Grecja - Korfu

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
we własnym zakresie
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Grecja - Korfu

O wyprawie

Ipsos | Paleokastritsa | Agios Georgios

Korfu uchodzi za najbardziej zieloną grecką wyspę i cieszy się dumnym mianem Królowej Wysp Jońskich. Leży na Morzu Jońskim, przy zachodnim brzegu Grecji i Albanii. Słynie z pięknych krajobrazów, będących połączeniem błękitnego morza, szaro-złotych skał, zielonych wzgórz i ciekawych zabytków. Rozsławia je szczególnie urzekająca miejscowość Paleokastritsa. To prawdziwa perła w koronie Corfu, pod której urokiem pozostaje niemal każdy odwiedzający wyspę.

Miłośników natury zachwyca bogactwo naturalne wyspy od gajów oliwnych przez malownicze zatoki po skały i groty. Pomarańczowe ogrody tej greckiej wyspy przyciągają swym aromatem wczesną wiosną, żyzne gaje oliwne obiecują cudowny letni chłód, a słynne greckie wino zachwyci smakosza najbardziej wyrafinowanego konesera. Korfu na wycieczkę rowerową to mały raj w samym centrum Morza Śródziemnego.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C

Korfu jest pagórkowata wyspą tak więc trzeba przygotować się na kilka dłuższych podjazdów, jednak etapy będą dość krótkie, ok. 30-40 km.

Program

Dzień 1:

Przelot samolotem na Korfu.

Dzień 2-8: Rowerowa pętla wokół Korfu.

Noclegi zmieniamy co 2 dni nocując w Ipsos na wschodzie wyspy , Peliokastrze na Zachodzie i Agios Georgios na południu wyspy. Pomiędzy noclegami przemieszczamy się na rowerach a podczas dni wolnych można wybrać się na wycieczki w głąb wyspy lub można po prostu zostać na plaży i odpocząć.

Dzień 9:

Powrót samolotem do kraju.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Grecja - Korfu pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Grecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.