Madagaskar

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
trudna
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Madagaskar

O wyprawie

Miliony lat temu Madagaskar oderwał się od Afryki, stając się czwartą największą wyspą świata. W zupełnej izolacji od kontynentu zaczęły się wykształcać niezwykłe gatunki roślin i zwierząt. Tak powstał raj dla miłośników natury i podróżników.

Madagaskar jest marzeniem wielu turystów i podróżników. Gdy w końcu ono się spełnia, otwieramy szeroko oczy nie tylko na egzotyczną przyrodę, ale też na sytuację ekonomiczną, jaka panuje na Madagaskarze. To wciąż jeden z najbiedniejszych krajów afrykańskich. Madagaskar, pomimo iż należy do Afryki znacząco odróżnia się od krajów tego kontynentu. Unikalna, endemiczna przyroda, jaką mamy tam jeszcze okazję obserwować stanowi wciąż największy potencjał tego kraju.

Zapraszamy na rowerową wyprawę po południowej części wyspy, od pięknego płaskowyżu w głębi wyspy po wspaniałe plaże i rafy koralowe na południowym wybrzeżu. Odwiedzimy cztery najpiękniejsze Parki Narodowe kraju, kilka rezerwatów przyrody, kolonialne miasteczka, rybackie wioski. Wrażeń będzie naprawdę sporo!!!

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: D

Długie 80-100 km etapy w terenie pagórkowatym, głównie drogi szutrowe.

Program

Dzień 1-2:

Przelot samolotem do Antananarywy, stolicy kraju, transfer do Antrisabe (ok. 4 godziny).

Dzień 3: Antrisabe

Naszą przygodę w Madagaskarze zaczniemy w Antisabe. Klimatyczne uliczki na wzgórzach, targowiska, muzeum oraz królewski pałac Otoczona polami ryżowymi i jeziorami mieścina leży na wysokości około 1 400 m n.p.m. – taka lokalizacja zapewnia jej przyjemny jak na tropiki klimat, który pozwoli nam powoli zaaklimatyzować się do afrykańskich upałów. Cały dzień spędzimy na rowerowach eksplorując piękne okolice pełne jezior, wspaniałej przyrody, tarasów ryżowych i małych wiosek zamieszkałych przez lokalne plemiona.

Dzień 4: Antrisabe – Ambositra (85 km)

Ruszamy w podróż przez Madagaskar!
Utwardzona droga która przebiega przez centrum madagaskaru to jedna z nielicznych tak dobrych dróg na tej wyspie. Przebiega przez piękne tarasy ryżowe dające plony niemal przez cały rok. Naszym celem jest wioska Ambositra zamieszkałą przez rdzenne pleniona które wykształciły wspaniałe umiejętności obróbki drewna.Ich rękodzieło można podziwiać na straganach nieomal w całej okolicy.

Dzień 5: Ambositra – Park Narodowy Ramonfana (110 km)

Powoli opuszczamy rolnicze wyżyny Madagaskaru , wjeżdżamy w niekończące się lasy podzwrotnikowe pełne eukaliptusów i innych wspaniałych roślin, dotrzemy dziś do pierwszego z wielu parków narodowych na naszej trasie w którym spędzimy dwa dni.

Dzień 6: Park Narodowy Ramonfana

Cały dzień spędzimy na trekingu po Parku Narodowym Ramonfana. Ochroną został tutaj objęty fragment wilgotnego lasu równikowego. Park znajdujący się ok. 500 km od stolicy kraju – Antananarywy jest ostoją wielu zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Można tutaj spotkać m.in. Palczaka Madagaskarskiego i Maki Złotego. Gatunki te są bardzo rzadko spotykane na wolności.
W okolicy funkcjonuje kilka niewielkich hoteli, dzięki temu bez problemu znajdziemy tutaj zakwaterowanie. Po opuszczeniu pokoju od razu silne, afrykańskie słońce, zapach lasu deszczowego i odgłosy z niego pochodzące uderzają w człowieka. Takie doświadczenie jest warte wszelkiej niewygody, na którą jesteśmy skazani podróżując w głąb wyspy.
Park nie jest najlepszym miejscem na obserwację zwierząt. Większość ukrywa się w gęstym buszu oraz w koronach wysokich drzew. Na szczęście już same odgłosy i bujna roślinność są spełnieniem marzeń wszystkich fanów lasu i dzikiej przyrody.

