Dzika dzikość Portugalii - Wyprawa dla Kobiet

Dzika dzikość Portugalii - Wyprawa dla Kobiet
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Portugalia
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania zapewnia Organizator
Transport: samolot
cena: 3 860 PLN
+ samolot 1500 zł

Rota Vicentina i Alentejo na rowerze. Z Lizbony do Lagos!

Alentejo. Pełne kontrastu, wiejskie wnętrze Portugalii, to obszar pozbawiony tłumu turystów i komercyjnej scenerii obecnej w Algarve na południu. Odkrywamy jego przyrodniczą autentyczność. To rozległy rejon, naszpikowany wieloma trasami rowerowymi, trekkingowymi, MTB oraz pieszymi. W kręgu naszego zainteresowania będzie zachodni odcinek wybrzeża altantyckiego Portugalii – Costa Alentejo i niektóre odcinki Rota Vicentina (Szlak Historyczny). Od 2019 uzupełniony, łącząc lotniska w Lizbonie i Faro. Wiedzie przez główne miasta i wsie o kilkusetletniej historii.

Więcej natury, więcej autentyczności

Ta wyprawa rowerowa, skierowana jest do koneserek dobrej kuchni, gdzie bazą są przepyszne owoce morza i ryby. To prawdziwa uczta i tu kalorii się nie liczy. Na talerzach królują ośmiornice, kalmary, dorady, sole, okonie, miecznik i uwierzcie, że smakują wybornie.

Ta wyprawa, to rowerowa przygoda dla miłośniczek dzikiej przyrody, klifów, oceanu, piaszczystych plaż, lasów sosnowych, korkowych i klimatycznych rybackich wiosek. Przed nami pełna paleta portugalskich krajobrazów i wszystkie rodzaje dróg, choć podczas tej podróży królują asfaltowe nawierzchnie, ze znikomym ruchem aut, a kultura kierowców (o ile się pojawiają) jest poprawna. Nie zabraknie szutru i deka piasku pod kołem, a nawierzchnia staje się trudniejsza, gdy droga prowadzi wyboistymi ścieżkami, po żwirze, by na końcu doprowadzić do pięknych plaż. W całościowym przekroju mamy 70% nawierzchni asfaltowej, 25% lekki teren, 5% teren wymagający technicznie (kamienie, żwir, stromy podjazd, zjazd). We wrześniu przejechałyśmy tę trasę, bez żadnych ubytków, poza jedną pękniętą szprychą i jedną wymianą dętki.

Wyprawa rowerowa do Portugalii pozostaje w kanonie slow road, tak jak lubię – turystycznym tempem, bez napinki i dobijania szybko do celu. Delektujemy się otoczeniem, kuchnią, spotykamy z Oceanem, piknikujemy, pijemy wino i dobrze się bawimy. Nie spieszymy się, to są rowerowe wakacje. Będzie czas na zdjęcia, dobre jedzenie, relax i przede wszystkim konsumowanie podróży wszystkimi zmysłami.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy

Lizbona. Naszą portugalską przygodę rozpoczynamy z Lizbonie, i będzie kilka godzin by ją trochę liznąć, kończymy w Lagos, skąd wracamy pociągiem do stolicy. Na miejscu jesteśmy 11 dni, z czego 9 dni spędzimy na rowerze, w sumie ok. 330 km. W pewnym klimatycznym miejscu zafundujemy sobie rest day i zostaniemy dwie noceNasze dzienne dystanse oscylują w granicach 35-45 km, w zależności od ukształtowania terenu i wybranych miejscowości. Na trasie Setubal, Melides, Sines, Vila Nova de Milfontes, Odeceixe, Aljezur, Carrapateria, Vila do Bispo, Salema i kilka mniejszych pośrednich wiosek leżących tuż nad Oceanem.

Zwykle tuż po śniadaniu około godziny 10.00 ruszamy w drogę, by w najcieplejszych momentach dnia korzystać z kąpieli, plaż i dobrodziejstwa jakie oferuje piękna Portugalia

Noclegi. Śpimy w tradycyjnych rodzinnych zajazdach, pensjonatach, hostelach, niezależnych apartamentach, sporadycznie w obiekcie z basenem. Wszystkie parcele są dobrym poziomie i kierujac się ich wborem, brałam pod uwagę dedykowane miejsce na rowery, oraz ich bezpieczeństwo. Rano, gospodarz zaserwuje nam pyszne śniadanie, lub jeśli takiej opcji nie będzie przygotujemy je wspólnie z lokalnych produktów.

Jedzenie. Odwiedzamy lokalne bary, retauracje, rodzinną gastronomię. Nie zabieramy nic z Polski. Na miejscu przepyszne soki z pomarańczy, wyśmienite owoce morza, ryby, oliwki i oczywiście wino werde i lekkie, przyjemne piwo które smakuje wybornie podczas upalnych dni. W ciągu dnia możemy spodziewać przyjemnych temperatur 23-25 stopni, zakrapianego oceanicznym wiatrem, który idealnie chłodzi nasze ciała.

Rower. Najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy, crossowy i gravel. Rower górski też będzie okey, choć jak wiadomo trochę ciężej toczy się po asfalcie. Ważny jest dobry bieżnik na oponie, hamulce, silne koła i obręcze. Na bagażniku sakwy z małą ilością ciuchów i niezbędne akcesoria rowerowe. W sumie ok. 10 kg balastu. Listę rekomendacji oraz sposób pakowania roweru otrzymacie ode mnie.

 

Logistycznie i organizacyjnie

Bilety lotnicze kupujecie samodzielnie, po moim sygnale. Wylatujemy z Warszawy w południe, na miejscu jesteśmy po południu. Natomiast powrót zaplanowany jest w lekko po północy.

Cena zawiera

 • Przygotowanie do wyprawy, pomoc logistyczną, wsparcie merytoryczne przed i w trakcie podróży
 • Realizację programu wyprawy i przewodnictwo doświadczonej, wielozadaniowej Ilony
 • 11 noclegów ze śniadaniami w wybranych zajazdach, pensjonatach, w willach wakacyjnych nad morzem, hostelach.
 • Przeprawę promową
 • Przeprawę motorówką
 • Pociąg powrotny do Lizbony
 • Ubezpieczenie
 • Składkę na fundusz turystyczny

Cena nie zawiera

 • Biletu lotniczego (ok. 1500 zł) cena wraz z rowerem oraz dodatkowym bagażem
 • Pozostałego wyżywienia. Trzeba liczyć średnio 20 euro dziennie
 • Przechowalni pudeł, lub ich transportu taxi do hotelu (ok. 10 euro)
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy Dzika dzikość Portugalii - Wyprawa dla Kobiet, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Portugalia, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania zapewnia Organizator. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.