Liege - Bastogne - Liege szosowo

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
5 dni2 000

Szczegóły wyjazdu Liege - Bastogne - Liege szosowo

O wyprawie

LIEGE - BASTOGNE - LIEGE 2024 | ARDENY (BELGIA + LUKSEMBURG) | Wyjazd KOLARSKI !

Liege - Bastogne - Liege, czyli tak zwana Staruszka, bo najstarszy organizowany do dziś wyścig świata to kapitalna okazja aby wybrać się do Belgii i przekonać się co kryją w sobie Ardeny- niewysokie, ale jakże atrakcyjne kolarsko góry na pograniczu Beneluksu i Niemiec.

To tu toczyły się słynne bitwy o "wybrzuszenie" w trakcie II Wojny Światowej, co przypominają nam rozstawione w niemal każdym miasteczku czołgi z tamtych czasów. Także tutaj znajduje się, wciśnięty malowniczo w okoliczne wzgórza i lasy, znany na całym świecie tor Formuły 1- Spa Francorchamps. Wreszcie tu, co roku w kwietniu zjeżdża się cały kolarski świat aby stoczyć walkę na najeżonych krótkimi, ale stromymi podjazdami trasach trzech wyścigów: Amstel Gold Race, Walońska Strzała i Liege- Bastogne Liege.

Oferujemy Wam możliwość zobaczenia tego kultowego wyścigu na żywo. Stanięcia przy Cote de La Redoute, wtopienia się w szalejący tłum Walończyków, którzy tłumnie wychodzą na trasę wyścigu w każdym miasteczku i poczucia na własnej skórze jak ważnym elementem życia lokalnej społeczności są wiosenne klasyki. Liege- Bastogne- Liege jest dla nich czymś świętym- impreza trwa cały dzień, a słynne, belgijskie piwo leje się tu hektolitrami :)

Na wyścig pojedziemy w dwa miejsca. Naszym pierwszym przystankiem jest zawsze Houffalize, miejscowość, w której znajduje się pierwszy stromy podjazd, który pokonują zawodowcy: Cote de Saint Roch. Po przejechaniu peletonu wsiadamy w samochód i przejeżdżamy kilkadziesiąt km dalej na podjazd- symbol wyścigu: Cote de LA Redoute, gdzie przy kilkunastroprocentowej ściance organizowane jest miasteczko kibicowskie, a kampery zaparkowane są już kilka dni wcześniej.

W Ardenach spędzimy pełne trzy dni, z których jeden przeznaczymy na kibicowanie zawodowcom i krótszą trasę po południu, a dwa pozostałe spędzimy na trasach poprowadzonych zarówno przez tajemnicze, dzikie i zalesione Ardeny, jak i przez tereny pogranicza Belgii i Luksemburga. W naszych planach są takie kultowe już podjazdy jak: Cote de la Redoute, Cote de Stockeu, Col du Rosier, a dla chętnych proponujemy wydłużenie belgijskiej pętli i sprawdzenie swoich sił na Mur de Huy :) Jesteśmy pewni, że zarówno Belgia jak i Luksemburg zrobią na Was duże wrażenie, nieskazitelne asfalty Luksemburga będziecie wspominać jeszcze przez długi czas, a doskonałych frytek zjecie prawdopodobnie najwięcej w swoim życiu.

Naszą bazą będzie miejscowość Stavelot lub okolice Houffalize (w zależności od liczebności grupy i dostępności noclegów). Obydwie lokalizacje to serce Ardenów. Najsłynniejsze "cotes" znajdują się w promieniu kilkunastu kilometrów. 

Zobacz na żywo wiosenny klasyk i poznaj jedyne w swoim rodzaju szosy Ardenów!

Program

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych, przejazd do Belgii.

Dzień 2 (ok. 105 km, 1700 m lub ok 155 km 2500 m)

Trasa: Stavelot, Francorchamps, Col du Rosier, Spa, Cote de la Redoute, Aywalle, Stoumont (możliwość wydłużenia pętli do 170 km z Mur de Huy)

Dzień 3 (ok 135 km, 2300 m)

Trasa: Houffalize, Cote de Saint Roch, Wiltz (LU), Clervaux (LU), Houffalize

Dzień 4

Poranna runda ok 30-40 km. Wyjazd na kibicowanie na trasie L-B-L.

Dzień 5

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

Warunki

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w przestronnym, w pełni wyposażonym domu wakacyjnym na wyłączność 
  • pokoje dwuosobowe
  • transport rowerów i bagażu oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem
  • opiekę przewodnika - pilota
  • wspólne kibicowanie na trasie Liege - Bastogne - Liege
  • wyjazd w małej grupie (do 6 osób)
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Przejazd antenowy na zbiórkę z/do Warszawy:

  • 300 zł/os (min. 4 osoby)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Liege - Bastogne - Liege szosowo pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Belgia, Niemcy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.