Bornholm – rowerowy raj

Kategoria
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
Trudność
łatwa
Transport
własny
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
7 dni2 990
bus z Warszawy 400 zł

Szczegóły wyjazdu Bornholm – rowerowy raj

O wyprawie

Bornholm – rowerowy raj | Dania

Bornholm – raj dla rowerzystów, perła Bałtyku, skandynawskie Capri, wyspa słońca – najbardziej nasłoneczniony obszar Danii i basenu Morza Bałtyckiego. Latem panuje tu niemal śródziemnomorski klimat, rosną figi, morele, malwy. Niepowtarzalne krajobrazy, rozległe plaże poprzecinane klifami nadają bajkowy urok tej wyspie. To idealna wycieczka rowerowa dla początkujących.

Atrakcje:

 • Ekkodalen (Dolinę Echa);
 • Jons Kapel – wysoka granitowa, 20-metrowa turnia;
 • Hammershus – największe w Skandynawii ruiny średniowiecznego zamku;
 • Paradisbakkerne – zwane Rajskimi Pagórkami – obszar intensywnych działań lodowca i ruchów tektonicznych;
 • Almindingen – największy kompleks leśny na Bornholmie;
 • Hammeren – wrzosowiska na północy wyspy;
 • Helligdomsklipperne – Święte Klify

Dystans na rowerze: 

Trasa 230km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 70%/30%

Program

Dzień 1: zbiórka ok godz. 23.00 (piątek) w Warszawie (stacja Metro Młociny)

Wyjazd busem do Sassnitz w Niemczech.

Osoby jadące własnym transportem dołączają do wycieczki w Sassnitz. Prom wypływa o godz. 11.50 lub 14.00 z Sassnitz (informacja, którym promem jedziemy, będzie podana w informacjach bezpośrednio przed imprezą). Prom płynie 4 godziny. Przejazd busem ok. 3 km do naszej bazy noclegowej – kempingu Gallokken. Zakwaterowanie w domkach 4-osobowych z aneksem kuchennym (w domku nie ma osobnych pokoi, jest jedno łóżko podwójne i jedno piętrowe). Toalety i prysznice centralne. Obiadokolacja jest pierwszym posiłkiem w ramach wycieczki.

Dzień 2: 60 km Trasa: Ronne – Dueodde – Snogebek – Balka – Nexo – Paradiskbakerne – Gryet

Powrót busem do Ronne (chętni zamiast busem jadą na rowerach – dodatkowe ok. 30 km). Dzisiaj przejedziemy południowym wybrzeżem wyspy. Po drodze wstąpimy na piękne piaszczyste plaże w Balka i Dueodde, nazywane Lazurowym Wybrzeżem Północy, z możliwością kąpieli, oraz ruchome wydmy dochodzące do kilkunastu metrów wysokości. Krajobraz wydm najlepiej podziwiać z wysokości latarni morskiej. Obejrzymy rezerwat ptaków na południe od Nexo. Odwiedzimy Dolinę Rajskich Pagórków powstałych w wyniku działań lodowca i ruchów tektonicznych, zobaczymy menhiry w Gryet – ślady osadnictwa ludzkiego na wyspie z pierwszego tysiąclecia.

Dzień 3: 55 km Przejazd busem do Svaneke. Trasa: Svaneke – Gudhjem – Osterlars – Ekkodalen – Vestermarie – Ronne

Dzisiaj zwiedzimy dwa urocze miasteczka na wschodnim wybrzeżu – Svaneke oraz Gudhjem. Potem kościół Ostelarskirke. Przejazd przez największy kompleks leśny na wyspie – Almindingen – z licznymi jeziorami oraz Doliną Echa z jej niezwykłym krajobrazem i właściwościami akustycznymi.

Dzień 4: dzień wolny

Tego dnia można pojechać na plażę, zwiedzić Ronne oddalone o kilka kilometrów – miasteczko o pięknej architekturze i niepowtarzalnym klimacie – lub popróbować smakołyków miejscowej wędzarni (najbliższa jest w Hasle – 10 km od kempingu). Można tez wybrać się na całodniową wycieczkę – promem na sąsiednią wyspę Christianso. Dla chętnych – rowerowa wycieczka według indywidualnych potrzeb.

Dzień 5: 55 km Ronne – Hasle – Jons Kapel – Hammershus – Hammeren – Allinge

Pierwszym celem naszej dzisiejszej wycieczki jest Jons Kapel – 20-metrowa granitowa turnia wyrastająca pionowo z morza. Następnie zwiedzimy ruiny największego w Skandynawii zamku Hammershus. Potem czeka nas podjazd na północ wyspy – wrzosowiska Hammeren oraz wejście na latarnię morską, skąd rozciąga się wspaniały widok na morze (widać szwedzkie wybrzeże).
Powrót busem z Allinge. Dla chętnych powrót rowerami – wzdłuż wschodniego wybrzeża. Po drodze obejrzymy niezwykłe klifowe wybrzeże – Heligdomsklipperne, następnie przejazd przez wyspę na kemping (dodatkowe ok. 30 km).

Dzień 6: 60 km Trasa: Ronne – Nyker – Klemensker – Almindingen – Aakirkeby – Nylars – Ronne

Dzisiaj przejazd kompleksami leśnymi przez centrum wyspy. Odpoczniemy na rynku w Aakirkeby, obejrzymy jeden z czterech średniowiecznych, okrągłych kościołów zachowanych na wyspie – Nylarskirke.

Dzień 7: powrót

Po wczesnym śniadaniu (ostatni posiłek wliczony w cenę) wyjazd busem/rowerami na przystań promową w Ronne
Prom wypływa z Ronne o godz. 8.00. Przyjazd do Warszawy jest planowany w godzinach wieczornych.

Warunki

Cena wycieczki obejmuje:

 • bilety na prom wraz z rowerami
 • 6 noclegów w domkach na kempingu na Bornholmie (węzeł sanitarny poza domkiem)
 • pełne wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (przyrządzane w kuchni przez naszego kucharza), lunch należy sobie przygotować samodzielnie z produktów śniadaniowych
 • opiekę przewodnika w trakcie wycieczek rowerowych na wyspie
 • asystę busa na wyspie w sytuacjach awaryjnych oraz dojazdowych
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • dojazdu i powrotu do/z Sassnitz
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • wypożyczenia roweru – zwykły 300 zł, ze wspomaganiem elektrycznym 800 zł
 • innych posiłków w trakcie dnia
 • dodatkowego ubezpieczenie KIT Bezpieczne Rezerwacje

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Mamy stałą bazę na campingu w pobliżu Ronne. Mieszkamy w domkach 4 osobowych – w domku jedno łóżko małżeńskie oraz jedno podwójne piętrowe. W każdym domku jest lodówka, czajnik, zlewozmywak i płyta grzejna. Toalety i prysznice są w osobnym budynku w odległości ok 50 metrów od domków.
 • Wyżywienie przygotowuje nasz kucharz w zbiorczej kuchni. Posiłki jemy w stołówce.
 • Na koniec wyjazdu wymagane jest posprzątanie domku przez osoby, które w nim mieszkają.

Istnieje możliwość samodzielnego dojazdu do Sassnitz z rowerem i i pozostawienia auta na parkingu obok terminala promowego (koszt to około 12 EURO/doba).

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Bornholm – rowerowy raj pochodzą od biura Via Verde, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Skandynawia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rekreacyjne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.