Przez norweskie fiordy na rowerze | TYLKO DLA KOBIET

Przez norweskie fiordy na rowerze | TYLKO DLA KOBIET
Dostępne terminy: brak
Kraje: Skandynawia
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: namioty
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot

PRZEZ NORWESKIE FIORDY NA ROWERZE, PRZYGODOWA ROBINSONADA!

BAJECZNA Norwegia na rowerze! Zabieram Was, podróżniczki do krainy naturalności i pięknej przyrody. Wspaniała, pełna emocji i przygód wyprawa do Norwegii. Majestatyczne Fiordy, piaszczyste plaże, miasteczka, wioski. Trasa dobrze i mądrze wybrana, z przystankami w miejscach, które Was zachwycą! A na koniec wisienka na torcie – Droga Atlantycka, najpiękniejsza trasa prowadząca wgłąb morza. Ta wyprawa to istny reset od prozy życia, obcowanie z naturą i przyrodą tego cudnego kraju. Wyprawę poprowadzi Ilona, specjalistka i znawczyni norweskiej ziemi.

Norwegia to raj dla dwóch kółek. Dedykowane drogi i ścieżki z asfaltową nawierzchnią, znikomy ruch i kultura kierowców która daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nasza trasa przebiega w najbardziej malowniczych rejonach zachodniej Norwegii, jest średnio wymagająca, choć są odcinki które pokonywać będziemy bardzo powoli.

Dzienny dystans to ok. 40/50 km. W sumie przemierzymy ok. 500 km spokojnym tempem (ok. 17/20/h) dostosowanym do panujących warunków oraz uczestniczek. Wszelkie podjazdy, górki pokonujemy według własnych możliwości, lekka przerzutka i cierpliwie, powoli kręcimy – przecież są wakacje i nigdzie się nie spieszymy. Będziemy delektować się widokami, scenerią, rozkoszować dzikością i wolnością.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy ?

Przemierzamy kraj zahaczając o najpiękniejsze miejsca, w otozeniu różnorodnego krajobrazu. Noce spędzamy w namiotach rozbitych na dziko, za pan brat z przyrodą gdzieś wśród fiordów, na plażach i najbardziej ekskluzywnych gwiazd nad głową. Będziecie w pełni korzystać z piękna tego kraju.

Zobaczycie też, jak szukać najlepszych miejscówek na sen, aby rano obudził nas widok z marzeń, zapierający dech. Ten wyjazd to istna robinsonada, spontaniczna i zaskakująca. Będziemy rozpalać ogniska i upajać pięknymi widokami! Będziemy wpadać raz na jakiś czas na kempingi gdzie skorzystamy z prysznica, tak więc brudne jeździć nie będziemy. Jednak trzeba się przygotować na braki luksusów i wygody – jednym słowem poza strefą komfortu, ale o to nam przecież chodzi! To ucieczka z wszelkich miejskich dobrodziejstw i wygód, to obcowanie z przyrodą i bycie w drodze.

Na ten wyjazd zapraszam kobiety otwarte, niezachowacze, a przede wszystkim elastyczne i lubiące TAKI właśnie STYL poznawania świata. Podczas tej wyprawy, nie będzie muzeów, ruin zamków, kościołów i innych ‘cudów z kolorowych katalogów’ Cudne za to będą widoki, bezludne miejsca i fascynujące pejzaże…… które z rowerowego siodełka będziecie konsumować.

Cena zawiera:

 • Przygotowanie uczestniczek do wyprawy, pełne wsparcie podczas podróży
 • Wiedzę i doświadczenie założycielki  Superfemki – Ilony
 • Wyposażenie wyprawowe, super namioty FJORD NANSEN Sierra, 2 jetboile do dyspozycji, gaz do kuchenek.
 • Grill na plaży z łosiem, warzywami x2
 • 4-5  noclegi na kempingach w namiotach (prysznice)
 • Niespodzianki i atrakcje
 • Ubezpieczenie Signal Iduna
 • Składkę na fundusz turystyczny

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu do Gdańska (istnieje bardzo wygodne dotarcie pociągiem, pod samo lotnisko)
 • Biletów lotniczych (ok. 800 – 1000 zł)
 • Kilku przepraw promowych, przejazdu 2 autobusami, z których będziemy korzystać podczas wyprawy, w tym autobusu powrotnego (suma ok. 1100 NOK) – ok.500 zł
 • Wyżywienia obiadowego zakupionego w PL (ok. 200 zł) Polecamy smaczne dania LYO (Superfemka ma tutaj zniżkę 25%) + owsianki śniadaniowe, kabanosy, pasztety, sałatki rybne, chleb pumpernikiel (ok. 70 zł) Pełna lista rekomendacji zostanie przesłana uczestniczkom.
 • Wyżywienia na miejscu (zwykle dokupujemy ryby w puszkach, chleb, warzywa, owoc, jogurty, sery itp..) na te zakupy trzeba przeznaczyć ok. 500 NOK (220 zł)
 • Potencjalnego dodatkowego noclegu np. w domku na kempingu w razie załamania pogody i chęci wysuszenia się, ogrzania (ok.100 zł) – przez ostatnie dwa lata nie zdarzyła się taka sytuacja (lampa przez 12 dni)

Co powinnaś zabrać ze sobą?

Sprawny technicznie i przygotowany pod wyprawę rower. Kask rowerowy, śpiwór, materac lub karimatę, sakwy oraz niezbędnik turystyczny. Jedzenie zabieramy z Polski. Lista z ekwipunkiem i niezbędnymi rzeczami, ubraniami zostanie przekazana uczestniczkom.

Organizacyjnie i logistycznie

Miastem wylotowym oraz przylotowy jest Gdańsk i to jest miejsce zbiórki. Spotykamy się na lotnisku. Bilety kupujecie samodzielnie, mogę pomóc jeśli będzie potrzeba. Jest to bardzo prosta operacja.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy Przez norweskie fiordy na rowerze | TYLKO DLA KOBIET, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Skandynawia, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu namioty oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.