Pośród fiordów Norwegii

Pośród fiordów Norwegii
Dostępne terminy: brak
Kraje: Skandynawia
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot
cena: 0

Pośród fiordów Norwegii

 • Starówka w Bergen – Bryggen, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując wzdłuż starych, wąskich uliczek nabrzeża można podziwiać unikalną, drewnianą architekturę w większości pochodzą z XV oraz XVI wieku.  Godnym uwagi jest również kamienny kościół św. Marii, pochodzący z XII wieku.

 • Rejs po Sognefjord – najdłuższym fiordzie na świecie. Uznawany jest on za jeden z najpiękniejszych, najbardziej tajemniczych oraz zadziwiających cudów przyrody.

 • Trasa Rallarvegen – to malowniczy szlak rowerowy, który ma w sobie wszystko, od zróżnicowanych tras z długimi zjazdami, aż po urzekające krajobrazy przepełnione górskimi szczytami, rwącymi potokami, czy szumiącymi wodospadami.

Piękno dzikiej przyrody!

W drugiej połowie lipca zapraszamy do Norwegii. Co prawda nie dotrzemy aż za koło podbiegunowe, ale i tak światło słoneczne będzie nam towarzyszyło przez większą część doby. Norweskie pejzaże zachwycają swą różnorodnością i wieloaspektowością. Krajobrazy tego państwa to nie jedynie słynne klify przy morskich wybrzeżach, czy nie mniej fascynujące fiordy. Krystalicznie czyste jeziora położone u podnóży gór, największe w Europie kontynentalne lodowce, nieograniczone przestrzenie, malownicze miasteczka – u wielu wzbudzają podziw i nieodpartą chęć, aby nie tylko zobaczyć, ale odkrywać ten kraj od nowa.

Rallarvegen

Trasa którą przemierzymy, to najbardziej malowniczy szlak rowerowy w Skandynawii. Ma w sobie wszystko, od zróżnicowanych tras z długimi zjazdami, aż po urzekające krajobrazy przepełnione górskimi szczytami,  rwącymi potokami, czy szumiącymi wodospadami. Po drodze podjedziemy pod lodowiec, popłyniemy w rejs po największym fiordzie Norwegii, zwiedzimy Bergen – miasto nazywane „bramą fiordów”, którego niewątpliwym atutem, oprócz przepięknych widoków, jest niezwykła architektura.

Dzień 1. Przelot do Norwegii
Bergen Lotnisko – Camping - ok. 15 km na rowerze

Przelot Warszawa – Bergen (możliwość przelotu również z Katowic-Pyrzowic oraz innych miast, osoby zainteresowane przelotem z innego miast niż Warszawa prosimy o kontakt w sprawie szczegółów nie później niż w momencie dokonania zgłoszenia). Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku w Bergen i przejazd rowerami na kemping.

Dzień 2. Trasą Rallarvegen do Finse
Haugastøl – Finse - ok. 38 km na rowerze

Przejazd do Haugastøl. Tam wsiadamy na rowery i ruszamy trasą Rallarvegen do Finse. Nocleg w schronisku, pokoje wieloosobowe. Wieczorem możliwy spacer pod lodowiec Hardangerjøkulen.

Dzień 3. Uczta dla oka
Finse – Hallingsheid – Flam - ok. 53 km na rowerze

Dziś szczególnie piękny krajobrazowo odcinek. Trasa biegnie prawie cały czas z górki, wzdłuż ciekawej kolejki Flamsbana. Po zjechaniu do Flam podziwiamy lokalne krajobrazy. Stąd już tylko kilka kilometrów do miejsca naszego noclegu.

