Podlasie SLOW RIDE dla Kobiet. Microweekend

Podlasie SLOW RIDE dla Kobiet. Microweekend
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Polska
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: częściowo Organizatora
Transport: autokar / bus
cena: 540 PLN
brak miejsc

A niech piątek będzie dniem wolnym od pracy! Krzycz głośno bo duch przygody budzi się w każdej chwili – zwłaszcza teraz, gdy siedzisz przy biurku, a droga za oknem woła! Wiec daj nura w podlaski świat natury i pokręć biodrami w krainie żubra. Zafunduj sobie mocną dawkę pozytywnej energii, powietrza i słońca, która dzisiaj jest antidotum na każde zło.


Na trzy dni uciekamy w samo serce Puszczy Knyszyńskiej gdzie stoi drewniany dom, z ogromnym tarasem. Za oknami ma tylko ściany z lasu, wewnątrz stare kaflowe piece, nic nie modyfikowane, nie dorabiane…pachnie historią i tradycją….pokoleń…


To właśnie tutaj, w głębi puszczy zaszyjemy się na trzy letnie seanse, by na rowerach dać nura, w każdą stronę knyszyńskiej puszczy i doświadczać magii Wschodu. Współczesna puszcza Knyszyńska jest pozostałością kilku historycznych obszarów i przez długi czas był to teren pogranicza, gdzie spotykały się wpływy polske, ruskie, litewskie, jaćwieckie i krzyżackie. Kolonizacja terenów doprowadziła do podziału puszczy na mniejsze jednostki.  Świat zwierząt w tym obszarze jest wyjątkowo bogaty w unikalną florę i faunę.

Puszcza Knyszyńska to jedno z niewielu miejsc w Polsce, które charakteryzuje sie naturalnością. Żyje tu na wolności kilka stad żubrów, liczących ponad 150 sztuk!


Co robimy na miejscu i styl wycieczki

Naszą wycieczkę rowerową zaczynamy już w piątek w Białymstoku, skąd ruszymy na rowerach przez puszczę do Kondycji. W pierwszym dniu zrobimy jakieś 40 km, po drodze mamy Lipowy Most, stare drewniane domy, kapliczki i wioski. Po drodze obiad, lub zamawiamy na wynos (w zależności od możliwości) Wieczorem odpalamy ogień na zewnątrz i bajdurzymy popijając dobre winko i smażąc kiełbaski. 

W sobotę po śniadaniu ruszamy do Supraśla (ok 45 km) zwiedzamy miasto i najważniejsze miejsca. Łapiemy gdzieś regionalny obiad i po całym dniu wrażeń wracamy do domu.


Wieczorem zafunduję pokaz i slajdowisko z Kuby, Norwegii, albo Japonii (do ustalenia) i poprowadzę warsztaty rowerowe - po prelekcji rozpalamy znowu ogień i łapiemy naszymi zmysłami życie otaczającej puszczy.


W niedzielę po śniadaniu wracamy, kierujemy się z powrotem do Białegostoku (iinną drogą, żeby nie zanudzac..)  skąd pociąg zabiera nas do Warszawy, lub innego miasta.


Wycieczka ma charakter lajtowy, bez pośpiechu i jest dedykowana dla wszystkich kobiet, również tych, które chcą rozpocząć swoją przygodę w rowerem. To świetna okazja, aby zakochać sie w tej formule poznawania i smakowania. Dzienne dystanse to ok. 40 – 45 km, rozłożone na cały dzień, z przystankami, zdjeciami, przygodami i atrakcjami. W puszczy jak wiadomo nawierzchnia będzie leśna, więc szybkich prędkości nie rozwiniemy, zwykle 13-15h. Oczywiście zwiedzamy na lekko, bez obciążenia.

Gdzie śpimy

 
W starym siedlisku (zrewitalizowanym w 2019r), otoczonym lasami Puszczy Knyszyńskiej. Nasz oaza, to ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych, w pełni ogrodzonej przestrzeni, do naszej wyłącznej dyspozycji. Z tarasu rozciąga się widok na dolinę rzeki Słoi.

