Fiordy na rowerze | TYLKO DLA KOBIET

Fiordy na rowerze | TYLKO DLA KOBIET
Dostępne terminy: brak
Kraje: Skandynawia
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: namioty
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot
+ 1750 NOK + bilet ok.750 zł

PRZEZ NORWESKIE FIORDY NA ROWERZE, PRZYGODOWA ROBINSONADA!

Zmierzamy do Norwegii, pięknej krainy fiordów

BAJECZNA Norwegia! Zabieramy Was, podróżniczki do krainy naturalności i pięknej przyrody. Wspaniała, naturalna, pełna emocji i przygód wyprawa do Norwegii. Majestatyczne Fiordy, piaszczyste plaże, miasteczka, wioski Trasa dobrze i mądrze wybrana, z przystankami w miejscach które Was zachwycą! A na koniec wisienka na torcie – Droga Atlantycka, najpiękniejsza trasa prowadząca wgłąb morza. Ta wyprawa to istny reset od prozy życia,  obcowanie z naturą i przyrodą tego cudnego kraju. Wyprawę poprowadzi Ilona! specjalistka i znawczyni norweskiej ziemi. Zachodnie wybrzeże Norwegii rowerem.

Norwegia to raj dla dwóch kółek. Dedykowane drogi i ścieżki z asfaltową nawierzchnią, znikomy ruch i kultura kierowców która daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nasza trasa przebiega w najbardziej malowniczych rejonach zachodniej Norwegii, jest średnio wymagająca, choć są odcinki które pokonywać będziemy bardzo powoli, lub na nogach. Dzienny dystans to ok. 40/50 km. W sumie przemierzymy ok. 480 km spokojnym tempem dostosowanym do panujących warunków oraz uczestniczek. Wszelkie podjazdy, górki pokonujemy według własnych możliwości, lekka przerzutka i cierpliwie, powoli kręcimy – przecież są wakacje i nigdzie się nie spieszymy! Będziemy delektować się widokami, scenerią, rozkoszować dzikością i wolnością.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy:

Przemierzamy kraj zahaczając o najpiękniejsze miejsca, różnorodny krajobraz. Noce spędzamy w namiotach rozbitych na dziko, za pan brat z przyrodą gdzieś wśród fiordów, na plażach i najbardziej ekskluzywnych gwiazd nad głową…będziecie w pełni korzystać z piękna tego kraju. Zobaczycie też, jak szukać najlepszych miejscówek na sen aby rano obudził nas widok z marzeń, zapierający dech. Ten wyjazd to istna robinsonada, spontaniczna i zaskakująca. Będziemy rozpalać ogniska i upajać pięknymi widokami! Będziemy wpadać raz na jakiś czas na kempingi gdzie skorzystamy z prysznica, tak więc brudne jeździć nie będziemy. Jednak trzeba się przygotować na braki luksusów i wygody…poza strefą komfortu, ale o to nam przecież chodzi! To ucieczka z wszelkich miejskich dobrodziejstw i wygód, to obcowanie z przyrodą i bycie w drodze.

Na ten wyjazd zapraszamy kobiety świadome i zdecydowane a przede wszystkim elastyczne i lubiące TAKI właśnie STYL poznawania świata. Podczas tej wyprawy, nie będzie muzeów, ruin zamków, kościołów i innych ‘ cudów z kolorowych katalogów’ Cudne za to będą widoki, bezludne miejsca i fascynujące pejzaże…… które z rowerowego siodełka będziecie podziwia.

Co powinnaś zabrać ze sobą?

Sprawny technicznie i przygotowany pod wyprawę rower. Kask rowerowy, śpiwór, materac lub karimatę, sakwy oraz niezbędnik turystyczny. Jedzenie częściowo zabieramy z Polski. Lista z ekwipunkiem i niezbędnymi rzeczami, ubraniami zostanie przekazana uczestniczkom.

Organizacyjnie i logistycznie:

Wylatujemy z Gdańska w godzinach południowych, 13:15  wracamy również do Gdańska 17:45 (bardzo sensowne godziny) Z warszawy jedziemy pociągiem do Gdańska. Pociąg to bardzo dobra opcja, podjeżdża pod lotnisko.

Cena zawiera:

Przygotowanie i realizację trasy, opiekę i wsparcie techniczne podczas wyprawy. Logistykę transportu rowerów na miejscu, wiedzę i doświadczenie prowadzącej. Wyposażenie wyprawowe, super namioty FJORD NANSEN Sierra, 2 jetboile do dyspozycji, gaz do kuchenek. Grill na plaży z łosiem, 3 noclegi na kempingach. Można od nas pożyczyć lub zakupić sakwy crosso DRY BIG 60l.

Cena nie zawiera:

Kilku przepraw promowych, przejazdu autobusami z których będziemy korzystać podczas wyprawy, w tym autobusu powrotnego  (suma ok. 500 zł), wyżywienia (ok. 300 zł), biletów lotniczych. Potencjalnego dodatkowego noclegu np. w domku na kempingu w razie załamania pogody a chęci wysuszenia się, ogrzania (ok.100 zł) ubezpieczenia.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy Fiordy na rowerze | TYLKO DLA KOBIET, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Skandynawia, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu namioty oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.