Mazury Garbate – Boże Ciało

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
łatwa
Transport
własny
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Mazury Garbate – Boże Ciało

O wyprawie

Mazury Garbate – Boże Ciało

Północne rubieże Mazur urzekają nieskażoną przez cywilizację przyrodą, urozmaiconym  pofałdowanym krajobrazem,  krystalicznie czystymi jeziorami i dzikimi puszczańskimi ostępami. Znajdziemy tu wiele kilometrów mało uczęszczanych traktów i ścieżek  idealnych do rowerowych wędrówek.

Podczas naszej wyprawy spenetrujemy Puszczę Borecką, odwiedzimy ostoję żubrów, okrążymy jezioro Mamry i odnajdziemy ukrytą w leśnych ostępach kwaterę polową Himmlera. Znajdzie się również czas na plażowanie i kąpiel oraz na degustację pysznego okonia w smażalni w Kruklankach.

Atrakcje:

 • Jezioro Mamry
 • Puszcza Borecka
 • Spływ kajakowy rzeką Sapiną
 • Ośrodek Hodowli Żubrów
 • Kwatera polowa Himmlera

Dystans na rowerze:

Trasa 165 km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna

Program

Dzień 1: Pętla wokół jeziora Gołdapiwo 40 km

Spotykamy się w Pensjonacie Żabie Oko w Jasieńcu koło Kruklanek w czwartek o godz. 11.00

Na początek rozgrzewka wokół jeziora Gołdapiwo (jednego z najczystszych na Mazurach), oraz sąsiadujących z nim mniejszych jeziorek. Po drodze – jeśli tylko pogoda pozwoli – odpoczywamy na plaży i zażywamy kąpieli. Odwiedzimy również ukrytą w lesie kwaterę polową Himmlera.                           

Dzień 2: Wielkie Jeziora Mazurskie 70 km

Dzisiaj naszym celem będzie najbardziej  północne z Wielkich Jezior – Jezioro Mamry. Pojedziemy malowniczym szlakiem między jeziorem Mamry i Dargin, okrążymy jez. Mamry  i wrócimy po jego północnej stronie odwiedzając po drodze Węgorzewo, niewielkie miasteczko nad rzeką Węgorapą, będące północną bramą do Krainy Wielkich Jezior.

Dzień 3: Spływ kajakowy rzeką Sapiną

Atrakcyjną odmianę zapewni nam spływ kajakowy rzeką Sapiną. Będziemy mogli odpocząć po rowerowych zmaganiach i podziwiać okolicę z innej perspektywy.

Dzień 4: Puszcza Borecka 55 km

Tym razem kierujemy się na zachód aby przemierzać dzikie ostępy Puszczy Boreckiej,  pamiętającej czasy Jaćwingów.  Odwiedzimy Ośrodek Hodowli Żubrów,  być może również spotkamy po drodze żubry żyjące na wolności. Będzie również możliwość kąpieli w jeziorze Łaźno.

Powrót w godzinach wieczornych

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • trzy noclegi w pensjonacie w Jasieńcu nad jeziorem Gołdapiwo
 • śniadania i obiadokolacje
 • opiekę przewodnika

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • posiłku w trakcie dnia
 • dojazdu i powrotu
 • kosztów dodatkowych atrakcji (spływ kajakowy – ok 60 zł/osoby)
 • dodatkowego ubezpieczenie NNW i KIT Bezpieczne Rezerwacje

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Zakłada codzienne wycieczki na rowerach długości  50 – 60 km.
 • Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.
 • Na tym wyjeździe nie ma asysty samochodu technicznego.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Mazury Garbate – Boże Ciało pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.