Szosowa majówka | Liguria - Toskania

Szosowa majówka | Liguria - Toskania
Dostępne terminy: brak
Kraje: Włochy
Typ: Szosowe
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania
Transport: autokar / bus

TOSKANIA / LIGURIA - WEEKEND MAJOWY | Wyjazd SZOSOWY !

Toskania - miejsce kojarzace się przede wszystkim z niezliczona ilościa zabytków z różnych okresów historii, wyśmienita kuchnia i pięknymi, położonymi na wzgórzach, średniowiecznymi miasteczkami. Ale nie tylko! Ten owiany już kultem włoski region to kraina niemal stworzona do uprawiania kolarstwa. 

Mnogość pięknych mało uczęszczanych szos, góry, pagórki, niziny i malownicze wybrzeże morza, idealna wiosna temperatura do połykania kolejnych, kolarskich kilometrów, a także czysto kolarska tradycja, z uznanym na świecie wyścigiem Strade Bianche i rodzinnymi stronami Mario Cipolliniego na czele.

Długi weekend majowy (a w naszej ofercie cały tydzień) to idealna okazja aby poznać tę krainę z perspektywy szosówki. Zapuścić się w tajemnicze zakatki schodzacych do morza Alp Apuańskich, przemierzyć długie promenady nadmorskich kurortów, o tej porze jakby spokojniejszych i mniej zatłoczonych, czy zapuścić się w głab ladu w kierunku Lukki- miasta rowerów, czy dalej do Vinci i Lamporecchi-  otoczonych wzgórzami i winnicami rodzinnych stron Leonarda. 

Nieprzypadkowo region ten służy jako stała baza dla ekipy Dimension Data, a od wielu lat na stałe mieszka tu wielokrotny Mistrz Włoch w kolarstwie szosowym- Giovanni Visconti, którego często można spotkać na okolicznych drogach.

W promieniu kilkudziesięciu kilometrów znajdziemy takie perełki jak Cinque Terre, Piza, Lukka, Florencja czy Pistoia. Bardzo zróżnicowany teren daje zaś możliwość wyboru różnego poziomu trudności tras i codziennie innych widoków. 

Zapraszamy razem z nami, przeżyj prawdziwie włoska przygodę! Najlepszy sposób na weekend majowy? Kolarski wyjazd do Włoch!

Szczegóły wkrótce !

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelu*** (7 nocy) ze śniadaniem
  • transport uczestników i bagaży na trasie Kraków - Camaiore - Kraków komfortowym vanem
  • opiekę przewodników-pilotów
  • planowanie tras na każdy dzień
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży MJPro Tour jest wyjazd rowerowy Szosowa majówka | Liguria - Toskania, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Włochy, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.