Dubaj

Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
9 dni6 500
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Dubaj

O wyprawie

Abu Dabi | Dubaj | Al Sheba | Hatta

Dubaj kusi i przyciąga - przede wszystkim nowoczesną architekturą, monstrualnymi i unikatowymi na skalę światową budowlami. Widoki - zarówno te za dnia, jak i po zachodzie słońca - zostaną w naszej pamięci do końca życia.

Dubaj od kilku lat przyciąga turystów z całego świata. Miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kusi przepychem, pięknymi plażami, sztucznie tworzonymi wyspami i stokami narciarskimi oraz najbardziej luksusowymi hotelami świata (my oczywiście nocować będziemy w zupełnie innych hotelach) ale także, o czym mało kto wie, wspaniała siecią ścieżek i szlaków rowerowych.
Jego największą atrakcją jest oczywiście najwyższy budynek na świecie Burdż Khalifa mierzący 828 m wysokości.

Zapraszamy na tę specyficzną wyprawę, gdzie rower może i będzie tylko dodatkiem, ale za to jakim, bo wiele osob odwiedza Dubaj ale niewiele spędza tydzień w Dubaju na rowerze.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: A

Na tej wycieczce rower jest dodatkiem do zwiedzania Dubaju, jednak codziennie zrobimy kilkadziesiąt kilometrów po płaskich ścieżkach rowerowych.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem do Abu Dabi.

Dzień 2: Abu Dabi

Zwiedzanie zaczynamy od stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dabi, słynnie on przede wszystkim z toru Formuły 1. Tor ten trzy dni w tygodniu oddawany jest we władanie rowerzystów i rolkarzy, będzie więc można na spokojnie podziwiać gdzie ścigają se najlepsi kierowcy świata. Oczywiście spenetrujemy tez najciekawsze ścieżki rowerowe miasta. To miasto jest inne niż Dubaj. Wciąż bardzo nowoczesne, ale naszym zdaniem nieco bardziej przyjazne i spokojniejsze. A nie mniej ciekawe! Czeka tutaj sporo atrakcji, które warto zobaczyć i spędzić tu nieco czasu. To właśnie tutaj jest przepiękny, marmurowy meczet – największy w ZEA , mogący pomieścić 50 tys ludzi, a w jego wnętrzu m.in. największy na świecie ręcznie tkany dywan i wspaniałe złote żyrandole wysadzane kryształami Swarowskiego. Warto też zobaczyć pałac prezydencki oraz najdroższy hotel świata w którego ogrodach można pojeździć na rowerach.

Dzień 3-5: Dubaj

Trzy dni przeznaczymy na zwiedzanie Dubaju, rowerowej stolicy kraju. 16-kilometrowy szlak rowerowy, który biegnie wzdłuż najpiękniejszej plaży Emiratów - plaży Jumeirah Beach 12 – kilometrowa ścieżka po biznesowej dzielnicy Dubaj Marina wśród ponad 100 drapaczy chmur , pomiędzy najbardziej luksusowymi jachtami świata.
10 kilometrowa ścieżka wzdłuż Dubajskiego Kanału Wodnego biegnąca bezpośrednio pod najwyższy budynkiem świata Burj Kalifa. Ścieżki rowerowe na sztucznej wyspie Palm Jeremiach Dubaj rowerem przemierzać będziemy zarówno w dzień jak i w nocy, podziwiając wspaniale oświetlone miasto.

Dzień 6: Al Sheba

A gdzie trenują kolarze z Dubaju – właśnie w Al Sheba – 50-kilometrowy dawny wielbłądzi szlak wyasfaltowano i przerobiono na piękną szeroka kolarską ścieżkę pośród piaszczystych wydm i kamienistej pustynii.. W oddali towarzyszyć nam będzie panorama wieżowców Dubaju, a odpoczywać będziemy w licznych klimatyzowanych punktach postojowych wzdłuż trasy.

Dzień 7-8: Hatta

Położone około 130 km na południowy wschód od centrum Dubaju górskie miasto Hatta było znane dawniej z historycznego fortu i małych gospodarstw na pustyni, ale teraz przyciąga rzesze poszukiwaczy przygód. Hatta, to jedna z enklaw Dubaju. Królują w niej góry, ale także turkusowe jeziora, szlaki górskie, trasy rowerowe i malownicze miasteczka. Kraina, która zaskoczy każdego turystę przybywającego do Emiratów, a któremu Dubaj kojarzy się wyłącznie z drapaczami chmur, lub pustynią.
Znajdziemy tu m.in 52-kilometrowy górski szlak rowerowy oferujący cztery poziomy zaawansowania w zależności od umiejętności.

Dzień 9:

Powrót samolotem do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 5 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem
  • Wynajem rowerów
  • Transport bagaży na trasie
  • Transfery
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW

Opłaty dodatkowe:

  • Opłaty wizowe

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 3000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 3000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Dubaj pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.