Azory – gdzieś na środku Atlantyku

Azory – gdzieś na środku Atlantyku
Dostępne terminy: brak
Kraje: Portugalia
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot

Jeśli szukasz raju na ziemi a przynajmniej miejsca wyjątkowego, obfitującego w niespotykanie gdzie indziej cuda natury, nie lubisz zatłoczonych kurortów, za to lubisz się odrobinę  zmęczyć  – to miejsce jest dla Ciebie. Znajdziesz tu dzikie wybrzeże, jeziora zatopione w wulkanicznych kraterach, gorące źródła z naturalnymi basenami termalnymi, zieleń we wszystkich odcieniach i kwiaty we wszystkich kolorach.  Do tego puste asfaltowe drogi, którymi możesz dotrzeć do najdalszych zakątków wyspy.

Naszą wyprawę rozpoczniemy Ponta Delgadzie stolicy  Sao Miguel-największej i najciekawszej wyspy  archipelagu. Stąd udamy się  na zachód, po drodze podziwiając klifowe wybrzeże. Odbijemy do wnętrza wyspy by wspiąć się do  wulkanicznych kraterów z ukrytymi w nich jeziorami Sete Cidades i  Lago do Fogo. Przy dobrej pogodzie widoki nie mają sobie równych. Na dzień odpoczynku udamy się do Furnas, miasteczka spowitego we mgle siarki wydobywającej się spod ziemi. Tutaj zrelaksujemy się w termalnych basenach i odwiedzimy ostatnie już wulkaniczne jezioro. Wracając do Ponta Delgady zażyjemy kąpieli w oceanie na jednej z malowniczych plaż.

Atrakcje:

 • Ponta Delgada
 • Sete Cidades
 • Lago di Fogo
 • Wulkan Caldeira Vehla
 • Plaja de Moinhos
 • Furnas
 • Pico do Ferro

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Cała grupa przylatuje samolotem.
 • Wypożyczamy rowery na miejscu, nie jedzie z nami bus.
 • Zapewniamy przewóz bagaży.
 • Żywimy się w oparciu o lokalną gastronomię – sklepy, bary i restauracje.

Dystans na rowerze: ok. 250 km

Środa: Przelot z Warszawy do Ponta Delgad.

Czwartek: Ponta Delgada –Moisteiros 30km, 600hm

Wyruszamy z Ponta Delgady wzdłuż klifowego wybrzeża, zatrzymując się na licznych punktach widokowych. Odwiedzimy odciętą od świata wioskę nad oceanem, gdzie jedynym środkiem komunikacji są konie i osły. Wstąpimy również  do basenów termalnych  na chwilę relaksu. Zakończymy w portowym miasteczku z pięknym widokiem na niezwykłe formacje skalne wyłaniające się z oceanu.

Piątek: Mosteiros-Ribeira Grande  42km, 670hm

Na dobry początek dnia czeka nas bardzo ambitny podjazd, w porywach dochodzący do 22% nachylenia. Jednak jak już osiągniemy Pico do Marfa, roztoczą się przed nami piękne widoki na skaliste wybrzeże Atlantyku i będą nam towarzyszyć przez większą część dnia. Zatrzymamy się na pyszny lunch w St. Antonio a dalej czeka nas relaksująca  jazda w dół i dalej wzdłuż wybrzeża, które tym czasem zmieni charakter na bardziej łagodny i płaski. Zanocujemy w Ribeira Grande– drugim co do wielkości, nadal jednak niewielkim mieście na wyspie. Amatorzy ryb na pewno docenią restaurację Monte Verde.

Sobota: Lago di Fogo 30km, 1000hm

Nasz dzisiejszy cel to Lago di Fogo – niezwykłej urody jezioro ukryte w kraterze wygasłego wulkanu. Aby się tu dostać musimy się trochę natrudzić , gdyż leży ono na wysokości niemal 600m npm. Zanim jednak do niego dojedziemy osiągniemy wysokość 860 m.npm  skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok. A potem już będzie tylko w dół- pełen relaks, którego ukoronowaniem będzie kąpiel w gorących źródłach, położonych na stokach wulkanu Caldeira Vehla , w otoczeniu bujnej, subtropikalnej roślinności.

Niedziela: Ribeira Grande-Furnas 35km, 850hm

Kontynuujemy podróż wzdłuż wybrzeża, jak również  ukwieconymi drogami wewnątrz wyspy. Odpoczniemy na jednej z najładniejszych plaż na wyspie Plaja de Moinhos i zjemy lunch w wyśmienitej rybnej restauracji. Przed nami nie lada atrakcja-jedyna w Europie plantacja i fabryka herbaty. Będzie tu można zapoznać się z procesem jej powstawania, jak również dokonać degustacji. Wypoczęci i pełni energii pokonamy  kolejne wzniesienie, by znaleźć się w Furnas – miejscu absolutnie wyjątkowym, które powita nas oparami siarki wydobywającej z każdej szczeliny w ziemi.

Poniedziałek: Furnas

Urokliwe miasteczko spowite w siarkowej mgle, wulkaniczne jezioro, rozległe termalne baseny, położone w przepięknym parku i zasilane przez naturalne żródła , specjały lokalnej kuchni- przed nami rozmaite możliwości relaksu . Dla chętnych pętelka dookoła jeziora wraz z pieszą wycieczką na szczyt Pico do Ferro, skąd roztacza się widok na okolicę.

Wtorek: Furnas –Ponta Delgada 50km, 700hm

Wracamy nad ocean i wzdłuż południowego wybrzeża  kierujemy się do Ponta Delgady. Po drodze kilka plaż zachęcających do odpoczynku i kąpieli.

Środa: Ponta Delgada- Sete Cidades-Ponta Delgada 60 km, 1200hm

Przed nami ostatni już wulkan z magicznymi jeziorami w kraterze, być może właśnie ten okaże się najbardziej spektakularny. Dzisiejsza trasa będzie wiodła wzdłuż krawędzi krateru, dając możliwość podziwiania jego wnętrza  z jednej strony a wybrzeża Atlantyku z drugiej. Zjedziemy również na dno krateru gdzie nad brzegiem jeziora odpoczniemy i zjemy lunch.

Czwartek: Przelot do Lizbony.

Wieczorne zwiedzanie miasta.

Piątek: Powrót do Warszawy.

Cena wycieczki obejmuje:

 • 3 noclegi w hotelu ze śniadaniem, pozostałe w domach wakacyjnych lub apartamentach 4-6 osobowych z wyposażoną kuchnią – wyżywienie we własnym zakresie
 • wypożyczenie rowerów  na miejscu
 • przewóz bagaży
 • opiekę przewodnika na całej trasie wycieczki
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • kosztu biletu lotniczego – cena ta zmienia się w zależności od chwili zakupu
 • posiłków w trakcie dnia i na koniec dnia (trzeba liczyć ok. 30 EURO/dzień/osobę)
 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych itp
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Via Verde jest wyjazd rowerowy Azory – gdzieś na środku Atlantyku, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Portugalia, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.