Tajlandia

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Tajlandia

O wyprawie

Bangkok | Ayutthaya | Chiang Mai | Krabi

Charakterystykę kraju zwanego Tajlandią ująć można w dwóch słowach: „barwa i chaos”. Oba te elementy uderzą nas już od pierwszej chwili pobytu na tajskiej ziemi. Bogatą paletą barw zaskoczą nas tutejsze miasta, gdzie żółte, czerwone i zielone dachy domów mieszają się ze wszechobecnymi złoceniami wieżyczek, gdzie po zielonej rzece płyną wrzecionowate łodzie wypełnione kolorowymi owocami i pachnącymi przyprawami, gdzie spod słomkowego kapelusza spoglądają na nas czarne oczy Tajki, a błękit nieba przecinają purpurowe i różowe latawce. 

Tajlandia to spotykane na każdym kroku posągi łagodnie uśmiechniętego Buddy, zatłoczone ulice, liczne stargany oferujące specjały tajskiej kuchni i nieustanna atmosfera święta, która przyczynia się z kolei do wrażenia chaosu. Jest to jednak pozytywna forma tego zjawiska, gdyż przyjazne usposobienie tutejszych mieszkańców skutecznie łagodzi wszelkie napięcia. 

Tajlandia jest jednym z tych krajów, który podoba się każdemu, dlatego śmiało możemy zaproponować rowerową wyprawę w tym niezwykłym zakątku świata. 

Czeka nas wiele atrakcji, oprócz wspaniałych szlaków rowerowych także trekingi przez dżunglę , oraz na koniec wypoczynek na przepięknych plażach południa.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C 

Część trasy (5 etapów) prowadzi po pagórkowatym terenie północnej Tajlandii, głównie drogi asfaltowe, częściowo szutry. Etapy dość długie ok. 50-70 km. Pozostałe etapy płaskie 30-60 km.

Program

Dzień 1: 
Wylot do Bangkoku. 

Dzień 2: Przylot 
Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie, wieczorny spacer po mieście. 

Dzień 3: Bangkok 
Bangkok jest miejscem, które dla przeciętnego Europejczyka wydawać się może nieco hałaśliwe, gwarne i chaotyczne, ale niekoniecznie musi się to kojarzyć z czymś negatywnym. Po prostu ulicami mkną często barwni sprzedawcy żywności i rękodzieł, weseli grajkowie, do niemożliwości obładowane skutery i różne inne środki transportu, od rikszy i tuk-tuków począwszy na... słoniach kończąc (warto zaznaczyć, ze przejażdżka na grzbiecie tego zwierzęcia to prawdziwa frajda!). Ponadto na każdym niemal kroku spotkamy posągi Buddy, który jest symbolem i opiekunem tego kraju. 

Dzień 4: Ayutthaya 
Historyczna stolica Tajlandii, która przez ponad 400 lat była potężnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym kraju, dziś jest nieco zapomnianym, ale jakże romantycznym miastem. W Ajutthaja (Ayutthaya) poczujecie ducha dawnego królestwa. 
Obecnie miasto jest stolicą regionu, tradycyjnie noszącego tę samą nazwę. Ruiny Ajutthaja po dziś dzień wywierają ogromne wrażenie i świadczą o dawnej potędze królestwa. Architektura miasta jest fascynującym połączeniem stylu budowli khmerskich z typowo rodzimymi rozwiązaniami. Wpływy budownictwa khmerskiego odnajdujemy przede wszystkim w licznych wieżach, przypominających swym kształtem kaktusy czy też kolby kukurydzy (tzw. prang). 
Miasto najlepiej oczywiście zwiedzić na rowerze. 

