Lanzarote - Fuerteventura

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Lanzarote - Fuerteventura

O wyprawie

Plaże Papagayo | Park Narodowy Timanfaya | Plaża Famara | Ogród Kaktusów | Mirador del Rio | Corralejo | El Cotillo | Los Molino | Tindaya | Parque Natural de las Dunas | Wyspa Lobos

Zapraszamy na dwie niezwykle piekne wyspy

Lanzarote to urzekające wulkaniczne krajobrazy, spokój i przepiękna architektura doskonale dopasowana do naturalnych krajobrazów wyspy – to miejsce dla turystów wymagających czegoś więcej niż tylko złotych plaż i słońca… 
Podobnie jak Fuerteventura, Lanzarote leży blisko afrykańskich wybrzeży, co czyni ją wietrzną i suchą, a jednocześnie rzadziej odwiedzaną. Na tej niewielkiej powierzchni znajduje się ponad 300 wulkanów i to właśnie one są największą atrakcją wyspy. Potęga natury nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto wybrać Lanzarote na miejsce wypoczynku. 

Fuerteventura z kolei to niekończące się plaże z białym piaskiem, obmywane ciepłym Atlantykiem, który w zetknięciu z wyspą zmienia kolor na turkusowy i lśni paletą barw. Jest najbardziej bezludną wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. 
Opustoszałe wnętrze wyspy, gdzie od stuleci pasterze wypasają stada kóz, jest naprawdę fascynujące, choć dla większości turystów główną atrakcją pozostaje wybrzeże. Ciągnące się kilometrami plaże z białym piaskiem to raj nie tylko dla miłośników słonecznych kąpieli.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C

Wyspy Kanaryjskie stanowią raj dla rowerzystów zarówno bardzo doświadczonych, jak i tych początkujących. Każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, zarówno łatwe trasy wzdłuż wybrzeża, jak i trudne górskie szlaki.

Wycieczka ma charakter krótkich obozów stacjonarnych, z których będziemy w małych grupach realizować program, adekwatnie do kondycji i chęci uczestników. Teren lekko pagórkowaty, głównie trasy szutrowe, dlatego też preferowany będzie wynajem rowerów górskich. Podany program jest tylko przykładowy pomyślany o przeciętnym rowerzyście, będzie można go dowolnie modyfikować.

Program

Dzień 1:

Przelot na Wyspy Kanaryjskie, zakwaterowanie w hotelu w Pueto del Carmen.
Impreza integracyjna.

Dzień 2: Plaże Papagayo

Na pierwszą wycieczkę rowerową udamy się na południe wyspy ku plażom Papagayo czyli „Papuzim Plażom”. To jedno z piękniejszych miejsc na wyspie. Na miejscu ujrzymy złote, piaszczyste zatoczki z wysokimi klifami. Nie sposób będzie się oprzeć przed zanurzeniem się w wodach Atlantyku.
o drodze zajrzymy też do Yaizy – miasteczka, które uważa się za najpiękniejsze na wyspie. Zabudowane jest schludnymi starymi domami o pobielanych ścianach z uroczymi ogrodami.
Cały dzień towarzyszyć będą nam widoki na niezbyt odległe wulkaniczne szczyty parku narodowego Timanfaya, do którego dotrzemy jednak dopiero następnego dnia.

Dzień 3: Park Narodowy Timanfaya

Dziś odwiedzimy wulkaniczne tereny Parku Narodowego Timanfaya. Tutejsze góry – Montanias del Fuego (Góry Ogniste) to bez wątpienia jedno z najbardziej widowiskowych miejsc na Ziemi. Jednak obszar wcale nie przypomina naszej planety, liczne kratery i poszarpane obszary zastygłej lawy przywodzą na myśl raczej jakieś odległe światy. Pieszo zdobędziemy jeden z najwyższych wulkanów parku by podziwiać niezwykła panoramę północnego wybrzeża wyspy.
W drodze powrotnej odwiedzimy rejon La Garia, będący największym centrum produkcji wina Wysp Kanaryjskich. Krajobraz wypełniają pojedyncze krzaczki winogron otoczone malowniczymi murkami. Gdzieniegdzie pond to wyrastają pojedyncze palmy.

