Wyspy Kanaryjskie La Palma - El Hierro

Wyspy Kanaryjskie La Palma - El Hierro
Dostępne terminy: brak
Kraje: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot

La Palma - El Hierro

Ostatnie już z Wysp Kanaryjskich jakie pozostały nam do odwiedzenia i spenetrowania rowerem. Każda z dotychczas odwiedzanych zaskoczyła nas różnorodnością krajobrazów i niesamowitym klimatem, również tym razem czeka nas zapewne wiele miłych wrażeń. W końcu La Palma i El Hierro uważane są za najbardziej egzotyczne i najbardziej dzikie z Wysp Kanaryjskich.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C/D 

Mimo iż trasy nie będą długie – ok 30-50 km, to jednak są to wyspy bardzo górzyste i codziennie trzeba pokonywać ponad 1000 m przewyższeń.

Dzień 1: 
Przelot samolotem na Teneryfę, rejs promem na La Palmę. 

Dzień 2-5: La Palma 
Trzy dni przeznaczymy na wycieczki rowerowe po La Palmie, przewidujemy zarówno grupę turystyczną jak i grupę MTB. 
Ta wulkaniczna wyspa wygląda jakby była pomalowana na kolor zielony z uwagi na jej rozległe lasy o prehistorycznej roślinności. Pośród niej będziesz mógł złączyć się z przyrodą pod jednym z najlepszych sklepień niebieskich na świecie dla obserwowania gwiazd, odpoczywania na jednej z tutejszych gościnnych plaż lub odbycia wycieczki pomiędzy wulkanami i wąwozami. 

Dzień 6-9: El Hierro 
Kolejne trzy dni to poznawanie wyspy El Hierro. 
El Hierro to najmłodsza, najmniejsza i najsłabiej znana wyspa kanaryjskiego archipelagu oraz najdalej wysunięta na zachód część Hiszpanii. 
Na El Hierro prawie nie ma zabytków. Do wielu zakątków w ogóle nie dotarła cywilizacja. Można poczuć się tutaj jak na bezludnej wyspie (populacja El Hierro liczy ok. 10 tys. mieszkańców). 
Największym skarbem wyspy jest jej dziewicza przyroda. W 2000 r. El Hierro, obok La Palmy, Lanzarote i Fuerteventury, została uznana za Rezerwat Biosfery UNESCO. Nieskażona masową turystyką wyspa jest oazą dla osób szukających ciszy, wypoczynku i bliskiego kontaktu z naturą. 
Krajobraz El Hierro jest bardzo zróżnicowany. Na tej niewielkiej wyspie (268 km2) można zobaczyć zielony pejzaż zatoki El Golfo na północy, lasy sosnowe w centralnej części, a także pejzaż wulkaniczny na południu i zachodzie. Idealne dopełnienie naszych kanaryjskich wypraw. 

Dzień 10: Teneryfa 
Na ostatni dzień przenosimy się na Teneryfę, gdzie pozostanie nam już tylko odpoczynek na plażach Maspalomas. 

Dzień 11: 
Powrót samolotem do kraju.

*PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

PRZELOT 

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach (4-osobowe apartamenty składają się z sypialni z dwoma łózkami, salonu z kuchnią z rozkładaną kanapą 2-os oraz łazienki)
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym 
  • Transfery z/na lotnisko 
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie) 
  • Opłaty promowe 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Wyspy Kanaryjskie La Palma - El Hierro, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.