Madera

Madera
Dostępne terminy: brak
Kraje: Wyspy Kanaryjskie, Portugalia
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot

Wśród wód Oceanu Atlantyckiego kryje się skrawek Portugalii, który spełnia wszystkie marzenia miłośników przyrody i pięknych widoków. Madera urzeka urodą i różnorodnością krajobrazu: stromymi klifami, wybrzeżami poszarpanymi przez ocean, płaskowyżami smaganymi przez wiatry, plażami… Nie mówiąc o niezliczonych barwnych kwiatach, które dają wyspie wrażenie trwania wiecznej wiosny. 

Rowerzyści mimo bardzo trudnych podjazdów również znajdą tu swój raj.

Możliwość wypożyczenia rowerów ze wspomaganiem elektrycznym co zdecydowanie ułatwi zwiedzanie tej pięknej wyspy.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: D 

Mimo iż wyjazd ma charakter stacjonarny i każdy będzie mógł dostosować długość trasy pod siebie to jednak ukształtowanie terenu na wyspie wymaga dość dobrej kondycji. Trzeba się przygotować na spore podjazdy. Jeździmy głównie po drogach asfaltowych. W przypadku wypożyczenia roweru ze wspomaganiem elektrycznym trudnośc wycieczki zależy od przełożenia jakie sobie dobierzemy.

Dzień 1:

Zbiórka o na lotnisku w Katowicach (zorganizowany zostanie dojazd z Krakowa i centrum Katowic na lotnisko.

Dzień 2:

Przylot na Maderę w godzinach porannych, zakwaterowanie w pensjonacie, wypoczynek, plażowanie i dopasowanie rowerów.

Dzień 3-9: Madera

Siedem dni przeznaczymy na wycieczki rowerowe po wyspie. Przemierzymy całe wybrzeże jak również spenetrujemy dzikie wnętrze wyspy. Dokładnie poznamy każdy jej skrawek.
Ta wulkaniczna „peła Atlantyku” położona 1000 km od Lizbony, pełna kwiatów, kusić nas będzie urokami niemal tropikalnej roślinności, łagodnym klimatem i pejzażami, które zapierają dech w piesiach. Ten niezwykły „ogród na wodzie” jest miejscem które po prostu trzeba odkryć i to najlepiej na rowerze!

Dzień 10:

Powrót do kraju.

UWAGA: 

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta. 
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach. 
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym 
  • Transfery z/na lotnisko 
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie) 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Madera, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Portugalia, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.