Japonia rowerem | Kulturalny stan umysłu

Japonia rowerem | Kulturalny stan umysłu
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Azja
Typ: Egzotyczne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: namioty / pensjonaty
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot
cena: 2 990 PLN
+ 60.000 YEN + bilet ok. 2700 zł

JAPONIA ROWEREM, KULTURALNY STAN UMYSŁU日本 MADE IN JAPAN

Ruszamy tam, gdzie przetrwała stara Japonia ...

Rowerem do Cesarstwa Japonii – ponownie zmierzamy do kraju o innym stanie umysłu…w którym sushi i Ramen smakuje najlepiej, po drodze zakochasz się w kanapkach z ryżu, na ulicy odwzajemnisz uśmiechy ludzi, powzdychasz do kwitnącej wiśni, na koniec zrelaksujesz ciało w tradycyjnych onsenach, w trakcie polawirujesz wokół pól ryżowych, sięgniesz po soczystą mandarynkę, uspokoisz stan ducha w starych świątyniach i poczujesz japoński Zen.

Jeśli Japonia, to nie może zabraknąć jej niesamowitego wybrzeża Pacyfiku i odpoczynku na bezludnych plażach oraz  porannych kąpieli w turkusowym Ocenie… a z okna bez szyby będziesz podziwiała wschód słońca. To właśnie stara i tradycyjna Japonia, pozbawiona neonów, robotyki i tysięcy ludzi spieszących w swoje strony. Nasza wyprawa to spotkanie z przyrodą, delektowanie się otaczającą scenerią w stylu ナチュラル

Spokojna, wyważona, serdeczna i gościnna Japonia porywa nasze serca i nogi. Chce się zawsze do niej wracać, bez żadnych kompromisów, bez żadnego ale. Odległy ale istniejący ideał. Kraj który najpiękniej odkrywa się właśnie na rowerze. Japonia ma znakomicie rozwinięta infrastrukturę turystyczną w różnych odsłonach które zobaczycie na miejscu, nie tylko drogi i ścieżki dedykowane fanom dwukołowców.

Rower idealnie wpisuje się w tę scenerię i jest  oczywiście bardzo popularny wśród Japończyków. Drogi dobrej jakości, udogodnienia dla rowerzystów, dedykowane tunele, specjalne stacje na odpoczynek. Do tego wszystkiego dochodzi bezpieczeństwo, które daje pełne poczucie komfortu. .

Nasza podróż przebiegać będzie przez dwie wyspy Honshu, Shikoku. Podczas wyprawy będziemy korzystać z pociągu oraz promu.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy:

Nasza wyprawa rowerowa do Japonii to spotkanie z dzikim wybrzeżem Pacyfiku, meandrującymi  rzekami, wąwozami, wąskimi szlakami, zielonymi górami, świątyniami. Większość naszych dni spędzimy na Shikoku, to jedyny słuszny wybór na spotkanie z prawdziwą i tradycyjną Japonią. Nasza trasa przebiegać będzie przez wioski, miasteczka, pola ryżowe, porty rybackie – jednym słowem dotkniecie wielobarwnej scenerii. Będziemy m.in w Kyoto (2 dni), Nara, Kochi, Matsuyamie, Onomichi, Tokyo (2 dni). Owiedzimy klasztorne miasto przepełnionym świątyniami, na górze Koyasan i jedną noc spędzimy w otoczeniu mnichów. Jednak, w kręgu naszego zainteresowania są przede wszystkim wioski, stare osady, porty rybackie, plaże i malownicze wysepki przez które będziemy przejeżdżać.

Nie zabraknie też też większych miast, nie zapominajmy, że Japonia, to najbardziej zaludniony kraj na świecie i tylko w górach znajdziemy wolne przestrzenie. Charakter wyprawy typowo backpackerski, w luźnym stylu biwakowania na dziko, w przeplatanej opcji pod dachem. Warto wspomnieć że infrastruktura sanitarna w Japonii daje nam codzienne poczucie komfortu. Woda, kranik, toaleta, to norma na naszych przystankach. Poza tym, cudne podgrzewane myjki spotykane na trasie w każdym Lawsonie powodują że chce się jechać. Dodatkowym atutem są onseny i łaźnie w których nasze ciała doznają wielokrotnego namaczania, szorowania i relaksowania. Brudna jeździć nie będziesz, a gdy ciało będzie zbyt gorące, ochłodzisz je w turkusowym Pacyfiku. Na naszej wyprawie rowerowej, stosujemy alternatywnie prysznic z bukłaka do którego wlewamy ciepłą wodę, wieszamy na palmie i gotowe!

Przemierzymy ok. 1000 km, ale rowerowych dni będzie nieco mniej, w końcu lubimy tzw. rest day. Dzienny średni dystans od 40-70 km, choć 2 odcinki będą miały nawet w okolicy 80-100 km, jednak to wszystko jest do zrobienia bez nadmiernego wysiłku. Jazda jest miła, całodniowa, z przystankami, odpoczynkami. Nie odczuwa się wielkiego zmęczenia, ponieważ ilość kilometrów jest dobrana względem odcinka jaki pokonujemy.

