CykloTatry - Rowerem Dookoła Tatr

CykloTatry - Rowerem Dookoła Tatr
Dostępne terminy: brak
Kraje: Polska
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania
Transport: własny

CykloTatry - Rowerem Dookoła Tatr

Okrążenie Tatr w koło to nie lada wyczyn. 3 dni, 220km, ponad 2600m przewyższeń. To poważne przedsięwzięcie w życiu każdego szanującego się rowerzysty. Ale, nie piszemy tego by Cię przestraszyć, bynajmniej! To również świetna zabawa i wspólne krople potu na podjazdach. To wycieczka na wyciągnięcie ręki dla każdego kto chce wzmocnić swoją kondycję i sprawdzić wytrzymałość na przykład przed innym wyjazdem. Wystarczy wziąć wolny piątek, wsadzić rower w pociąg i w drogę!

Trudność: 

To wycieczka o średniej trudności, ze względu na górzysty teren. Dodatkowo jeździmy z sakwami, a średni dystans dzienny wynosi ok 73 km do przejechania niezależnie od pogody.

Rodzaj roweru: 

Podróżować będziemy głównie po asfalcie, dlatego najlepiej sprawdzi się tu rower górski, trekingowy lub crossowy.  

Zakwaterowanie: 

Cena wycieczki zawiera 3 noclegi w komfortowych pokojach 2, 3, 4-osobowych w zależności od dostępności i Państwa preferencji podczas zamówienia.

Czy mogę jechać sam/sama?: 

Bez obaw! To nie są standardowe wakacje. Jeśli wyruszysz w pojedynkę, po weekendzie wzbogacisz się o nowe znajomości.

Wyżywienie: 

Wyżywienie (poza śniadaniami) nie jest wliczone w cenę wycieczki, ale nie przejmuj się! Podczas naszych tras będziemy robili przerwy, tak by mieć czas uzupełnić niezbędne kalorie.

Dystans:

220km ↑2660m ↓2650m 

Trudność:

Średnia

Zakwaterowanie:

Komfort

Dzień 1: Zakopane

Spotykamy się w naszej bazie wypadowej w Zakopanem.  Gdy wszyscy dotrą, rozpoczniemy integrację wspólnym ogniskiem i zapoznamy się z trasą.

Dzień 2: Zakopane - Liptovski Mikulas: 75km ↑880m ↓1140m

Po śniadaniu udamy się na północny zachód w kierunku Chochołowa. Ta niezwykła wioska charakteryzuje się wyłącznie drewnianą zabudową i kusi turystów swoim niezwykłym folklorem.  Po krótkiej przerwie przekroczymy granicę w Suchej Górze, gdzie widok na majestatyczne Tatry osłodzi nam wszelkie trudy. Stąd popedałujemy przez Oravicę słynącą dziś głównie z wodnych parków rozrywki  w kierunku Zubereca, a następnie udamy się na podbój Kwaczańskiej Przełęczy (1100m n.p.m.), naszego najwyższego punktu dnia. Po kilku wspólnych fotkach puścimy się w dół słynnym, kultowym zjazdem aż do samego jeziora Liptovska Mara. Noc spędzimy w Liptovskim Mikulasu gdzie wieczorem będziemy mogli wspólnie wypocząć nad brzegiem jeziora.

Dzień 3: Liptovski Mikulac - Poprad: 70km ↑770m ↓660m

Rano wyruszymy w stronę centrum Liptovskiego Mikulaca, leżącego w samym sercu Kotliny Liptowskiej. Stąd, tak zwaną „Drogą Wolności”, rozpoczniemy naszą wspinaczkę nad brzegi  Styrbskiego Plesa. W ten sposób znajdziemy się również w wysuniętym najdalej na zachów zakątku Spisza oraz w najwyższym punkcie naszej wycieczki (1250 m n.p.m.). Po chwili relaksu zjedziemy z przełęczy w stronę Starego Smokowca, gdzie serwują najpyszniejszą kawę na trasie i typowy dla regionu torcik jagodowy.  Odbijemy trasą na południe w stronę średniowiecznego Popradu, gdzie spędzimy noc.

Dzień 4: Poprad - Zakopane: 69km ↑1090m ↓930m

Rano wyruszymy drogą na Wysokie Tatry i Stary Smokowec gdzie przedostaniemy się do Tatrzańskiej Łomnicy. Jadąc dalej dotrzemy do Tatrzańskiej Kotliny, gdzie rozpoczniemy podjazd na Zdziarską Przełęcz (1077m n.p.m.), która stanowi geograficzną granicę naszej gwiazdy wycieczki, czyli Tatr. Odtąd trasa będzie pofalowana dostarczając nam kilku niewielkich podjazdów i cieszących łydkę zjazdów. Tego dnia zobaczymy jeszcze Podspady, Łysą Polanę i Wierch Poroniec. Do Zakopanego wjedziemy od strony Toporowej Cyrhli. Obowiązkowa fotka czeka nas pod przepiękną kapliczką na Jaszczurówce. Na zakończenie rowerowej pętli, ale i wspaniałego weekendu, udamy się na wspólną regionalną kolację.

Cena zawiera:  

  • 3 noce w komfortowych pokojach ze śniadaniami
  • opiekę doświadczonego pilota
  • ubezpieczenie turystyczne NNW
  • podatki

Cena nie zawiera:

  • wypożyczenia roweru (opcjonalnie: +150 zł) oraz sakw (opcjonalnie: +50zł)
  • transportu
  • wyżywienia (poza śniadaniami)
  • biletów wstępu

Ważne:

  • Warunkiem zorganizowania wycieczki jest udział min. 5 uczestników
  • Przewodnik, mając na względzie bezpieczeństwo grupy, może zdecydować o zmianie programu wycieczki podczas jej trwania. Zmiany mogą być spowodowane warunkami pogodowymi, kondycją uczestników oraz innymi nieprzewidzianymi sytuacjami.
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Wheelovelo jest wyjazd rowerowy CykloTatry - Rowerem Dookoła Tatr, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Polska, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.