Kuba na rowerze | TYLKO DLA KOBIET

Kuba na rowerze | TYLKO DLA KOBIET
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Ameryka
Typ: Egzotyczne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: namioty
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot
cena: 5 800 PLN
+ samolot ok. 3000 zł

KUBA NA ROWERZE! PIJ RUM, TAŃCZ SALSĘ I ZJEDZ KUBĘ! VIVA LA CUBA!

Przed nami kolejna, kapitalna wyprawa rowerowa! Zaskakująca, spontaniczna, z dreszczem emocji i pulsującym hormonem szczęścia! Autentyczna strona KUBY! Rowerem przez kraj kontrastów, uśmięchniętych ludzi, rumu i słońca! Wyprawa ma charakter typowo backpackerski z elementami pierwiastka komfortu,  jak przystało na damy w podróży.

Wyspa tworzy niepowtarzalny klimat, niespotykany nigdzie indziej na świecie, ale to ludzie są koniecznym dopełnieniem, tej wyjątkowej czasoprzestrzeni, którą tworzą. Dla nas, pokolenia pamiętającego schyłek komuny to będzie podróż w czasie. W kraju, gdzie brakuje zwyczajnych artykułów życia codziennego, da się zauważyć, tak obce nam wartości jak szacunek do stanu posiadania, oszczędność, skromność i umiejętność radzenie sobie w każdej sytuacji.

Kubańczycy są bardzo pogodnym i otwartym narodem. Roztańczeni, muzyczni i uśmiechnięci. Koloryt ludzi jest uderzający i tak jak wszechobecne kultowe Old Mobile które można spotkać tylko tutaj. To prawdziwy skansen motoryzacji. Wyjątkowa, kreatywna karaibska wyspa, która pomimo trudności dnia powszedniego jest optymistyczna, wielowarstwowa, ale przede wszystkim uśmiechnięta i zaraża tym stanem każdego.

Podróż do tego kraju jest fascynującym i emocjonalnym odkryciem. Kuba jest krajem nieuchwytnej magii i daje mocnego energetycznego kopa na długo! Jest idealnym antidotum na deficyt hormonu szczęścia. Trasa podzielona jest na dziennie odcinki 35 - 50 km, choć raz będziemy musiały przejechać 80km! (po płaskim i z górki) W sumie pokonamy ok. 530 km na rowerach. Szerokim łukiem omijamy turystyczne północne wybrzeże. Orbitujemy wokół karaibskich miast, osad oraz wiosek, choć ikon nie zabraknie.

Zobacz nasz FILM 

Co robimy na miejscu i styl wyprawy

Przylatujemy do Hawany i zostajemy tu dwa dni. Następnie zmierzamy w głąb wyspy. Całą trasę pokonujemy na rowerach z wyjątkiem powrotu do Hawany.

Szczegóły trasy day by day będą przekazane uczestniczkom przed wyprawą. Podczas naszej kubańskiej robinsonady będzie czas na plażowanie, oraz błogie lenistwo (days off) 

Założeniem naszej rowerowej wyprawy jest konsumowanie prawdziwej Kuby.

Jesteśmy w Hawanie, Santa Cruz del Norte, Matanzas, Punta Perdiz, Playa Jibacoa, Estes, Larga, Giron, Cienfuegos, Arboleda, Jovellanos, Jaguey Grande, Rancho Luna i wiele innych. Generalnie dajemy głębokiego nura w kubańską manianę. Do Trynidadu ruszymy OLD AMERICAN CAR, by choć na chwilę poczuć smak motoryzacyjnego skansenu. 

Śpimy w wybranych domach Kubańczyków, czyli casa particulares oraz w naszych super wygodnych  i lekkich hamakach. W planach oczywiście ryba z grilla na plaży, błogie lenistwo i słoneczne kąpiele. Na miejscu żyjemy jak lokalsi, konsumujemy w lokalnych barach, małych restauracjach typowych dla Kubańczyków, i uwierzcie mi – nie zabraknie dobrej kuchni  Żyjemy a Cubano. Znamy fajne lokalne i tanie restauracje, gdzie można zjeść np. kultową ropa vieja za 3,50 euro

Konwencja wyjazdu to przede wszystkim spotkania z ludźmi, przebywanie w wioskach, miasteczkach, na plażach – bliskość z naturą i kubańskim otoczeniem. Nasz cel to smakowanie prawdziwej Kuby. Przebywanie z lokalsami, w ich domach, na podwórkach, na ulicy. Wspólne posiłki, wspólne zdjęcia, kręcenie biodrem w kubańskiej scenerii przepełnionej muzyką, Pina Coladą, Cube Libre i Mojito! Nie gonimy, nie spieszymy. To nie będzie przejazd przez kraj, tylko bycie w nim.  Koniecznie zajrzyj do credo SF i stylu podróżowania rowerem KLIKNIJ

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie toczy się ciekawe życie, kultura, tradycja Kubańczyków. Bywamy na fiestach, ceremonii afrokubańskiej religii Santerii, wydarzeniach kulturalnych, wiejskich obrzędach. Tańczymy, pijemy rum, obcujemy z otoczeniem i doświadczamy każdej warstwy ukrytego klejnotu wyspy.

