Jeziora Lombardii

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Jeziora Lombardii

O wyprawie

Werona | Lago di Garda | Brescia | Lago Iseo | Lago di Como | Lugano | Lago Maggiore

Lombardia jest jednym z najpopularniejszych regionów we Włoszech. Będąc w Lombardii, warto zajrzeć nie tylko do Mediolanu i innych większych miast, ale także nad tutejsze jeziora. Jeziora w Lombardii to jeden z najważniejszych wyróżników tego regionu. Warte zobaczenia są choćby jeziora Maggiore i Lugano, które znajdują się zarówno na terytorium Lombardii, jak i Szwajcarii.

Z kolei jezioro Garda to nie tylko największe jezioro w Lombardii, ale także we Włoszech. Każde z nich piękniejsze od poprzedniego, otoczone górami, winnicami, gajami oliwnymi z pięknymi średniowiecznymi miasteczkami i kurortami.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C 

Trasa prowadząca asfaltowymi ścieżkami rowerowymi z kilkoma niedużymi podjazdami. Etapy ok 50-60 km długości. Jeden etap dłuższy ok 80 km.

Program

Dzień 1:

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem jedziemy do Włoch.

Dzień 2: Werona

Rankiem docieramy nad jezioro Garda, czeka nas odpoczynek nad przepięknym jeziorem oraz wycieczka do miasta Romea i Julii - Werony.

Dzień 3: Lago di Garda

Dzisiaj zwiedzimy południową część jeziora Garda. Piękne średniowieczne miasteczka jak Simirione, Bardolino, Pescharia czy Salo zachęcają do dłuższego postoju. Oczywiście po drodze wiele plaż I piękne widoki.

Dzień 4: Lago di Garda – Brescia – Lago Iseo

Opuszczamy Gardę i udajemy się do kolejnego słynnego miasta Włoch Brescii, które wyróżnia się przepięknymi katedrami i placem Piazza della Loggia z okresu Renesansu. Stąd niedaleko już do kolejnego jeziora - Iseo.
Jezioro Iseo mimo to, iż jest niezwykle piękne i malownicze, to przegrywa konkurencję o turystów z sąsiednimi potęgami - Jeziorem Garda i Jeziorem Como. Okoliczne restauracje słyną z lokalnych przysmaków, a wokół jeziora znajduje się kilka romantycznych miasteczek. Wokół jeziora jest wiele malowniczych tras rowerowych. Duża część z nich wije się wzdłuż brzegu jeziora, przechodzi przez skaliste tunele, pnie się w górskimi szczytami wokół jeziora. Widoki są niezapomniane, a trasy rowerowe i drogi lokalne o niewielkim natężeniu ruchu tworzą raj dla rowerzystów.

Dzień 5: Lago Iseo – Lago di Como

Większość dnia spędzimy jeszcze nad jeziorem Iseo. Najważniejsze miejscowości przy Jeziorze Iseo to Iseo, Sarnico, Pisogne i Lovere-Castro. Znaleźć tam urocze kafejki, bary i sklepiki. Wokół jeziora spacerować można bulwarami. Na środku jeziora znajduje się wyspa Monte Isola. Można na nią dopłynąć promem. Jest największą zamieszkałą wyspą spośród wszystkich jezior w Europie. Na wyspie zbudowane jest sanktuarium (Santuario della Madonna della Ceriola), które wznosi się na ponad 400 metrach ponad poziomem jeziora!
Po południu przepiękna trasa pomiędzy gajami oliwnymi i winnicami poprowadzi nas nad kolejne jezioro – Como.

Dzień 6-7: Lago di Como

Cały dzień spędzimy nad jeziorem Como , przez wielu uważanym za najpiękniejsze jezioro Włoch. Wokół jeziora rozciągają się góry z bujną, śródziemnomorską roślinnością. Miasteczka wokół jeziora pełne są kwiatów, bulwary i ulice są bardzo zadbane i czyste - jakby wzorem sąsiadującej z Lombardią Szwajcarii. Pełno tu eleganckich restauracji ze stolikami na świeżym powietrzu, a wśród roślin dominują tu cyprysy, palmy, drzewa pomarańczy.

Dzień 8: Lago di Como - Lugano

Na jeden dzień zajrzymy do Szwajcarii. Ticino, włoskojęzyczny region Szwajcarii, łączy ze sobą szwajcarski porządek z włoską spontanicznością. Palmy na ulicach w kraju, który w zimie zamienia się w mekkę narciarzy robią trochę dziwne wrażenie, ale jednak to Szwajcaria. Centrum miasta z placami w stylu śródziemnomorskim i arkadami oraz liczne parki ze subtropikalną roślinnością, jak Parco Civico na brzegu jeziora, zapraszają do lenistwa i cieszenia się atmosferą maista. No tylko te szwajcarskie ceny nie do końca pozwalają się cieszyć.

Dzień 9: Lugano - Lago Maggiore

Powracamy do Włoch. Ostatnie jezioro na naszej trasie to jezioro Maggiore. Jedną z największych atrakcji jeziora Maggiore stanowią liczne wyspy, przy czym najsłynniejszy jest archipelag Borromee. Jezioro jest znanym i ekskluzywnym regionem wypoczynkowym. Dookoła Lago Maggiore w miejscowościach takich jak: Stresa, Arona, Pallanza (ze wspaniałym ogrodem botanicznym), , znajdują się liczne wille i luksusowe rezydencje bogatych Włochów. Najbardziej znanym kurortem jest jednak zdecydowanie Stresa. Znajdują się tutaj najlepsze hotele i najpiękniejsze wille. Najbardziej znany jest hotel Grand Hotel de Iles Borromes, gdzie podobno Ernest Hemingway napisał „Pożegnanie z bronią".

Dzień 10: Lago Maggiore

Ostatni dzień przeznaczymy na odpoczynek nad jeziorem Maggiore , a chętni wyjadą rowerem lub kolejką na Monte Mottarone (1491 m n.p.m.) Rozpościera się stamtąd wyjątkowy widok na włoskie Alpy, okoliczne jeziora które podczas minionego tygodnia odwiedziliśmy.

Dzień 11:

Rankiem wracamy do kraju.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera: 
  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych +700 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem
  • Przelot samolotem +ok. 600 zł
  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jeziora Lombardii pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.