Kampania - okolice Neapolu i Amalfi

Kampania - okolice Neapolu i Amalfi
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Włochy
Typ: Szosowe
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania
Transport: samolot
cena: 2 800 PLN
+ + bilet lotniczy

Kampania - okolice Neapolu i Amalfi

Niezależnie czy trenujesz kolarstwo szosowe na poważnie, ścigasz się, czy uprawiasz "kolarstwo romantyczne", listopad jednoznacznie kojarzy się z końcem sezonu kolarskiego. Kiedy w Polsce temperatura drastycznie spada na niewiele stopni powyżej zera, a dzień znacznie się skraca odwrotnie proporcjonalnie do ilości wody zaczynającej lać się z nieba, Włosi wciąż cieszą się przyjemną temperaturą i Słońcem. Chciałbyś się poczuć tak jak oni i nieco przedłużyć sobie lato?

Zapraszamy na wyjazd do włoskiej Kampanii, regionu zestolica w Neapolu, roztaczającego się po centralnej części Apeninów, wierzchołkach wulkanicznych i przepięknych zboczach wpadających wprost do Morza Tyrreńskiego. Regionu, w którym starożytność, jej historia i dziedzictwo są na wyciągniecie ręki, okraszonego wyjątkową architekturą i poprzecinanego szosami tak pięknymi, o tak niesamowitych widokach, że usta mimowolnie otwierają się z zachwytu. 

W ciągu tygodniowego pobytu pokonamy na naszych szosówkach drogi zarówno górskie, jak i te nadmorskie. Planujemy wspiąć się rowerami na Wezuwiusza. Zaliczymy także podjazd także do Motevergine di Mercogliano, wyjątkową drogą o ponad 30 ciasnych serpentynach, na której w 2011 roku Bart de Clerq wygrał etap Giro d'Italia, jadąc w ucieczce i dojezdżając do mety o pół roweru przed skaczącymi z peletonu Scarponim i Kreuzigerem. Przejedziemy się po zapierających dech w piersiach szosach prowadzących wokół Półwyspu Sorrentańskiego, dojeżdżając do takich perełek jak miasta Amalfi, Ravello czy Positano. Będzie możliwość zobaczenia słynnych, zasypanych wieki temu przez popioły wulkaniczne Pompei, a miłośnicy Pink Floyd będą mogli zobaczyć amfiteatr, w którym został nagrany słynny koncert "Live at Pompeii". Będziemy mieć także okazję zjeść (nie boimy się tego stwierdzić) najlepszą pizzę na świecie!

Przede wszystkim jednak, nasz wyjazd do Kampanii, to kwintesencja kolarstwa romantycznego. Zero presji na wynik, świetna kuchnia, włoski luz... Uwielbiamy to!

wkrótce

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w Pensjonacie Palazzo San Francesco (pokoje dwuosobowe i apartament czteroosobowy)
 • śniadania
 • przewóz lądowy bagaży i rowerów
 • transfery lotniskowe
 • opiekę przewodników-pilotów
 • planowanie tras na każdy dzień
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłaty miejscowe (tzw. City tax)
 • dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu
 • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży MJPro Tour jest wyjazd rowerowy Kampania - okolice Neapolu i Amalfi, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Włochy, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.