Japan with KIDS | WYPRAWA RODZINNA

Kategoria
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
namioty / pensjonaty

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Japan with KIDS | WYPRAWA RODZINNA

O wyprawie

JAPONIA Z DZIECKIEM 自転車で RODZINNA WYPRAWA ROWEROWA

Z dzieciakami przez Japonię na rowerach!

Rodzinna wyprawa rowerowa! Przed nami kolejna odsłona rowerowego projektu MAMY&DZIECI, tym razem z Karaibów robimy skok do kraju wschodzącego słońca i lecimy po przygodę do Japonii. Nasze turnee to zdecydowanie krótsza i łagodniejsza wersja naszej sztandarowej wersji, ale zawierać będzie wszystkie niezbędne elementy japońskiej kultury. Dzięki temu powstał koncept podróży, okraszony wspólnym odkrywaniem elementów nowej przestrzeni.

Odwiedzając Japonię po raz pierwszy, na myśl przychodzi Osaka, Kioto, Tokio…ale na mapie Honsiu, istnieje fantastyczny obszar, niezadeptany i niezmącony turystyczną falą. Górzysty pierścień otaczający rozległe i majestatyczne Jezioro Biwa ( 琵琶湖 Biwa-ko), któremu towarzyszy pocztówkowa sceneria piaszczystych plaż, zabytkowe otoczenie, świątynie, tradycyjne wioski wypełnione przyrodą sezonowych kwiatów i pól ryżowych.

Dla kogo wyprawa

Na japońską przygodę zapraszam mamy i dzieci z harcerskim zacięciem, otwartą głową na przygodę i nowe doznania. Zaprezentowana trasa w 90% przebiega po płaskiej nawierzchni, 10% stanowią niewielkie przewyższenia. Wyprawa dedykowana jest dla dzieci/młodzieży w wieku szkolnym które uwielbiają rower, sushi i ryby! 

Dzienne dystanse 20-30-40-45 km. W sumie na rowerach pokonamy ok. 350 km, spokojnym tempem 15-17km/h. Temperatury w maju w dzień 24-26 stopni, w nocy 15-18. Uwaga - 4 noce z rzędu spędzamy pod namiotami, w tym czasie korzystać będziemy z Onsenów i łaźni, albo prysznica powieszonego na drzewie.

Zobacz nasze dwa filmy wiosenny FILM  oraz jesienny FILM

Program

Co robimy na miejscu i styl wyprawy

Rodzinną wyprawę rowerową zaczynamy w kulinarnej Osace, trzecim co do wielkości mieście Japonii. Pod wieloma względami jest to dusza Japonii. Podczas gdy Tokio jest dopracowane i drogie, Osaka jest wyluzowana i bardziej przyziemna. To świetne miejsce, aby poznać duże, nowoczesne japońskie miasto w całej okazałości, ale na skalę bardziej ludzką niż Tokio – i to za znacznie mniejsze pieniądze. Miasto słynie z fenomenalnego ulicznego menu lokalnych specjałów, a najlepszym miejscem doświadczania tej kulinarnej przyjemności jest tętniąca życiem Dotonbori. Pobyt w dzielnicy wzbogacimy mini-rejsem po kanale, i będzie to wspaniały „spacer” wzdłuż drogi wodnej.

Osaka Aquarium Kaiyūkan jest jednym z największych akwariów na świecie z imponującą 8-piętrową architekturą odtwarzającą naturalne środowisko ogromnej liczby morskich stworzeń z regionu Pacyfiku. Zobaczyć tu można zwierzęta zamieszkujące Wielką Rafę Koralową, Zatokę Panamską, Antarktydę czy głębiny Oceanu Spokojnego. Wyruszymy w wirtualną wycieczkę po słonecznych japońskich lasach, czy skutej lodem Antarktydzie. Centralnym elementem akwarium jest ogromny zbiornik imitujący Ocean Spokojny, w którym wśród 5400 ton wody pływają rekiny wielorybie – największe ryby na świecie. Wizyta w akwarium będzie wspaniałą przygodą!

Momofuku Ando Instant Ramen Museum To nie jest zwyczajne muzeum, ale to magiczne miejsce poświęcone wszystkim ramenom, które pozwala wskoczyć w proces produkcji makaronów instant i poznać historię Makaronu Pucharowego, a także jego twórcę, Momofuku Ando. Zrobimy własny „makaronowy kubek” wybierzemy zupę, wzór kubka i ulubiony składnik do jej przygotowania. To będzie super zabawa!

