Kuba na rowerze! | TYLKO DLA KOBIET

Kuba na rowerze! | TYLKO DLA KOBIET
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Ameryka
Typ: Egzotyczne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: namioty
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot
cena: 4 160 PLN
+ koszt przelotu ok. 2800 zł

KUBA NA ROWERZE! PIJ RUM, TAŃCZ SALSĘ I ZJEDZ KUBĘ! VIVA LA CUBA!

Viva la Cuba!Przenosimy się do innej epoki

Kuba na rowerze! Autentyczna strona KUBY! Rowerem przez kraj kontrastów, uśmięchniętych ludzi, rumu i słońca! Wyprawa ma charakter typowo backpackerski z elemantami pewnej dozy komfortu jak przystało na damy w podróży!

Przewidujemy dziennie odcinki 35-55 km. W sumie pokonamy ok. 500 km na rowerach. Szerokim łukiem omijamy turystyczne nadmorskie rejony. Kierujemy się w stronę małych klimatycznym miasteczek, osad oraz wiosek, choć ikon nie zabraknie. Styl wyprawy przeplatany z dzikimi noclegami i tymi pod dachem w casa particular.

Zobacz pełną relacje z naszej debiutanckiej wyprawy FILM

Co robimy na miejscu i styl wyprawy:

Przylatujemy do Hawany, tu bawimy 2 dni, następnie zmierzamy wgłab wyspy. Oczywiście jest to wyprawa rowerowa, więc przede wszystkim spędzamy czas na rowerach, planujemy również wspomaganie się transportem, starymi autami, autobusem, lub innym lokalnym wehikułem. Założeniem naszym jest posmakowanie Kuby, bycie blisko ludzi, przyjaźń z otoczeniem. Poruszamy się po południowym wybrzeżu, odwiedzimy Playa Larga, Giron, Trinidad i wiele mniejszych miast, wiosek mijanych po drodze. Nie zabraknie pięknych, karaibskich plaż, chilloutu i odpoczynku. Omijamy nieciekawe i długie odcinki z ruchem samochodowym. Jazda rowerem ma być przyjemnością.

Śpimy w casa particular oraz pod namiotami, wybieramy bezpieczne miejsca na rozbicie namiotów. W planach oczywiście ryba z grilla na plaży, błogie lenistwo i słoneczne kąpiele. Na miejscu żyjemy jak lokalsi, konsumujemy w lokalnych barach, lub prywatnych domach Kubańczyków.

Dla kogo ta wyprawa?

Konwencja wyjazdu to przede wszystkim spotkania z ludźmi, przebywanie w wioskach, miasteczkach, na plażach – bliskość z naturą i kubańskim otoczeniem. Nasz cel  to smakowanie prawdziwej Kuby –  poświęcenie jej czasu. Przebywanie z lokalsami, w ich domach, na podwórkach, na ulicy. Wspólne posiłki, wspólne zdjęcia, krecenie biodrem w kubańskich spelunach i delektowanie się otoczeniem. Nie gonimy, nie spieszymy.

To podróż dla wszystkich otwartych umysłów głodnych przygody, zaskakujących sytuacji i spontaniczności, szukania najlepszych ale też i dziwnych miejscówek na sen nigdy nie wiesz co się może wydarzyć…ta podroż to istna karuzela zdarzeń i sytuacji. Jeśli to czujesz – zapraszamy Celowo zmniejszamy dystanse, by mieć więcej czasu na przyjaźń z wyspą. Wyjazd jest dla wszystkich kobiet, z podstawową kondycją fizyczną. Będzie kilka przewyższeń, ale Kuba generalnie jest płaska. Każda z Was powinna dać sobie bez trudu radę. Ważne jest natomiast wasza tolerancja na temperatury, trzeba się spodziewać nawet 30 stopni, ale własnie dlatego dystanse oraz styl, będą jak najbardziej optymalnie dostosowane do warunków. W styczniu gdy  po raz pierwszy odwiedziłyśmy wyspę temperatury przez pierwsze dni były dla nas łaskawe i oscylowały w okolicy 23-25 stopni, potem już skwar!

Co powinnaś posiadać, zabrać ze sobą:

Sprawny technicznie rower (trekkingowy lub crosowy, górski), lekki śpiwór, kask, sakwy rowerowe na tył oraz małą sakwę na kierownicę, karimatę. Szczegółowa lista odzieży, zapasowych detali rowerowych oraz innych dodatków zostanie przesłana uczestniczkom.

Logistycznie i organizacyjnie:

Podróż zaczyna się i kończy w Warszawie. Lecimy do Hawany, cena biletu wraz z rowerem! Bilety lotnicze kupujecie samodzielnie. Co do zapakowania roweru, istnieje pomoc w tej kwestii w naszym zaprzyjaźnionym sklepie rowerowym, wraz ze szkoleniem składania roweru (opcja dla chętnych).Więcej informacji, wskazówek oraz sposobu pakowania roweru przekażemy później.

Cena zawiera:

2 transporty Hawana lotnisko > centrum > Hawana lotnisko , 8 noclegów w casa particular, transport rowerów na wyspie, ubezpieczenie, grill ma plaży, koszt dodatkowego bagażu na namioty w obie strony, wizę turystyczną, napiwki dla lokalnych, namioty Fjord Nansen, realizację wspaniałej przygody i opiekę prowadzącej Ilony. Jeśli potrzebujesz jakiegoś wyposażenia rowerowego, daj znać (mamy extra sakwy na bagażnik i kierownicę, 2 karimaty wygodne)

Cena nie zawiera:

Kosztów biletów lotniczych (cena podana dotyczy biletów wraz z rowerami) Co do zapakowania roweru, pomagamy w tej sprawie i przekazujemy instrukcję, nie jest to szczególnie trudne. Wyżywienia na miejscu (30-60 zł) szerzej o cenach pisałyśmy w naszej relacji, można na bogato, a można oszczędniej, założony przez nas budżet jest optymalny.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy Kuba na rowerze! | TYLKO DLA KOBIET, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Ameryka, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu namioty oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.