Słoneczna Apulia

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Słoneczna Apulia

O wyprawie

Słoneczna Apulia | Południowe Włochy

Południowe Włochy – urokliwe miasteczka, gaje oliwne, piękne wybrzeże i trasy rowerowe o niewielkim stopniu trudności – prawdziwy relaks dla każdego. Większa część trasy przebiega po płaskim lub lekko pagórkowatym terenie, po asfaltowych drogach ze znikomym lub żadnym ruchem samochodowym.

Jeśli lubisz południowe klimaty, urokliwe, pełne zabytków miasta i miasteczka, krystaliczne czyste morze, malownicze plaże i włoską kuchnię a do tego lubisz jeździć na rowerze po niezbyt trudnym terenie – to Apulia jest dla Ciebie. W czasie naszej wycieczki objedziemy półwysep Salento, podziwiając różne typy wybrzeża, zwiedzając nadmorskie groty i jaskinie i relaksując się na plażach, zwiedzimy Lecce – barokową perłę Apulii, niespotykane gdzie indziej unikatowe domki trulli w Alberobello, zjawiskowe Locorotondo, jaskinię Zinzulusa i wiele innych niezwykłych miejsc.

Atrakcje:

 • Grotta Castellana
 • Alberobello
 • Grotta Della Poesia
 • Le Due Sorelle, czyli dwie bliźniacze kolumny wystające z morza
 • Grota  Zinzulusa oraz niezwykły wąwóz Canalone del Ciolo
 • Miasteczko Santa Maria di Leuca
 • Plaża Spiaggia di Pescoluse, zwana również Malediwami Europy
 • Miasteczko Lecce

Dystans na rowerze:

Ok. 350 km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 75%/25%

Program

Dzień 1: Przylot do Bari. Przejazd pociągiem do Polignano a Mare

Naszą wyprawę rozpoczynamy w Polignano a Mare, jednym z piękniejszych miasteczek południowych Włoch. Wyśpimy się, żeby kolejnego dnia pełni sił ruszyć zwiedzać zakątki urokliwej Apulii .

Dzień 2: Polignano a Mare – Alberobello ok. 35 km, 500 hm

Dzisiejszy etap troszkę wymagający kondycyjnie, ale na szczęście krótki. Po drodze zwiedzamy jedną z najsłynniejszych salentyńskich grot – Grotta Castellana. Następnie udamy się do Alberobello, niewielkiej miejscowości słynącej z zabytkowych trulli- unikatowych kamiennych domków w kształcie stożków.

Dzień 3: Alberobello – Manduria, ok. 70 km, 300hm

Kontynuujemy wycieczkę, jadąc na południe. Po drodze – piękne Locorotondo – okrągłe miasto. Zrelaksowani spacerem po malowniczych uliczkach okrągłego miasta ruszamy na podbój apuliańskiej prowincji, której rolniczy krajobraz urozmaicają winnice i niekończące się gaje oliwne. Etap zakończymy w okolicach Mandurii.

Dzień 4: Manduria – Gallipoli, ok. 60 km, 200hm

Dzisiejszego dnia dotrzemy do wybrzeża. Od tej chwili podróżujemy wzdłuż wybrzeża morza Jońskiego. Piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda. Największą atrakcją dzisiejszego dnia będzie Gallipoli – jedno z najbardziej autentycznych i zachwycających miast półwyspu Salento, zwłaszcza po jego zachodniej stronie. To właśnie tu bije serce całego regionu. Miasto zachwyca starówką z licznymi barokowymi rezydencjami i kościołami, wąskimi uliczkami, starym portem i nadmorską promenadą.

Dzień 5: Gallipoli – Santa Maria di Leuca ok. 60 km, 250 hm

Na szczególną uwagę zasługuje Spiaggia di Pescoluse, zwana również Malediwami Europy, na której poczujemy się jak w orientalnym raju. Zrobimy sobie przerwę na kąpiel. Podążymy dalej, by na najdalej na południe wysuniętym skraju półwyspu obserwować spotkanie dwóch mórz. Tutaj też odwiedzimy miasteczko Santa Maria di Leuca, gdzie spędzimy noc.

Dzień 6: Santa Maria di Leuca – Otranto ok. 50 km, 600hm

Kontynuujemy wycieczkę, jadąc na północ, cały czas wzdłuż wybrzeża. Tym razem poruszamy się już wzdłuż skalistego wybrzeża Adriatyku. Po drodze piękne widoki – jaskinie, nadmorskie miasteczka. Odwiedzamy niezwykły wąwóz Canalone del Ciolo, gdzie chętni mogą się wykąpać. W sympatycznym Castro zrobimy sobie przerwę na lunch. Zwiedzimy słynną grotę Zinzulusa. Na koniec dnia urocze Otranto, gdzie zatrzymamy się na kolejny nocleg.

Dzień 7: Otranto – Lecce ok.50 km, 150hm

Dzisiejszy etap będzie pełen wrażeń. Po drodze oglądamy jeden z najsłynniejszych salentyńskich widoków – Le Due Sorelle, czyli dwie bliźniacze kolumny wystające z morza. Szczególnym miejscem dzisiejszej trasy będzie Grotta della Poesia, z niezwykłymi formacjami skalnymi wyrastającymi z morza. Naszą wyprawę zakończymy w Lecce, jednym z najpiękniejszych miast południowych Włoch. Dzisiejszy wieczór spędzimy na zwiedzaniu starówki pełnej barokowych pałaców, kościołów i kamienic.

Dzień 8: Przejazd do Bari na lotnisko.

Wylot do Warszawy.

Warunki

Samolot - termin wyjazdu może ulec zmianie +/- 1 dzień, w zależności od dostępnych połączeń lotniczych.

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi w hotelach, pensjonatach w pokojach 2-4 osobowych
 • śniadania
 • przewóz bagaży i rowerów z Polski
 • asysta busa technicznego
 • opiekę przewodnika na całej trasie wycieczki
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • kosztu biletu lotniczego – cena ta zmienia się w zależności od chwili zakup
 • ewentualnego wypożyczenia roweru 300 zł/osoba, ze wspomaganiem elektrycznym 800 zł
 • posiłków w trakcie dnia i na koniec dnia (trzeba liczyć ok. 30 EURO/dzień/osobę)
 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych itp (ok. 50 EURO na cały wyjazd)
 • dodatkowego ubezpieczenie KIT Bezpieczne Rezerwacje

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Cała grupa przylatuje samolotem.
 • Rowery i bagaż z Polski przyjeżdża busem
 • Zapewniamy przewóz bagaży
 • Żywimy się w oparciu o lokalną gastronomię – sklepy, bary i restauracje.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Słoneczna Apulia pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.