Zanim dotrzemy do Kioto, wpadniemy na lokalne warsztaty prowadzone przez anglojęzyczną Japonkę i usmażymy własne Okonomiyaki i Takoyaki. Okonomiyaki, to japoński, wytrawny placek, robiony na kilka sposobów, którego bazę stanowi poszatkowana kapusta. Reszta składników jest całkowicie dowolna! Samą nazwę „okonomiyaki” tłumaczy się jako „smaż co chcesz”. Takoyaki to jedna z najpopularniejszych japońskich przekąsek, często określana jako soul food (pokarm dla duszy). Danie to pochodzi z Osaki, a jego nazwa stanowi połączenie dwóch słów tako, czyli ośmiornica i yaku, czyli smażyć lub piec. Można będzie jeść do woli, bez obawy o pełny żołądek na rowerze, bo na noc zostajemy w okolicy.

W Kioto spędzamy pełne dwa dni i jesteśmy tam, gdzie spodoba się się dzieciom i dorosłym. Wdrapiemy się na wzgórze gdzie stoi Kiyomizudera – kompleks buddyjskich świątyń. Odwiedzimy również Fushimi Innari znanej z tysięcy bram torii, tworzących kilkukilometrowe aleje i niezapomnianą scenerię na zalesionej świętej górze Inari. Para alei Ninen-zaka i Sannen-zaka to kultowe ulice miasta Kioto, które prezentują dawne czasy Japonii. Pokryte pięknie odrestaurowanymi tradycyjnymi sklepami kupców z przeszłości. Wieczorem wkraczamy do Gion jednej z najbardziej znanych dzielnic gejszy w Japonii, z pięknie zachowaną architekturą oraz tradycyjnymi zwyczajami i rozrywką.

Las bambusowy w Arashiyamie to jedno z najpopularniejszych miejsc w Japonii i zwykle mocno oblegane przez tłumy turystów. Aby tego uniknąć i cieszyć się bambusową scenerią, bez zbędnego tła, jedną noc spędzimy w bliskim otoczeniu, by rano móc usłyszeć i cieszyć wzrok tysiącem kołyszących się od wiatru drzew. Ich giętkość powoduje ocieranie się o siebie, dzięki temu powstaje dźwięk, który zarezerwowany jest tylko dla gaju w Arashiyamie. Japońskie Ministerstwo Środowiska wpisało ten szelest na listę 100 dźwięków Japonii  Na świecie wyróżnia się ok. 130 gatunków bambusa, tymczasem w tym jednym japońskim lesie znajduje się ponad 40!

Dzikie małpy i dzikie wrażenia! Gdy już nasycimy wszystkie zmysły bambusową scenerią ruszamy w górę, na nietypowe spotkanie z mieszkańcami okolicznych gór do Parku Małp!

Czas na ucieczkę w stronę ukrytego klejnotu – do jeziora BIWA! gdzie przez cztery dni jesteśmy w bajkowej scenerii  piaszczystych plaż, ogrodów botanicznych, zamków, onsenów, światyń, wiejskich zakamarków i historycznych miast.

Będzie również okazja na bliskie spotkania z lokalną społecznością, ponieważ wokół jeziora jest kilka popularnych spotów kempingowo – grillowych, które sa oazą odpoczynku i relaxu.

Wioska Harie  miejsce gdzie ludzie opracowali unikalny system zapewnienia sobie czystej wody w domu, tworząc ‘baseny wodne‘ zwany „kabata (川端)”do których przez kanały i bambusowe zjeżdżalnie dostarczana jest świeża woda źródlana. Basen służy również jako duży zlew i wykonuje się w nim codzienne czynności, takie jak zmywanie naczyń, czy mycie warzyw. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po chwili woda w basenie staje się znowu krystalicznie czysta…dzięki…karpiom  Postaramy się zajrzeć do jednego z takich domów, by na własne oczy zobaczyć tę symbiozę człowieka z naturą.

W wiosce znajduje się tradycyjny 150-letni browar sake, Kawashima Shuzo. Będziemy za kulisami, by dowiedzieć się jak produkują wielokrotnie nagradzane sake przy użyciu lokalnie uprawianego ryżu i czystej wody źródlanej. Degustacja napoju obowiązkowym punktem programu!

O rany! NARA  jeśli kiedykolwiek marzyliście o bliskim spotkaniu z dzikim jeleniem to właśnie nadszedł ten moment! Będziecie je tulić, karmić, głaskać, a nawet leżeć z nimi, bo te pasibrzuchy uwielbiają wygrzewać się na słońcu, a niektóre z nich za kawałek ciasteczka podziękują wam kiwając się lekko do przodu. W parku, oprócz jelenich wysłanników bogów, znajdują się buddyjskie świątynie, na czele z Tōdaiji i ogromnym Buddą w środku.

