Sierra Nevada MTB

Sierra Nevada MTB
Dostępne terminy: brak
Kraje: Hiszpania
Typ: Górskie MTB
Trudność: Trudność: 3
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot

Granada | Cumbres Verdes | Lenjaron | Trevelez | Laroles | Guadix | Mulhacen

Słoneczna Andaluzja to nie tylko piękne miasta. To także góry Sierra Nevada. Zupełnie inne od naszych Tatr czy Beskidów, ale za to równie interesujące... a przede wszystkim dużo wyższe. Najwyższy szczyt kontynentalnej Hiszpanii Mulhacén (3479 m n.p.m.) znajduje się właśnie tutaj. 

Przy pierwszym kontakcie, góry Sierra Nevada mogą się wydawać puste i leżące na odludziu, jednak bliskość Grenady - jednej z najsłynniejszych miejscowości turystycznych Hiszpanii, wartej odwiedzenia nawet w oddzielnej wycieczce, powoduje, że przynajmniej część pasma jest chętnie odwiedzana i gęsto usiana ciekawymi szlakami i ścieżkami idealnymi na rower górski. Wspaniałe widoki na ośnieżone szczyty, wspaniałe zabytki Granady widziane z góry, czy na błękitne wody Morza Śródziemnego zapadną każdemu z nas w pamięć. 

Noclegi spędzimy w wioskach zwanych Las Alpujarras. To region starych, średniowiecznych wiosek i miasteczek założonych przez Maurów, ukrytych w kanionach i na zboczach dolin. O każdej porze roku pełnych bujnej i soczystej zieleni. Zbocza gór są tu dość strome więc zamiast zboża częściej można zobaczyć sady owocowe. A w nich pomarańcze, cytryny, figi, śliwodaktyle i migdały. I oczywiście winnice. 

Między ogrodami, od jednej przyczepionej do zbocza wioski do drugiej ciągną się wąskie nitki asfaltu, polne drogi, czasem zwykłe ścieżki. Prowadzą w górę i w dół, wiją się między łąkami i oliwnymi gajami. W marcu czy kwietniu nie dokuczają jeszcze letnie upały, a ponieważ odległości między miasteczkami i wioskami nie są zbyt duże, to trasy po górach co rusz kończą się w barach, których w wioskach i miasteczkach nie brakuje. 

Zapraszamy więc na pętlę wokół tego pięknego i najwyższego po Alpach masywu górskiego Europy. Pętlę zakończymy oczywiście zdobyciem najwyższego szczytu – Mulhacen. Czeka nas ok. 400 km wspaniałych szlaków o łącznym przewyższeniu 11000 m.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C/D 

Etapy 60-80 km, przewyższenia dzienne 1500-2000 m, głównie drogi szutrowe, jedynie bardzo krótkie techniczne odcinki.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz cechujących się dobrą sprawnością fizyczną !!!

Dzień 1: 
Przelot do Malagi, transfer busem do Granady. 

Dzień 2: Granada – Cumbres Verdes: 47 km, 1600 m przewyższeń 


Dzień 3: Cumbres Verdes – Lenjaron: 64 km, 2100 m 


Dzień 4: Lenjaron – Trevelez: 64 km, 2230 m 


Dzień 5: Trevelez – Laroles: 79 km, 1540 m 


Dzień 6: Laroles – Guadix: 75 km, 1700 m 


Dzień 7: Guadix – Granada: 85 km, 2050 m 


Dzień 8: Granada 
Dzień odpoczynku, zwiedzanie miasta. 

Dzień 9: Mulhacen: 80 km, 2600 m 
Zdobywamy najwyższy szczyt Sierra Nevady – Mulhacen (3479 m n.p.m.). 

Dzień 10: 
Powrót samolotem do kraju.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

ORGANIZACJA WYJAZDU

Uczestnicy dostają do Malagi samolotem wraz z bagażem podręcznym 10 kg. 
Rower oraz ewentualny dodatkowy bagaż (10 kg) należy dostarczyć do Krakowa lub Warszawy 3 dni przed wycieczką – osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 3 dni po powrocie. 
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądową.

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym 
  • Transport rowerów 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Sierra Nevada MTB, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.