Ukształtowanie i sceneria naszej trasy jest różnorodna, choć nie zabraknie kilku wzniesień i podjazdów, w końcu Japonia to kraj górzysty. Jednak w ogólnym rozrachunku trasa nasza jest do przejechania, bez trudu przez każdą aktywną i zdrową kobietę. a wybierając ją kierowałyśmy się najmniej męczącą opcją. Przewyższeń na naszej trasie będzie kilkanaście, są one krótkie i niezbyt męczące, choć były momenty wprowadzania rowerów na górę. Sama trasa jest piękna i przyjemna, trzeba wziąć pod uwagę że jedziemy cały dzień, z przerwami na jedzenie, odpoczynek, zdjęcia oraz inne atrakcje. W proporcjach oceniamy : 70% płasko, 20% niewielkie przewyższenia, 10% przewyższenia. Ważny jest twój rower, jego przygotowanie do trasy i pracy (o tym opowiem już zainteresowanym) nie należy zapominać o przetestowaniu siebie i roweru w dłuższym czasie i z obciążeniem. Na bagażniku mamy średnio 10-15 kg, więc niewiele. Na swój rower zabierasz pół namiotu, śpiwór, karimatę, swoją odzież, kosmetyki, naczynie turystyczne i jedzenie śniadaniowe, przyjemna wersja light.

W Japonii będziemy już po raz trzeci, obecna wiedza pozwala na coraz lepsze dopracowanie logistyczne rowerów, transport pociągiem, samolotem.

Noclegi:

Utarło się, że Japonia do tanich krajów nie należy, głównie przez transport oraz ceny noclegów, które znacznie podrażają egzystencję w tym kraju. W związku z tym, zdecydowałyśmy się na opcję mieszaną i zabieramy namioty. Noclegi m.in. w tradycyjnych japońskich ryokanach, hostelach, dormitory, kapsułach.

Co jeszcze przed nami? 

Japonia to również gorące źródła które ubóstwiamy i nie byłybyśmy sobą gdyby nasza stopa się w nich nie zanurzyła. Onseny, tradycyjne łaźnie, przedstawione w różnej formie, skalnych zbiorników lub drewnianych bali. Po rowerowych trudach, w nagrodę przyjmą nas, a my z tego zaproszenia chętnie skorzystamy. Pierwszy z nich odwiedzimy w górach, drugi najstarszy w kraju, w Matsuyamie i kolejny na końcu naszej wyprawy, jednak może się zdarzyć że będzie ich więcej.

Wyżywienie:

Zabieramy tylko płatki na śniadania, zaopatrujemy się w  jetboil’a i naszą kuchnię polową, a na miejscu wkraczamy do lokalnych stacji, supermarketów i małej gastronomii, gdzie kupimy gotowe dania, które na miejscu od razu można podgrzać. Cena takiego dania w zależności od pory dnia 10-20 zł. Oczywiście nie może nas zabraknąć na typowych targowiskach i w barach, nie omieszkamy również zawitać do pewnej rozkosznej knajpki w której posmakujemy tradycyjnego japońskiego menu.

Cena zawiera:

Przygotowanie uczestnika do wyprawy wraz z listą niezbędnego ekwipunku, rekomendacjami. Opracowanie oraz realizację 24 dniowej trasy, dodatkową logistykę na miejscu. Wsparcie techniczne na trasie. Pomoc w zakupie biletu lotniczego. Zapewniamy 10 -12 noclegów pod dachem, nocleg w klasztorze wraz z kolacją oraz udział w porannej ceremonii. Bilet na przeprawę promową wraz z rowerem, 2 wejścia do onsenów. Wyposażenie wyprawowe tj. lekkie 2 osobowe namioty Fjord Nansen, jetboil, gaz.

Cena nie zawiera:

Kosztów biletów lotniczych, ubezpieczenia, wyżywienia na miejscu (oprócz kolacji u mnichów Koyasan). Trzeba założyć sobie dziennie ok 60-70 zł. Pociągu powrotnego do Tokio (ok. 400 zł) oraz dodatkowego pociągu na górę Koya (ok. 100 zł) Przechowania pudeł na lotnisku lub innym miejscu (ok. 150 zł na cały pobyt)

W razie załamania pogody (silnego deszczu, wiatru) zastrzegamy dodatkowy nocleg pod dachem, płatny extra przez uczestnika (na miejscu trzeba liczyć ok. 150 – 200 zł) o ile zajdzie będzie taka potrzeba. Ostatnim razem korzystałyśmy raz z tej opcji. Trzeba być po prostu przygotowanym na dodatkowym koszt.

Istnieje możliwość pożyczenia od nas sakw, śpiwora, karimaty (gratis).

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy Japonia rowerem | Kulturalny stan umysłu, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Azja, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu namioty / pensjonaty oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.