Alpejskie Doliny - stacjonarnie

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
łatwa
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty
TerminCena
9 dni3 050
Cena promocyjna przy zapisach do 01.05.2024

Szczegóły wyjazdu Alpejskie Doliny - stacjonarnie

O wyprawie

Zell Am See | Dolina Saalach | Bad Gastein | Leogang | Dolina Rauris | Kaprun | Hochtor

Zell am See - znana miejscowość turystyczna położona w sercu Wysokich Taurów, nad jeziorem Zeller. W jej okolicy znajdują się najpiękniejsze w Alpach szlaki rowerowe. Zarówno dla lubiących łatwe wycieczki wzdłuż dolin, jak i miłośników MTB dla których niemal codziennie będzie tu okazja do zdobycia szczytów i przełęczy o wysokości ponad 2 tys. metrów, a kulminacją będzie wjazd na przełęcz Hochtor i szczyt Edelweisspitze (2571 m n.p.m.) 

Wiele okolicznych dolin zachęca do spokojnych wycieczek wzdłuż pięknych potoków. Odwiedzając małe tyrolskie miasteczka, przepiękne wodospady i kaniony, średniowieczne zamki i wiele innych atrakcji.

RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA MTB - ALPEJSKIE WYZWANIE

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B 

Łatwa trasa prowadząca głównie asfaltowymi ścieżkami rowerowymi z niewielkimi podjazdami.

Program

Dzień 1: 

Wyjazd busem z Krakowa i Katowic w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Austrii. 

Dzień 2-8: Zell Am See 

Rowerowe wycieczki po okolicy:

2. Wodospady Krimml

Wycieczka słynnym Tauren Radweg, to jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Austrii łączący Zell am See z wodospadami Krimml. Jednymi z największych w Europie. Długi ok 70 km etap jest jednak zupełnie płaski, po obu stronach szerokiej doliny wznoszą się wysokie szczyty Taurów a każde mijane miasteczko zachęca do choćby krótkiego postoju. 

3. Dolina Saalach

Piękny etap wśród alpejskich łąk z niesamowitymi widokami na masyw Dachsteinu (najwyższy szczyt Austrii) oraz przepiękny skalisty Hochkoning. Zajrzymy do zabytkowych miasteczek Saalbach i Maria Alm, odwiedzimy typowe nisko położone alpejskie gasthoffy gdzie zawsze można świetnie zjeść lub po prostu wypić piwko z pięknym widokiem. Atrakcja dnia będzie też kąpiel w małym ale bardzo ciepłym jeziorku Ritzensee. Ale jednak to co zapamiętamy z tego dnia to niezwykłe górskie panoramy. 
Niewielki, ale ciekawy objazd prowadzi do Maria Alm, Z Saalfelden, gdzie wznosi się zamek Ritzen, 

4. Bad Gastein

W samym sercu Parku Narodowego Wysokie Taury, na wysokości 1000 m n.p.m. leży miejscowość Bad Gastein, chlubiąca się czystym górskim powietrzem i … brakiem mgieł. 
Jej charakterystyczne, przepiękne budynki rodem z „belle epoque“ doskonale harmonizują z malowniczym pejzażem otaczającym miasto. 
Jest to zarazem największe austriackie uzdrowisko z jeziorami oraz basenami termalnymi znanymi już od czasów rzymskich. 
Po drodze odwiedzimy Wąwóz Lichtenstein, jeden z najgłębszych i najdłuższych w Alpach. 

5. Leogang

Dolina Leogang słynnie z pięknego szmaragdowego potoku, najsłynniejszych bike parków (no ale to nie dla nas tylko dla grupy MTB, ale z dołu też warto zobaczyć) , pięknych łąk i widoków na niemal pionowe ściany 2-tysięczników. Warto dojechać aż do końca doliny by poczuć klimat prawdziwych alpejskich łąk. 

6. Dolina Rauris:

Dolina Rauris, leżąca w sercu Ziemi Salzburskiej na wysokości 948 m n.p.m., po wschodniej stronie Parku Narodowego Wysokie Taury, jest wymarzonym miejscem na idylliczne wypady. Przyjaźni ludzie, przywiązani do tradycji i historii, oraz dziewiczy krajobraz otuliny pobliskiego parku narodowego stanowią o wyjątkowości tej doliny. W przeszłości miejscowi włodarze musieli podjąć decyzję, czy stworzyć warunki do rozwoju turystyki masowej czy raczej nastawić się na koneserów naturalnego, tradycyjnego stylu życia. Zdecydowali jednak nie ingerować w wyjątkowy krajobraz i zachować zwierzęta, roślinność oraz góry w nienaruszonym stanie, chroniąc dolinę przed zalewem turystów. Czy przyjedziesz tu latem czy zimą – zdasz sobie sprawę, że trafiłeś na prawdziwy klejnot! Szczególnie warto odwiedzić tę dolinę na rowerze – to będzie kwintesencja naszej wycieczki, taka wisienka na pięknym alpejskim torcie. 

7. Kaprun – Zell am See:

Wypoczynkowy dzień przeznaczymy na niespieszną wycieczkę wokół jeziora Zeller, i dokładniejsze zwiedzenie słynnych narciarskich kurortów – Zell am See i Kaprun, w okolicy do obejrzenia jest też piękny średniowieczny zamek oraz niesamowity wąwóz skalny. 

8. Hohtor:

Mimo iż to wycieczka o łatwym stopniu trudności, to jednak będąc w tej okolicy wypada zmierzyć się z najpiękniejszą asfaltową drogą Austrii – Grocklockner Strasse by z bliska przyjrzeć się najwyższemu szczytowi Austrii. Droga jest wyzwaniem dla wielu kolarzy którzy przyjeżdżają tu z całej Europy. Niesamowite panoramy lodowca Hohtor a w niższych partiach pięknych alpejskich łąk z pewnością wynagrodzą nam trudy. Ci którzy jednak nie czują się na siłach wjechać tak wysoko rowerem skorzystają z podwózki busem na górę, by umilić sobie dzień wspaniałym długim zjazdem. 

Dzień 9:

Rankiem wracamy do kraju.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

Warunki

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW 
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)
  • Dopłata do noclegów w pensjonatach +600 zł.

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Alpejskie Doliny - stacjonarnie pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.