Dzień 7: Ramonfana – Sahambavy (45 km)

Madagaskar jest przepięknym krajem w którym krajobrazy zmieniają się diametralnie każdego dnia. Dzisiejszy dzień prowadzi przez piękne plantacje herbaty położone na niewysokich wzgórzach.

Dzień 8: Sahambavy – Ambalavo (85 km)

Dziś podążymy do Ambavalo, stolicy największego obszaru winiarskiego wyspy, będącej jednocześnie sporym handlowym miasteczkiem

Dzień 9: Ambalavo – Andingitra Park Narodowy (53 km)

Podążamy dalej na południe. Krajobraz zmieni się diametralnie, opuszczamy tereny lasów zwrotnikowych i wjeżdżamy w wysuszone sawanny , z trawiatych pustkowii wyrastają jedynie pojedyncze drzewa. W oddali podziwiać będziemy skaliste ostańce. Wytchnienie od słońca znajdziemy w połowie etapu w rezerwacie Anja pełnym egzotycznych roślin i jaskiń oraz lemurów.

Dzień 10: Park Narodowy Andingitra

Kolejny postój w Parku Narodowym i kolejny treking wśród pięknej przyrody. To jeden z najpiękniejszych parków Madagaskaru połaczenie górskich skalistych krajobrazów niczym z Dolomitów z bójną afrykańską roślinnością. Widoki zapierają tu dech w piersiach.

Dzień 11: Andingitra – Ihosy (112 km)

Kolejny długi etap , ale w głównie w dół. Oopuszczamy górskie tereny Madagaskaru i wjeżdzamy w plantacje cytrusowe, dominują tu owoce Papaya i mango, które nie raz skosztujemy na tej wycieczce prosto z drzewa.

Dzień 12: Ihosy – Isalo Park Narodowy (91 km)

Iznów półpustynne sawanny, na dzisiejszym etapie wioski są znacznie oddalone od siebie teren nie sprzyja rolnictwu , pozostaje podążać w kierunku morza i napawać oczy nieskażoną przyrodą.

Dzień 13: Park Narodowy Isalo

Całodzienna wycieczka po Parku Narodowym Isalo. Półpustynny teren parku porośnięty jest endemiczną roślinnością oraz otoczony, przybierającymi rozmaitych kształtów, formami skalnymi. Oprócz surowego skalnego krajobrazu znajduje się tutaj również porośnięty lasem kanion. Kanion to kolejne miejsce, w którym spotkamy lemury, symbol Madagaskaru.

Dzień 14: Isalo – Zombiste Park Narodowy (101 km)

Długa ale też przepiękna widokowo trasa. Podążamy przez tereny pełne wspaniałych formacji skalnych , kanionów i wąwozów. Odwiedzimy dziś m.in. miasteczko Ilakaka , słynne z wydobycia szafirów. Ponad połowa tych pięknych kamieni na świecie pochodzi właśnie stąd. Naszym celem będzie kolejny Park Narodowy.

Dzień 15: Park Narodowy Zombiste

Treking po parku narodowym .Teren parku obejmuje suchy las, bagna oraz sawannę. Motywem założenia parku była wyjątkowa różnorodność biologiczna, a przede wszystkim występowanie dużej liczy rzadko spotykanych gatunków ptaków ,ale oczywiście lemury tez tu spotkamy no i gekony też.

Dzień 16: Zombiste – Toliara (122 km)

I w końcu po kilku dniach podróży przez góry i wyżyny madagasakru dotrzemy nad ocean!

Dzień 17: Toliara – Ifaty (30 km)

Dziś już tylko krótki etap do Ifaty gdzie znajdziemy jedne z piękniejszych plaż Madagasakru.

Dzień 18-19: Ifaty

Zasłużony odpoczynek na plażach oceanu Iindyjskiego.

Dzień 20:

Powrót busem do Andingitry (ok. 18 godz), możliwy przelot samolotem za dopłatą 1200 zł.

Dzień 21-22:

Przejazd busem do Antananarywy, przelot samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 5 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem
  • Transport rowerów (zabieramy własne rowery z Polski)
  • Transport bagaży na trasie
  • Transfery na terenie Madagaskaru
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW

Opłaty dodatkowe:

  • Opłaty wizowe

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Madagaskar pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.