 
Dom, w opcji komfortowej (pojedyncze łóżka) jest dedykowany dla 7 kobiet, dlatego jest to wersja kameralnego pobytu. 

Centralną częścią domu i jego głównym atutem są piece kaflowe z początku XX w. z płytą kuchenną, okapem, leżajką i małym zapieckiem. Kuchnia jest w pełni wyposażona ( kuchenka elektryczna z piekarnikiem, zmywarka, naczynia, czajnik, duża lodówka)


Całość na parterze znajduje się na parterze


pokój 4-os. ( 1 łóżko podwójne 180/200 cm. + 1 łóżko piętrowe 90/200 cm.)

pokój 4-os. ( 2 łóżka podwójne 140/200 cm. + 2 łóżka 90/200 cm.)

mały salonik z TV 40 cal i internetem, oraz dodatkowym zabytkowym łóżkiem 90/200 cm (jeśli któraś z was będzie chciała tutaj spać – nie ma problemu – to jest ósme dodatkowe miejsce i może być ew. przznaczone dla gościa :)


W domu znajduje się łazienka z prysznice. Dom posiada także klimatyczny duży przestronny taras, w komplecie ze stołem, hamakami, ławami, leżakami i sofą 2 os.


Co jemy


Śniadania zapewnia Superfemka, z lokalnym produktów i nie tylko (wersja również dla wege).
Obiady organizujemy sobie we własnym zakresie, będziemy łapać na trasie, w barach, w zajazdach, w formie cateringu – a nawet prywatnie, u gospodyni. Ceny wypasionych obiadów na Podlasiu wahają się w granicy 20-25 zł
Kolacje w formie ogniskowej w piątek i sobotę (ziemniaczki z ognia, kiełbaska, kaszanka, warzywa dla wege z grilla)


Logistycznie i Organizacyjnie

Zaczynamy w Białymstoku, do którego docieramy pociągiem jak i samochodem. Wszystkie spotykamy się w piątek rano na PKP Centralna, lub Wschodnia – to jeszcze do ustalenia, co komu pasuje. Jestem w posiadaniu biletów na pociąg. Odjazd pociągu w zależności od wyboru stacji (Centralny 07:55) (Wschodnia 08:22) – pociąg dociera na PKP Białegostok o godzinie 10:23. Powrót z Białegostoku pociągiem o 17:56 – w Warszawie 20:03.

Dla kobiet które chcą dojechać z innego miasta, niż Warszawa – bądźcie na dworcu PKP Białystok o godzinie 10:30.

Z Białegostoku, trasą Green Velo i przez puszczę, docieramy na rowerach do Kondycji (ok 40 km). Mam dwa komplety sakw, kask i jeden rower który mogę wypożyczyć (mojego mercedesa)

Cena zawiera

  • przygotowanie uczestniczek
  • organizację wycieczek rowerowych, wsparcie techniczne
  • bilety na pociąg z rowerem + dojazd moim autem z bagażnikiem na rowery
  • slajdowisko i prezentacja z Norwegii, Japonii, Portugalii lub Kuby, albo wszystkie cztery 🙂 + wskazówki o rowerach/ rekomendacje/
  • 2 noclegi w klimatycznym domu
  • 2 śniadania (na bogato) z regionalnych składników (jajka, sery, warzywa, inne dodatki)
  • 2 x ognisko z kiełbaskami, warzywa, ziemniaki (kolacyjnie)
  • dużą dawkę ruchu, słońca i powietrza – naturalne SPA!

Cena nie zawiera

  • obiadów – ok. 20 zł/25 zł
  • kosztów ew. dodatkowych atrakcji  (o ile takowe staną nam na drodze, a myślę że coś wymyślę 🙂 może spacer z pochodniami, może warsztaty garncarskie, może jeszcze coś innego – będę śledzić i na grupie wyjazdowej wrzucać pomysły. Oczywiście to są mega luźne propozycje, jako opcja.
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy Podlasie SLOW RIDE dla Kobiet. Microweekend, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Polska, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie częściowo Organizatora. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.