Fuerteventura Południowa

Fuerteventura Południowa
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
Typ: Rekreacyjne, Górskie MTB
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot
cena: 3 350 PLN
Cena promocyjna przy zapisach do 15.01.2021

Pozo Negro | Betancuria | Costa Calma | La Pared | Pajara | Morro Jable | Cofete

Fuerteventura to niekończące się plaże z białym piaskiem, obmywane ciepłym Atlantykiem, który w zetknięciu z wyspą zmienia kolor na turkusowy i lśni paletą barw. Jest najbardziej bezludną wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich Opustoszałe wnętrze wyspy, gdzie od stuleci pasterze wypasają stada kóz, jest naprawdę fascynujące, choć dla większości turystów główną atrakcją pozostaje wybrzeże. Ciągnące się kilometrami plaże z białym piaskiem to raj nie tylko dla miłośników słonecznych kąpieli. Tym razem zwiedzimy południową część wyspy.

Stopień trudności: C 

Wyspy Kanaryjskie stanowią raj dla rowerzystów zarówno bardzo doświadczonych, jak i tych początkujących. Każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, zarówno łatwe trasy wzdłuż wybrzeża, jak i trudne górskie szlaki. Wycieczka ma charakter krótkich obozów stacjonarnych, z których będziemy w małych grupach realizować program, adekwatnie do kondycji i chęci uczestników. Południowa część wyspy jest dość pagórkowata, jednak można znaleźć też płaskie trasy.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej oraz dobrą sprawność fizyczną.

Dzień 1:

Przelot na Fuerteventurę.

Dzień 2:

Zakwaterowanie w Caleta de Fuste – bardzo przyjemnym kurorcie w środkowej części wyspy. Pierwszy dzień po przylocie przeznaczymy na odpoczynek na plaży lub hotelowym basenie, a wieczorem czeka nas impreza integracyjna.
NOCLEG – CALETA DEL FUSTE

Dzień 3: Pozo Negro

Na początek przepiękna trasa przez Park Krajobrazowy Pozo Negro. Niezwykle urozmaicony krajobraz z przepięknymi wulkanicznymi stożkami, długimi dolinami zaschniętymi polami lawowymi, porośniętymi wielokolorowymi mchami, gdzieniegdzie urozmaiconymi gajami palmowymi. Taki krajobraz rzadko spotkać można gdziekolwiek indziej w świecie. Niezwykła jest też rybacka wiosna Pozo Negro, jakże odmienna od wszystkich nadmorskich kurortów. Brak tu hoteli a jedynie małe rybackie chaty i kilka niewielkich knajpek. Aż żal opuszczać to miejsce.
NOCLEG – CALETA DEL FUSTE

Dzień 4: Betancuria

Drugi etap mimo iż poprowadzony niemal całkowicie drogami asfaltowymi stanowić będzie największe wyzwanie na tej wycieczce. Zdobędziemy najwyższe przełęcze wyspy, nagrodą będzie wspaniały widok obejmujący niemal całą wyspę wraz z sąsiednią Lanzarotą a przy dobrej pogodzie nawet Teneryfą. Odwiedzimy też dawną stolicę wyspy Betacuarię, to bezsprzecznie najpiękniejsza miejscowość na wyspie. Bielone domy pochodzące z XVI – XVII wieku kontrastują tu z zielenią gajów palmowych i drzew cytrusowych. Stąd czeka nas zjazd najbardziej zieloną doliną wyspy – Vega de Rio Palmas.
NOCLEG – CALETA DEL FUSTE

Dzień 5: Costa Calma

Dziś przenosimy się na południe wyspy. To tutaj rozciągają się najdłuższe, najsłynniejsze i najpiękniejsze plaże Wysp Kanaryjskich i mimo powstających nowych kurortów obszar ten pozostaje najbardziej dziką i najmniej zagospodarowaną częścią Fuerteventury.
Po drodze odwiedzimy m.in. Las Playitas, małą senną rybacką wioskę, ze świetnymi restauracjami i miłą spokojną plażę. Ci którzy nie będą jednak chcieli odpoczywać udadzą się ku pobliskiej latarni morskiej położonej na ogromnym 300-metrowym klifie, Przy dobrej pogodzie ujrzeć stąd można oddaloną o 100 km Afrykę.
NOCLEG – COSTA CALMA

Dzień 6: La Pared – Pajara

Kolejny dzień to coś dla miłośników jazdy w terenie. Wspaniałe szlaki prowadzące ku La Pered dają możliwość wyżycia się nawet najbardziej wybrednym miłośnikom MTB. Niesamowite pustynne krajobrazy potęgują wrażenie przebywania w jakby innym świecie, jakże odmiennym od naszych gór. W tej scenerii niezwykle zaskakuje miasteczko Pajara, które Wit gości schludne jak spod igły, mieniące się kolorowymi kwiatami kontrastującymi z ponurymi brązami centralnej części wyspy. Miasto zdobyło kiedyś tytuł najlepiej utrzymanej miejscowości w całej Hiszpanii.
NOCLEG – COSTA CALMA

Dzień 7: Morro Jable

Po raz kolejny zmieniamy naszą bazę wypadową i przenosimy się jeszcze bardziej na południe. Odcinek pomiędzy Costa Calma a Morro Jable to ciąg najdłuższych, najsłynniejszych i najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich plaż ze złocistym piaskiem. Łączą je wspaniałe szlaki idealne pod rower górski. Nawet nie będąc nigdy na Fuerteventurze, zna się te obrazki – plaża nad cudowną, niebiańsko błękitną zatoką, która równie dobrze mogłaby się znajdować na Karaibach, Seszelach lub w jakimkolwiek innym egzotycznym zakątku świata. Jednak nie trzeba daleko jeździć wystarczy wybrać się z rowerem na jedną z oddalonych od centrów turystycznych plaż by zakosztować takich widoków.
NOCLEG – MORRO JABLE

Dzień 8: Cofete

Na koniec udamy się na samo południe wyspy, tutaj żadko docierają turyści spędzający czas w kurorcie Morro Jable. Wspaniała szutrowa droga zaprowadzi nas do Cofete, samotnej osady z jedną kawiarnio-restauracją. Dla wielu to koniec podróży, my jednak kontynuujemy wycieczkę w dół gdzie znajduje się wspaniała, długa, nietknięta przez cywilizację i zupełnie pusta plaża. Dociera tu niewiele osób więc normą jest opalanie nago. Powrotem czeka nas jeszcze wspinaczka na przełęcz pomiędzy Pico de la Zarza (najwyższy szczyt na wyspie 812 m n.p.m.) a Pico de la Fraile. W nagrodęotwiera się rozległy widok na północno-zachodnie wybrzeże , który na długo pozostanie w pamięci.
NOCLEG – MORRO JABLE

Dzień 9:

Ostatni dzień jak zwykle na naszych wycieczkach przeznaczymy na plażowanie i „łapanie słońca” by jak najwięcej przywieźć go do kraju.

Dzień 10:

Powrót do kraju.

UWAGA: 

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach.
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<<
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Bezpłatną rezygnację do 14 dni przed wycieczką

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

 

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Fuerteventura Południowa, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.