Dzień 4. Z Gudvangen do Myrkdalen
Gudvangen – Stalheimskleiva – Myrkdalen - ok. 32 km na rowerze

Rano wsiadamy na prom i podziwiamy widoki płynąc po Sognefjordzie do Gudvangen. Następnie rozpoczniemy dzień od kilku kilometrów płaskiej drogi biegnącej wzdłuż rzeki. Tuż za wodospadami odbijemy na drogę Stalheimskleiva. To najstromsza droga asfaltowa północnej Europy. Na szczęście liczy ona zaledwie kilka kilometrów, a widoki z góry zapierają dech w piersiach. Po krótkim odpoczynku na kawę i zdjęcia ruszamy dalej na nasz kemping w Myrkdalen.

Dzień 5. Jeziora i wodospady
Myrkdalen – Voss – Evanger – Mestad - ok. 61 km na rowerze 

Opuszczamy już wysokie góry, a trasa co raz bardziej się wypłaszcza, tylko gdzieniegdzie łagodnie falując. Pierwszą atrakcją po drodze będzie olbrzymi wodospad Indefinite. Przerwę przedpołudniową na kawę spędzimy w Voss. Jest to największe, nie licząc Bergen, miasto na naszej trasie, choć liczy zaledwie 13 tys. mieszkańców. Następnie trasą wzdłuż jeziora Vangsvatnet udamy się do Evanger, skąd już tylko kilka kilometrów do naszego kempingu w Mestad

Dzień 6. Narodową trasą rowerową nr 4
Mestad – Eksingedalen – Stamnes – Dale oraz Arna – Camping - ok. 78 km na rowerze

By ominąć ruchliwe drogi oraz długie tunele, odbijamy na północ, cały dzień jadąc oznakowanym szlakiem rowerowym. Etap ten, choć wyjątkowo długi, nie jest zbyt trudny. Jedynie na początku dnia czeka nas podjazd o różnicy wysokości ok 600 m., jednak każdy, kto nie czuje się na siłach, będzie mógł skorzystać z podwózki busem wspierającym na sam szczyt. Następnie czeka nas 40 km zjazdu i ostatnie 20 km po delikatnie pofałdowanym terenie do Dale. Tam wsiadamy w pociąg by po 45min. dotrzeć nim do Arna. Z Arna, na rowerach, jedziemy na znany już nam kemping Bratland.

Dzień 7. Bergen i zabytki Hanzy
Bratland – Bergen – Camping - ok. 30 km na rowerze

Ostatni dzień pobytu spędzimy na zwiedzaniu Bergen – drugiego pod względem wielkości miasta Norwegii. Mamy wystarczająco dużo czasu by zwiedzić zabytkową dzielnicę hanzeatycką, skosztować świeżo złowionych owoców morza w porcie oraz wyjechać kolejką Floibana na pobliskie wzniesienie skąd rozpościerają się przepiękne widoki na morze i okolicę miasta. Tego dnia chętni mogą pozostawić rowery i do miasta wybrać się transportem publicznym.

Dzień 8. Powrót do Polski

Transfer na lotnisko i przelot do kraju.

Cena obejmuje:

 • Przelot na trasie Warszawa - Bergen - Warszawa (istnieje możliwośc przelotu z Katowic - zainteresowanych prosimy o kontakt)
 • Bagaż rejestrowany (do 20 kg)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w 4-osobowych domkach kempingowych (hytte) i 1 nocleg w schronisku - sala wieloosobowa
 • Transport bagażu na miejscu pomiędzy miejscami noclegowymi
 • Bilety kolejowe na trasie wg programu
 • Usługi busa wspierającego
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 30 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Ew. opłaty za przewóz roweru samolotem (ok. 300 PLN - dla osób chcących zabrać swój rower)
 • Wypożyczenia roweru dla chętnych (200 PLN)
 • Wyżywienia (min. 25 EUR/dzień)
 • Biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji oraz zwyczajowych napiwków
 • Promu wycieczkowego Flam - Gudvangen (ok. 310 NOK)

Liczba uczestników: 10 - 18 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1500 PLN

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Horyzonty jest wyjazd rowerowy Pośród fiordów Norwegii, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Skandynawia, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.