Tour de France 2023

Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
średnia
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Tour de France 2023

O wyprawie

TOUR DE FRANCE 2023 - WOGEZY | Wyjazd SZOSOWY !

Jedno hasło: "Tour de France"... i w zasadzie nie trzeba nic więcej dodawać. Kwintesencja kolarstwa i największy, najbardziej popularny wyścig świata, trzecia najchętniej oglądana impreza sportowa na całym świecie. Do tej pory znaliście ją z telewizora, a może czas aby wreszcie zobaczyć ja na żywo?

Ostatni górski etap tegorocznego Tour de France rozgrywać się będzie w Wogezach na mniejszych niż alpejskie, ale niesamowicie wymagających drogach Wogezów, w tym na Col du Platzerwassel i Ballon d'Alzace. Zabierzemy Was na ten etap, abyście mogli osobiście zaznać niepowtarzalnej atmosfery kibicowania na największym wyścigu kolarskim świata i zobaczyć z odległości mierzonej w centymetrach jak najlepsi kolarze walczą o zwycięstwo na tej jakże wymagającej górze :)

Na bazę wybraliśmy okolice miejscowości Colmar. To miejsce idealne na tygodniowy pobyt w Wogezach, szczególnie z kolarskiego punktu widzenia. Miasto samo w sobie jest perła architektury i jednym z najbardziej znanych miejscowości pogranicza Francji i Niemiec. Stanowi bramę do Wogezów i to stąd rozchodzą się najlepsze trasy jakie można pokonać w tych pięknych, zielonych górach.

W najbliższej okolicy znajdują się takie trasy jak: Col du Grand Ballon, Planche delle Belles Philes, Col du Platzerwassel, Col du Petit Ballon, Ballon d'Alzace, czy Col de la Schlucht. NIedaleko stąd znajduje się słynny niemiecki Schwarzwald. W ciągu tygodniowego pobytu zabierzemy Was na najciekawsze trasy  i jesteśmy przekonani, że pogranicze Francji i Niemiec Was zachwyci.

Zakwaterowani będziemy w wygodnych apartamentach w urokliwym miasteczku Riquewihr położonym kilkanaście kilometrów od Colmar. Obiekt położony jest w samym centrum miejscowości, blisko barów, sklepów spożywczych i restauracji. Starówka zrobi na Was kolosalne wrażenie!

Zobaczenie Touru na żywo, to wielkie wydarzenie i prawdziwa atrakcja. Jesteśmy przekonani, że wyryje się w Waszej pamięci na bardzo długi czas. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji- ilość miejsc ograniczona! :)

Wybierz się z nami w przepiękne Alpy Graickie, zmierz się z górskimi trasami i zobacz na żywo finałowe etapy TdF!

Program

Dzień 1:

Riquewihr- Col de Calvaire- Col de Mandray- Col de Sante Marie. (ok 100 km i 2300 m)

Dzień 2:

Riquewihr- Col de la Schlucht- Col du Louschbach- Riquewihr (ok. 100 km, 1800 m)

Dzień 3:

Vieux-Thann- Planche delle Belles Philles- Ballon de Servance- V-T (ok. 125 km, 2100 m)

Dzień 4:

Riquewihr- Col Haut de Ribeauvillé- Col de Sainte Marie- Col d' Urbeis- Riquewihr (ok. 112 km, 1900 m)

Dzień 5:

Riquewihr- Haut Ribeauvillé- Col de Fouchy- Riquewihr (ok 90 km, 1800 m)

Dzień 6:

Col du Platzerwassel- kibicowanie na 20 etapie TdF (ok 85 km, 1000 m)

Kolejność poszczególnych dni nie jest stała. Staramy się dopasowywać etapy do aktualnych warunków pogodowych i aktualnej formy uczestników.

Warunki

 Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w wygodnych apartamentach czteroosobowych z dwoma sypialniami, salonem i kuchnią
 • transport rowerów i bagaży
 • opiekę przewodnika - pilota
 • wspólne kibicowanie na trasach etapu Tour de France na Col du Platzerwassel (20 etap, ostatni górski)
 • zaplanowane trasy na każdy dzień (pliki gpx, opis)
 • wyjazd w małej grupie (do 7 uczestników)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłaty miejscowe (tzw. City tax)
 • dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu
 • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Przejazd antenowy Warszawa- Kraków- Warszawa:

 • 300 zł/os (min. 4 osoby)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Tour de France 2023 pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy, Francja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.