Lanzarote

Lanzarote
Dostępne terminy: brak
Kraje: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: własne
Transport: samolot

Lanzarote to urzekające wulkaniczne krajobrazy, spokój i przepiękna architektura doskonale dopasowana do naturalnych krajobrazów wyspy – to miejsce dla turystów wymagających czegoś więcej niż tylko złotych plaż i słońca… 

Lanzarote leży blisko afrykańskich wybrzeży, co czyni ją wietrzną i suchą, a jednocześnie rzadziej odwiedzaną. Na tej niewielkiej powierzchni znajduje się ponad 300 wulkanów i to właśnie one są największą atrakcją wyspy. Potęga natury nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto wybrać Lanzarote na miejsce wypoczynku.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B

Wyspy Kanaryjskie stanowią raj dla rowerzystów zarówno bardzo doświadczonych, jak i tych początkujących. Każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, zarówno łatwe trasy wzdłuż wybrzeża, jak i trudne górskie szlaki.

Wycieczka ma charakter krótkich obozów stacjonarnych, z których będziemy w małych grupach realizować program, adekwatnie do kondycji i chęci uczestników. Teren lekko pagórkowaty, głównie trasy szutrowe, dlatego też preferowany będzie wynajem rowerów górskich. Podany program jest tylko przykładowy pomyślany o przeciętnym rowerzyście, będzie można go dowolnie modyfikować.

Dzień 1:

Przelot na Wyspy Kanaryjskie, zakwaterowanie w hotelu w Pueto del Carmen. Impreza integracyjna.

Dzień 2: Plaże Papagayo

Na pierwszą wycieczkę rowerową udamy się na południe wyspy ku plażom Papagayo czyli „Papuzim Plażom”. To jedno z piękniejszych miejsc na wyspie. Na miejscu ujrzymy złote, piaszczyste zatoczki z wysokimi klifami. Nie sposób będzie się oprzeć przed zanurzeniem się w wodach Atlantyku.
Po drodze zajrzymy też do Yaizy – miasteczka, które uważa się za najpiękniejsze na wyspie. Zabudowane jest schludnymi starymi domami o pobielanych ścianach z uroczymi ogrodami.
Cały dzień towarzyszyć będą nam widoki na niezbyt odległe wulkaniczne szczyty parku narodowego Timanfaya, do którego dotrzemy jednak dopiero następnego dnia

Dzień 3: Park Narodowy Timanfaya

Dziś odwiedzimy wulkaniczne tereny Parku Narodowego Timanfaya. Tutejsze góry – Montanias del Fuego (Góry Ogniste) to bez wątpienia jedno z najbardziej widowiskowych miejsc na Ziemi. Jednak obszar wcale nie przypomina naszej planety, liczne kratery i poszarpane obszary zastygłej lawy przywodzą na myśl raczej jakieś odległe światy. Pieszo zdobędziemy jeden z najwyższych wulkanów parku by podziwiać niezwykła panoramę północnego wybrzeża wyspy.
W drodze powrotnej odwiedzimy rejon La Garia, będący największym centrum produkcji wina Wysp Kanaryjskich. Krajobraz wypełniają pojedyncze krzaczki winogron otoczone malowniczymi murkami. Gdzieniegdzie pond to wyrastają pojedyncze palmy.

Dzień 4: Plaża Famara

Dziś udamy się na pólnoc wyspy, ku plaży Famara, wspaniała kilku-kilometrowej długości plaża położona u stup kilkusetmetrowych klifów jest ulubionym miejscem surfingowców, których podziwić można tu o każdej porze dnia. Po drodze zajrzymy do najstarszego miasta na wyspie Teguise. Można tutaj podziwić dziesiątki starych budowli, w dużej mierze wspaniale odrestaurowanych. Spacer po miasteczku w ciszy i spokoju jest jakże odmienny od gwarnych kurortów wybrzeża.

Dzień 5: Ogród Kaktusów – Mirador del Rio

Najdłuższy etap na Lanzarocie zaprowadzi nas do największych atrakcji na północy wyspy. Ta część nie została zniszczona podczas wybuchów wulkanu Timanfaya w XVIII wieku, jest więc dużo bardziej zielona. Masyw północny tworzy bardzo malownicze krajobrazy wśród których położone są trzy niezwykłe atrakcje:
Ogród Kaktusów, gdzie podziwiać można 10000 różnych okazów tych roślin
Mirador del Rio, uważany za najpiękniejszy punkt widokowy na całych Wyspach Kanaryjskich
Jameos del Agua, naturalna wulkaniczna jaskinia, która przekształcona została przez miejscowego artystę Cesare Manrique w niezwykłe dzieło sztuki.

Dzień 6: La Graciosa

Wycieczka napobliska wysepkę La Graciosa. To ósma pod względem wielkości Wyspa Kanaryjska, jest prawie zupełnie płaska, a w jej krajobrazie dominują naprawdę rajskie plaże, większość o bialutkim i drobniutkim piasku, wydmy i stożki niewielkich wulkanów. Jest jedyną w całej Unii Europejskiej zamieszkałą wyspą gdzie nie ma asfaltowych dróg a szutrowe drogi najlepiej pokonywać rowerem. Zresztą samochodów na wyspie jest zaledwie kilka. Jedyne dwie miejscowości na wyspie zachwycają spokojem i piękną wyspiarską architekturą. Warto tu spokojnie spędzić dzień.

Dzień 7:

Na koniec odpoczynek na pięknych plażach Lanzaroty i pożegnanie z wyspą przy degustacji miejscowych win.

Dzień 8:

Pełni wrażeń powracamy do kraju.

UWAGA:

PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

PRZELOT

 Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach. Apartamenty złożone z dwóch sypialni, łazienki i salonu z rozkładaną sofą
  • Przelot samolotem z bagażem podręcznym
  • Transfery z/na lotnisko
  • Wynajem rowerów (dobrej klasy rowery górskie)
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<<
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Bezpłatną rezygnację do 14 dni przed wycieczką

Cena nie zawiera:

  • Wyżywienia

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależnosci od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy Lanzarote, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie własne. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.