Dzień 4: Plaża Famara

Dziś udamy się na pólnoc wyspy, ku plaży Famara, wspaniała kilku-kilometrowej długości plaża położona u stup kilkusetmetrowych klifów jest ulubionym miejscem surfingowców, których podziwić można tu o każdej porze dnia. Po drodze zajrzymy do najstarszego miasta na wyspie Teguise. Można tutaj podziwić dziesiątki starych budowli, w dużej mierze wspaniale odrestaurowanych. Spacer po miasteczku w ciszy i spokoju jest jakże odmienny od gwarnych kurortów wybrzeża.

Dzień 5: Ogród Kaktusów – Mirador del Rio

Najdłuższy etap na Lanzarocie zaprowadzi nas do największych atrakcji na północy wyspy. Ta część nie została zniszczona podczas wybuchów wulkanu Timanfaya w XVIII wieku, jest więc dużo bardziej zielona. Masyw północny tworzy bardzo malownicze krajobrazy wśród których położone są trzy niezwykłe atrakcje:
Ogród Kaktusów, gdzie podziwiać można 10000 różnych okazów tych roślin
Mirador del Rio, uważany za najpiękniejszy punkt widokowy na całych Wyspach Kanaryjskich
Jameos del Agua, naturalna wulkaniczna jaskinia, która przekształcona została przez miejscowego artystę Cesare Manrique w niezwykłe dzieło sztuki.

Dzień 6: Corralejo

Rankiem przenosimy się na Fueteventurę, podczas rejsu promem radzimy dobrze rozglądać się za burtę, gdyż często pojawiają się tu delfiny.
Pozostałą część dnia przeznaczymy na plażowanie na wspaniałych plażach Corralejo, lub na hotelowym basenie.

Dzień 7: El Cotillo

Na początek zwiedzania Fuerteventury udamy się do Cotillo. Tu znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż i dwie z najlepszych restauracji rybnych na wyspie. Niemal cały etap prowadzić będzie wzdłuż wybrzeża mijając przepiękne małe plaże z białym piaskiem, osłoniętymi od morskiej kipieli przez wulkaniczną rafę. W okolicy El Cotillo znajdują się też jedne z najbardziej efektownych klifów na wyspie. Do Coralejo powrócimy szlakiem w głębi wybrzeża mijając wspaniałe wulkany wśród których nietrudno natknąć się na bardzo licznie tutaj występujący wiewiórki ziemne.

Dzień 8: Los Molino – Tindaya

Dzisiejszy etap niemal w całości prowadzi wspaniałym terenowym szlakiem ku niezwykłej górze jaką jest Montania Tindaya. Dzięki swemu niezwykłemu kształtowi od prehistorycznych czasów uznawana była za świętą górę. W jej okolicy położona jest przepiękna wioska Los Molinos. Ten malowniczy zakątek chętnie odwiedzają zarówno miejscowi jak i turyści Ta niewielka wioska rybacka otoczona wysokimi klifami przyciąga wspaniałą rybną restauracją oraz plażą latem pokrytą złocistym piaskiem, zimą z kolei fale odsłaniają czrne kamienie. Ale w niemal magiczny sposób latem piasek znów powraca.

Dzień 9: Parque Natural de las Dunas

Ostatni etap prowadzi wokół Parku narodowego Las Dunas. Tutejsze wydmy to prawdziwy cud natury. Wystarczy tylko kilkuminutowy spacer od drogi by nie słyszeć odgłosów ruchu samochodowego, stracić z oczu hotele by poczuć się jak w świecie Lawrenca z Arabii.
W tych okolicach znajduje się także wiele przepięknych plaż z cudownymi widokami na wyspy Lobos i Lanzarotę.

Dzień 10: Wyspa Lobos

Dla chętnych wycieczka na położoną niedaleko Fuerteventury kolejną z Wysp Kanaryjskich wyspę Lobos To wspaniałe miejsce dla miłośników wędrówek i plażowania.
Można też pozostać w Corralejo by korzystać z uroków tutejszych plaż.

Dzień 11:

Pełni wrażeń powracamy do kraju.

UWAGA:

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach. Apartamenty złożone z dwóch sypialni, łazienki i salonu z rozkładaną sofą
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym (dwa bagaże podręcze 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm 10kg)
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 100 do 140 euro
  • Wynajem rowerów elektrycznych ok. +400 zł

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Lanzarote - Fuerteventura pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.