Mitsuo Nakatani jest mistrzem wytwarzania ryżowych ciastek mochi, a obserwowanie go podczas pracy to prawdziwy dreszczyk emocji. Przekształcenie lepkiego ryżu w tradycyjną japońską miękką i ciągnącą się przekąskę wymaga wbijania, przewracania i rozbijania kleistego ryżu z dużą prędkością w doskonałej koordynacji z zespołem. Po obejrzeniu spektaklu czas, aby wypróbować gotowy produkt. Mochi jest podawane tak świeże, że wciąż ciepłe, smacznie gryzące i niewiarygodnie miękkie. Nie ma lepszego sposobu na spróbowanie tej tradycyjnej japońskiej uczty! Mniam!

Logistycznie i Organizacyjnie

Zakupu biletów dokonujecie samodzielnie po wskazaniu przeze mnie konkretnego lotu. Istnieje ewentualność podziału na dwie grupy/ dwa loty. Wariant ten jest przez nas praktykowany, a zależy od dostępnego miejsca na rowery w luku samolotowym. Na chwilę obecną mamy upatrzony wylot z Warszawy, w sensownych godzinach popołudniowych, więc jest czas na spokojne dotarcie. Głównym miastem wylotowym z Polski jest Warszawa. Jeśli chcesz wylecieć z innego miasta, proszę o informację. Pełna lista z niezbędnym ekwipunkiem zostanie przesłana uczestniczkom. Istnieje możliwość pomocy w kwestii zapakowania rowerów, dowozu na lotnisko przez zaprzyjaźniony serwis w Warszawie.

Co zabrać ze sobą?

  • sprawny technicznie rower trekkingowy lub crossowy (miejskie damki odpadają)
  • śpiwór (temp. komfortu 5 stopni)
  • kask rowerowy
  • sakwy na rower
  • mata samopompująca/ materacyk
  • lista rekomendacyjna zostanie przekazana po dokonaniu rezerwacji

Warunki

Cena zawiera:

  • Przygotowanie do wyprawy, pełna lista niezbędnych rzeczy
  • Pomoc w zakupie biletu lotniczego i rezerwację miejsca na rower w samolocie
  • Opracowanie trasy, przewodnictwo, wsparcie techniczne na trasie
  • 10 noclegów w hostelach, kapsułowym hotelu, dormitoriach, ryokanach, pensjonatach, zajazdach (pokoje 1-2-3-4 osobowe)
  • Wyposażenie biwakowe tj.namioty 2-osobowe ( 5 noclegów pod namiotem)
  • Rejs w Osace
  • Wejście do Aquarium
  • Wejście do Kiyomizudera
  • Warsztaty okonomiyaki&takoyaki (3h)
  • Wejście do browaru sake z degustacją
  • Budżet ogólny w kwocie 1000 zł/grupa – sake/ wino śliwkowe/ słodycze/ smakołyki/ lody macha/ karaoke salon/ inne
  • Ubezpieczenie Signal Iduna
  • Składkę na fundusz turystyczny

Cena nie zawiera:

  • Kosztów biletów lotniczych (ok.2600-2800 zł/osoba)
  • Wyżywienia na miejscu (ok. 80 zł/dziennie/osoba)
  • Przeprawy promowej (ok.30 zł)/ osoba
  • Innych atrakcji nie przewidzianych w ofercie, których będę szukać,  bądź zostaną nam polecone (onseny, ogrody, zabytkowe miejsca, zamek, świątynie) – koszt wejścia do Onsenu > 15-25 zł; koszt wejścia do zamku >15-20 zł; inne zabytkowe miejsca podobnie. O wszystkich dodatkowych atrakcjach będziemy dyskutować na dedykowanej grupie FB – gdzie potwierdzimy, albo odrzucimy pomysły.

Rezerwacja miejsca na wyjazd

Aktualnie prowadzimy zapisy na wszystkie nasze wyjazdy, jednak nie pobieramy zaliczek. Bacznie przyglądamy się obecnej rzeczywistości i rozsądnie analizujemy możliwości. Ponieważ okoliczności wyjazdowe zmieniają się dynamiczne, podjęłyśmy decyzję o dokonywaniu rezerwacji bez wpłat. Dopiero gdy będziemy pewne, bliżej terminu i bezpiecznej realizacji wyprawy, sfinalizujemy ją umowami oraz wpłatami. Na ten moment nie chcemy ryzykować i żyć w niepewności, że za moment coś może ulec zmianie. Czekamy na długie zielone światło i mamy nadzieję że w końcu wzbijemy się do góry z tego długiego pasa startowego, na którym wszyscy się wciąż stoimy w kolejce.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Japan with KIDS | WYPRAWA RODZINNA pochodzą od biura Superfemka, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: . Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.