wolniej, a mieszkańcy żyją zgodnie z używanym tu powiedzeniem „hakuna matata”. Egzotyczne smaki i zapachy, wypoczynek pod palmami i wyjątkowa przyroda a do tego rower. Nic więcej nam do szczęścia nie potrzeba!

Dzień 6-8: Pemba

Przenosimy się na druga z największych wysp Tanzanii. Oddalona około 50 kilometrów na północ od Zanzibaru i niemal tyle samo na wschód od kontynentalnej części Tanzanii Pemba od dawien dawna nazywana jest „zieloną wyspą”, a tutejsza mozaika lasów, bagien, namorzynów, ukrytych przed światem plaż i lagun stanowi idealne warunki do relaksu niemal na końcu świata. Pomimo że samo dotarcie w to miejsce może sprawiać nieco problemów, a większość mieszkańców wyspy mówi tylko w lokalnym języku, z pewnością spotkacie się tu z niezwykłą gościnnością i zjawiskowymi, niezadeptanymi przez masową turystykę krajobrazami.
Na Pembie towarzyszyć będzie Wam cisza, spokój oraz aromat egzotycznych owoców rosnących na całym jej terenie i goździków rozłożonych na matach do wyschnięcia na słońcu – to właśnie stąd pochodzi niemal 70% zasobów tej egzotycznej przyprawy. Eksplorujcie ruiny meczetów i dawnych grobowców będących pozostałościami po arabskiej dominacji na wyspie, poznajcie lokalnych szamanów i tradycyjną medycynę (a może magię?) ju-ju i skorzystajcie z jednych z najlepszych w Afryce warunków do nurkowania, odkrywając wszystkie oblicza Pemby.
A najlepiej wyspę można poznać oczywiście przemierzając ją wzdłuż i wszerz na rowerze.

Dzień 9-10: Tanga – Park Narodowy Saadani

Przeprawiamy się promem na afrykański ląd. Najpierw czeka nas 130 km trasa wzdłuż wybrzeża łącząca portowe miasto Tanga z parkiem narodowym Saadani. Tenga to miasto znane z kolonialnej architektury i największego w Tanzanii targu rybnego.
Po dwóch dniach pięknej trasy wzdłuż wybrzeża przez małe nadmorskie wioski, z dala od tłumu turystów dotrzemy do niewielkiego parku narodowy Saadani. To miejsce, w którym plaża spotyka się z buszem. To jedyny w swoim rodzaju raj, który daje możliwość zanurzenia się w Oceanie Indyjskim zaraz po safari. Tutaj można delektować się wyjątkowym pokazem flory i fauny morskiej i kontynentalnej w naturalnie fascynującym otoczeniu. Ale jest to także jedyne miejsce, w którym bezczynne godziny opalania mogą zostać przerwane przez przechodzącego obok słonia czy hipopotama.

Dzień 11: Park Narodowy Saadani

Cały dzień spędzimy na safari po Parku Narodowym Saadani. Saadani jest jednym z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Tanzanii. Wart jest jednak uwagi z dwóch powodów – nie jest tak zatłoczony jak park Serengeti czy Mikumi, a okoliczne wioski zupełnie pozbawione turystów, wyróżniają się swoją autentycznością i ekstremalną serdecznością mieszkańców.
Saadani obejmuje deltę rzeki Wami i można wybrać się w rejs łodzią po rzece Wami, by zobaczyć hipopotamy, krokodyle i wiele gatunków ptaków i namorzynów. Niewielu turystów odwiedza Saadani, dzięki czemu jest to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym stanie i mają bardziej osobiste safari. Najważniejsze gatunki to lew, słoń, bawół, lampart i żyrafa, a także kilka gatunków antylop i małp.

Dzień 12: Park Narodowy Saadani – Bagamoyo

Z Saadani przez afrykańskie bezdroża udamy się do Bagayamo. Spacerując wąskimi, nieutwardzonymi ulicami Bagamoyo, przenosimy się z powrotem do połowy XIX wieku, kiedy to miasto było jedną z największych osad na wybrzeżu wschodnioafrykańskim i końcowym szlaku karawany łączącej jezioro Tanganika z morzem.
Miasto jest domem dla światowej klasy zabytków. Bagamoyo to pierwsza niemiecka stolica kolonialna i niegdyś najważniejszy port handlowych na wschodnim wybrzeżu Afryki Wschodniej. To miejsce, które zapisało się w historii Afryki – jako punkt przybycia arabskich i europejskich misjonarzy, odkrywców i kupców w Afryce Wschodniej i Środkowej, a także jako miejsce dziedzictwa kulturowego upamiętniającego handel niewolnikami w Afryce Wschodniej; Bagamoyo było przystankiem dla karawan handlarzy niewolników, kości słoniowej i kopry( miąższ z orzechów kokosowych wykorzystywany do produkcji mydła) podróżujących z lądu, od Morogoro, jeziora Tanganika i Usambara w drodze na Zanzibar.
Bagamoyo, choć niezwykle dzięki swojej fascynującej historii, z powodu bliskości Zanzibaru pozostaje trochę zapomniane. Ma to jednak i dobre strony. Miasteczko Bagamoyo zachowało wiele ze swojej wiejskiej atmosfery, którą można delektować się na targu rybnym, nad brzegiem Oceanu Indyjskiego lub w jednej z małych lokalnych restauracji. To miejsce, gdzie miłośnicy ruin znajda prawdziwe skarby. Od zrujnowanych budynków niemieckiego rządu kolonialnego, przez stare domy arabskich kupców, aż do XIII-wiecznych ruin i grobowców Kaole, są tu ruiny wszystkich kształtów i rozmiarów oraz stopni rozkładu. Z pajęczyna uliczek i rozpadającymi się budynkami kolonialnymi z czasów niemieckich Bagamoyo jest niewątpliwie warte odkrycia.

Dzień 13: Bagamoyo – Dar es Salaam

Po kilkunastu dniach pobytu na Tanzańskiej prowincji czas odwiedzić największe miasto Tanzanii – Dar es Salaam i spojrzeć jak afrykański kraj próbuje doganiać Europę. Są tu wieżowce, centra handlowe, kilkupasmowe autostrady, szerokie bulwary,tylko wszystko zupełnie inne, takie w afrykańskim stylu.

Dzień 14-16:

Powrót promem na Zanzibar, odpoczynek na plaząch i lot powrotny do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 5 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem
  • Przewóz rowerów samolotem
  • Transport bagaży na trasie
  • Transfery
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW

Opłaty dodatkowe:

  • Opłaty wizowe

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Tanzania pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.