Dzień 5: Chang Mai 
Czas opuścić Bangkok i udać się na północ Tajlandii. Podróż odbędziemy pociągiem. Jeszcze na początku XX wieku można tu było dotrzeć jedynie łodzią lub na grzbiecie słonia w ciągu kilku tygodni. Nam zajmie to jedynie kilka godzin. 
Region ten zachował własny niepowtarzalny charakter. Zachwyt budzą tu przepiękne świątynie, dzika przyroda i niezwykle uprzejmi ludzie, którzy sami w sobie stanowią dużą atrakcję, jak np. kobiety z plemienia Hmong przystrojone w wielkie baniaste turbany i pobrzękujące srebrną biżuterią, czy ludzie z plemienia Mien w ślicznie haftowanych ubraniach. 
Zanim jednak wyruszymy na rowerowy szlak w poszukiwaniu tych niezwykłych plemion ukrytych wśród wzgórz pokrytych dżunglą, zwiedzimy największe miasto północy Chiang Mai. 
Stolica prowincji zwana jest przez tubylców Różą Północy. Skapane w kwiatach malownicze uliczki Chaing Mai, kwitnące ogrody buddyjskich świątyń i ukryte wśród zieleni starożytne monumenty, w pełni przyczyniły się do powstania tego przydomku. Szczególnie piękny widok przedstawia otoczone fosą Stare Miasto, gdzie zwiedzimy wspaniałe waty, wypoczniemy w licznie zgromadzonych barach i restauracjach, a także odwiedzimy okoliczne butiki. 

Dzień 6-10: Chang Mai 
5 kolejnych dni przeznaczymy na rowerowe wycieczki w prowincji Chang Mai 
Jedną z głównych atrakcji Chiang Mai są wyprawy rowerowe, których celem jest wizyta w siedzibach tutejszych plemion górskich. Już samo dotarcie do tych społeczności, ukrytych wśród wzniesień i lasów, bywa nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą. Trud preprawy wynagrodzi nam pełen wrażeń pobyt w wioskach plemiennych, możliwość spożycia wspólnego posiłku i uczestniczenia w tradycyjnych obrzędach tubylców. Takich wrażeń nie zapewni nam żadne muzeum czy program telewizyjny. 
W okolicy znajduje się też przepiękny Park Narodowy Doi Suthep-Pui 
Flora parku zachwyca aż dwoma tysiącami gatunków roślin kwiatowych, z których sporą część stanowią endemity (rośliny nie występujące w żadnym innym miejscu na ziemi). Nie mniej imponująca jest tutejsza fauna. Przemierzając szlaki prowadzące poprzez park, z pewnością dostrzeżemy przemykające pomiędzy drzewami małe gryzonie, szeleszczące wśród liści największe na świecie ćmy i przecinające niebo kolorowe skrzydła egzotycznych ptaków. 

Dzień 11: przejazd/przelot Krabi 
Po niezliczonych zabytkach Bankoku i Ajutthaja, odwiedzinach u górskich plemion północy każdy z nas z pewnością zasłużył na odpoczynek. Czas więc skierować się na południe Tajlandii, ku bajecznym, skąpanym w słońcu plażom prowincji Krabi. 
Przejazd pociągiem przez nieomal cały kraj zajmie nam ponad 30 godzin. Dla chętnych dopłata do przelotu samolotem – 600 zł 

Dzień 12-16: Krabi 
Region Krabi jest jednym z najbardziej atrakcyjnych celów podróży do południowej Tajlandii. Prowincja leżąca na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, zachwyci nas baśniowym pięknem swych wybrzeży i bogactwem różnorodnych atrakcji. 
Krabi przyciąga turystów przede wszystkim swoją baśniową scenerią. Tropikalna przyroda regionu jest niezwykle piękna i nietknięta ręką człowieka. Tutejsze wybrzeża porastają namorzynowe gaje, zaś w parkach narodowych prowincji znajdziemy gęste, dziewicze lasy, zapierające dech w piersiach wodospady i gorące źródła, w których temperatura dochodzi do 40°C. 
Największą atrakcją Krabi są jednak białe, piaszczyste plaże, malownicze zatoki i niezliczone wysepki, które z zachwytem można odkrywać. Najbardziej popularne z nich to: Ko Phi Phi, Ko Lanta, Ao Nang i Laem Phra Nang. 
Znajdziemy tu szlaki idealne zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych rowerzystów. 
Warto mieć przy sobie maskę, gdyż zatrzymamy się na najpiękniejszych plażach. Wspaniałe rafy koralowe, wysepki i błękitne laguny, przyciągają obserwatorów życia podwodnego. 

Dzień 17: 
Czas na powrót do kraju. 
W pamięci zostanie nam zapewne wiele przygód i wrażeń 

Dzień 18: 
W godzinach popołudniowych lądujemy w Warszawie.

UWAGA: 

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem 
  • Transfery na terenie Tajlandii 
  • Wynajem rowerów 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW 

Cena nie zawiera: 

  • Opłaty wizowe 

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Tajlandia pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.