Dookoła Istrii

Dookoła Istrii
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Chorwacja
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: namioty / pensjonaty
Wyżywienie: własne
Transport: autokar / bus
cena: 2 700 PLN

Novigrad | Vrsar | Rovnij | Pula | Rabac | Moscinecka Droga

Zapraszamy do Chorwacji !!!

Gwarantowana słoneczna pogoda, błękit nieba, którego nie mąci żaden obłok, czysta i ciepła woda, piękne otoczone bujną zielenią zatoki, liczne wyspy i miły oku obraz dziewiczej przyrody – oto co czeka nas na tej wycieczce. Gdy towarzyszy temu urok starych, średniowiecznych miasteczek – cel naszego urlopu jest idealny. Tutaj góry stykają się z morzem. Dla rowerzystów to wspaniałe miejsce. Można tu spokojnie pojeździć wzdłuż wybrzeża, lub wybrać się na górskie trasy w głąb półwyspu. 

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B 

Bardzo łatwa trasa prowadząca płaskimi ścieżkami wzdłuż wybrzeża, choć zdarzają się niedługie podjazdy. Etapy nie przekraczają 50 km. Ci, dla których wyda się to zbyt łatwe będą mieli okazję na wypady w głąb półwyspu, gdzie znajdą wiele trudnych górskich ścieżek rowerowych. Tak więc na tej wycieczce każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Przejazd do Chorwacji. 

Dzień 2: Novigrad 

Rankiem dotrzemy na półwysep Istria. Naszą rowerowa przygodę rozpoczniemy Nowigradzie. Na początek krótki etap wśród okolicznych winnic. Odwiedzimy miejscowych winiarzy i sprawdzimy jak dobre są ich wyroby. 
Wieczór spędzimy w Novigradzie. W mieście tym często spotykane gotyckie domy mieszczańskie i romańskie wieże urzekają swoim pięknem wszystkich odwiedzających. Szczególnie jednak przyciąga atmosfera ich wąskich uliczek i rozległych placów. 

Dzień 3: Novigrad - Vrsar 

Dziś bardzo łatwy etap wzdłuż wybrzeża. Oczywiście sporo czasu przeznaczymy na plażowanie na pięknych kąpieliskach położonych w zatoczkach ocienionych piniami i karłowatymi dębami. Zatrzymamy się w Porecu, gdzie zwiedzimy m.in. bazylikę św. Eufrazego pochodzącą z VI wieku, ze wspaniałą mozaiką bizantyjską. 

Dzień 4: Vrsar – Rovnij 

Dziś okrążymy zatokę Limską. Ta wąska zatoka wrzyna się w ląd na długości 10 km wśród zalesionych zboczy. Od razu nasuwa się podobieństwo do norweskich fiordów. Następnie ruszymy w kierunku Rovnija, który zwany jest perłą Adriatyku. Położona na wzgórzu bezpośrednio nad morzem starówka zachwyca wszystkich. Wąskie, stare uliczki, w których życie toczy się własnym tempem i leżący na wzgórzu kościół św. Eufemii, z którego rozlega się malowniczy widok na morze i 14 okolicznych wysp. Do tego jeszcze przepiękny port jachtowy. To wszystko sprawia, że chciałoby się tu zostać na dłużej. 
Wieczorem urzeczeni pięknem Rovnija wrócimy do niego by pospacerować po jego malowniczych uliczkach. 

Dzień 5: Rovnij - Pula 

Niestety przyjdzie nam opuścić Rownij ale dalej będzie równie pięknie. Ruszymy, by tuż za miastem zatrzymać się na jednej z piękniejszych plaż na Istrii i dalej przejechać szlakiem przez przepiękny nadmorski park krajobrazowy. 
Po południu dotrzemy do Puli, największej miejscowości Istrii, ze wspaniałym rzymskim amfiteatrem i łukiem triumfalnym. Stąd już niedaleko do kempingu położonego u nasady półwyspu Kamieniak. 

Dzień 6: Pula 

Czas na trochę odpoczynku. Tego dnia dotrzemy na najdalej wysunięty na południe cypel Istrii - Kamenjak. Roztacza się z niego przepiękny widok na Adriatyk, a wspaniałe 20 metrowe skały wykorzystywane są przez miejscowych do mrożących krew w żyłach skoków do wody. 
Tutejsze plaże należą do najpiękniejszych w całej Chorwacji. Będzie sporo czasu by korzystać z ich uroków. 

Dzień 7: Pula - Rabac 

Dziś nieco oddalimy się od wybrzeża by spokojnymi dróżkami wewnątrz półwyspu, by bez natłoku turystów, podążyć na północ. Senne wioski mają swój niepowtarzalny klimat, jakże odmienny od gwaru nadmorskich kurortów. 
Jedną z atrakcji będzie Labin, piękne miasteczko położone wśród wzgórz. Na nocleg znów zjedziemy na wybrzeże do kurortu Rabac. Wieczór spędzimy na spacerach po dość snobistycznym deptaku kurortowym, by na koniec zasiąść na plaży przy kolejnej butelce wina. 
To ostatni już etap wycieczki prowadzący wzdłuż wybrzeża. Będzie więc okazja by po raz ostatni odwiedzić piękne adriatyckie plaże i nadmorskie kurorty. Zwiedzimy wspaniałe zabytkowe miasteczka Brsec i Plomin, odwiedzimy miejscowych winiarzy oraz zajrzymy na najpiękniejszą plażę na Istrii. Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie piękny widok na nieodległą wyspę Cres. Jednak zostawmy ją sobie na kolejna wyprawę. 

Dzień 8: Rabac - Moscinecka Droga 

A może coś trudniejszego? Spojrzenie na Istrię z góry, czyli rowerowa wspinaczka na najwyższy szczyt półwyspu – Uckę (1396 m n.p.m.). Widoki ze szczytu są naprawdę warte tego trudu. Na dokładkę wspaniały 25 kilometrowy zjazd i wizyta na starówce w Lovranie. 
Wieczorem imprezą na plaży podsumujemy wycieczkę. 

Dzień 9: Moscienicka Droga 

Na koniec jeszcze krótka wycieczka do pobliskiej Opatji, w której poczuć można atmosferę dawnego przedwojennego kurortu, który odwiedzały najsłynniejsze osbowości przedwojennej Europy. 
Wieczorem opuszczamy Chorwację i busem udajemy się do Polski. 

Dzień 10: 

Rankiem wracamy do Katowic, Krakowa i Warszawy.

UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dopłata do noclegów w pensjonatach lub domkach kempingowych +400 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem
  • Dojazd z/do Warszawy +200 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Dookoła Istrii, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Chorwacja, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu namioty / pensjonaty oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.