To podróż dla wszystkich kobiecych, elastycznych i otwartych umysłów, głodnych przygody i zaskakujących sytuacji. Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć…ta podroż to istna karuzela zdarzeń i sytuacji. Jeśli to czujesz – zapraszam  Celowo zmniejszam dystanse, by mieć więcej czasu na przyjaźń z wyspą i odpoczynek. Wyjazd jest dla wszystkich kobiet, z podstawową kondycją fizyczną, lubiących taniec, dobrą zabawę, słońce i muzykę. Będzie kilka przewyższeń, jednak Kuba generalnie jest płaska. Ważna jest twoja tolerancja na ewentualnie wyższe temperatury, choć grudzień należy do przyjemnych miesięcy z temperaturą w dzień od 24-  do max 30 stopni i słońce często za chmurami.

Co powinnaś posiadać, zabrać ze sobą

Sprawny technicznie rower (trekkingowy lub crossowy) kask, sakwy rowerowe na tył, oraz małą torbę na kierownicę, Karimatę lub materac, lekki śpiwór w komforcie +5 stopni. Szczegółowa lista odzieży oraz wyposażenia wyprawowego zostanie przesłana uczestniczkom. Nie zabieramy jedzenia z kraju, zaopatrujemy się na miejscu, tutaj więcej na temat kubańskiej kuchni KLIKNIJ

Logistycznie i organizacyjnie

Podróż zaczyna się i kończy w Warszawie. Lecimy do Hawany, cena biletu wraz z rowerem! Bilety lotnicze kupujecie samodzielnie. Ja dokonuję rezerwacji rowerów na lot. Wskazówki dotyczące zapakowania roweru, niezbędnego ekwipunku będzie wam przekazana. Dla osób z Warszawy istnieje możliwość szkolenie z budowy roweru, zapakowanie go do pudła i nawet transport na lotnisko. Ta opcja dotyczy również osób spoza stolicy. Wszystko można ułożyć i dograć.

Cena zawiera:

 • Pomoc w zakupie biletów dla uczestników i rezerwację rowerów na trasie Warszawa > Hawana
 • Zwiedzanie miast, ważnych i ciekawych miejsc, organizacja wspólnego czasu na miejscu
 • Przygotowanie uczestniczek do wyprawy w zakresie niezbędnego spakowania roweru oraz ekwipunku. Pełne wsparcie logistyczne (również techniczne na trasie)
 • Kartę turysty (wiza)
 • Opracowanie trasy, przewodnictwo oraz wsparcie podczas podróży przez prowadzącą Ilonę
 • 13 noclegów w wybranych i dobrej jakości domach kubańskich (casa particulares)
 • Śniadania w wersji de lux podczas całej wyprawy, również na plażach
 • Noclegi hamakowe w wybranych bepiecznych plażach (6)
 • Wyposażenie hamak + moskitiera (waga 750 gram)
 • Dwie przeprawy z rowerami barką
 • Grill warzywno – rybny na dwóch plażach okraszany rumem, ogniskiem i dźwiękami gitary
 • 5 litrów rumu + dodatki (owoce, avocado, soki, kokosy, inne rarytasy) na ten wspólny cel Superfemka przeznacza budżet w kwocie 70 euro.
 • Napiwki dla miejscowych
 • Ubezpieczenie Signal Iduna
 • Składkę na fundusz turystyczny
 • niespodzianki i atrakcje 

Cena nie zawiera:

 • Kosztów biletów lotniczych (cena biletów wahają się od 2800 zł do 3200 zł – im wcześniej tym taniej)
 • Pozostałego wyżywienia (trzeba założyć dziennie ok. 10 euro na jedzenie, napoje) Uczestniczki zwykle wydają 250 – 300 euro na cały pobyt. Na cygara trzeba przeznaczyć dodatkowe 35 euro.
 • Wycieczkę old american cars do Cienfuegos – Trynidad – Cienfuegos  wraz z noclegiem oraz śniadaniem (50 euro)
 • Transportu powrotnego z rowerem do Hawany (30 euro)
 • Rejsu łódkami po rzece ( ok. 2 euro)
 • Rundki katamaranem wraz z snurkowaniem (ok. 10 euro)
 • Wypożyczeniem maski i rurki  (3 euro) – można zabrać własną
 • Wejść do historycznych obiektów/atrakcji/ galerii/ casa de musica/ klubów  (ok. 25 euro)
 • Godzinną rundkę kadilakami po Havanie (10 euro)

Rezerwacja miejsca na wyjazd

Aktualnie prowadzimy zapisy na wszystkie nasze wyjazdy, jednak nie pobieramy zaliczek. Bacznie przyglądamy się obecnej rzeczywistości i rozsądnie analizujemy możliwości. Ponieważ okoliczności wyjazdowe zmieniają się dynamiczne, podjęłyśmy decyzję o dokonywaniu rezerwacji bez wpłat. Dopiero gdy będziemy pewne, bliżej terminu i bezpiecznej realizacji wyprawy, sfinalizujemy ją umowami oraz wpłatami. Na ten moment nie chcemy ryzykować i żyć w niepewności, że za moment coś może ulec zmianie. Czekamy na długie zielone światło i mamy nadzieję że w końcu wzbijemy się do góry z tego długiego pasa startowego, na którym wszyscy się wciąż stoimy w kolejce.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy Kuba na rowerze | TYLKO DLA KOBIET, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Ameryka, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu namioty oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.