Vuelta A'espana - Asturia, Angliru szosowo

Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
trudna
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Vuelta A'espana - Asturia, Angliru szosowo

O wyprawie

VUELTA A'ESPANA 2023 - ASTURIA/ANGLIRU | Wyjazd KOLARSKI !

Vuelta a'Espana- trzeci z Wielkich Tourów, przez wielu nazywany Tourem pocieszenia, ale nic bardziej mylnego! Trasa corocznego ścigania wokół Hiszpanii niejednokrotnie przebija atrakcyjnością pętle przez Włochy i Francję. 

La Vuelta zasłynęłą już dawno jako wyścig wybitnie górski, z wieloma finiszami pod górę. Tak będzie też w tym roku. Finałowe zmagania odbędą się na północy Hiszpanii, tam gdzie gór i stromych podjazdów jest najwięcej, a my zabierzemy Was na ten najsłynniejszy- Alto d'Angliru. Monumentalna ściana wyrastającą sponad zielonych, asturiańskich dolin, była już świadkiem walki największych nazwisk o końcowy triumf na etapie i w całym wyścigu, takich jak Contador, Heras, czy Simoni.

Kibicowanie na etapie Vuelty to jednak nie jedyna atrakcja, jaka czeka nas w przepięknej Asturii. Zabierzemy Was na najlepsze trasy regionu. Oprócz Angliru pojedziemy między innymi na Lagos De Covadonga- podjazd również zasłużony dla losów Vuelty, a na codzień będący jedną z najpiękniejszych dróg w Asturii, wiodącą do serca Parku Narodowego Picos de Europa.

Czekają na nas trasy po zielonym, przypominającym Irlandię wybrzeżu regionu w okolicach Gijon, urzekające górskie pętle w rezerwacie Puertos de Marabio oraz skaliste okolice Casielles z niezliczoną ilością serpentyn na podjeździe pod San Juan. Królewską trasą będzie rozpoczynająca się w La Pola pętla przez Puerto de Pajares i Puento de Ventana- spektakularne podjazdy i zjazdy z obłędnymi widokami na pograniczu Asturii i Kastylii-Leon.

Na bazę wybraliśmy miejscowość Oviedo- stolicę regionu i miasto położone w sercu Asturii. Tu wypożyczamy rowery, stąd też promieniście rozchodzą się wszystkie zaplanowane przez nas trasy. Miasto posiada dodatkowo bogatą ofertę kulinarną i kulturalną.

Zakwaterowanie to hotel Ibis położony na obrzeżach miasta, ale mimo wszystko relatywnie blisko centrum Oviedo. Hotel oferuje wygodne pokoje dwuosobowe, z rozdzielnymi łóżkami z łazienką oraz bogate śniadania w formie bufetu. Na miejscu znajduje się także restauracja Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji- ilość miejsc, a zwłaszcza dostępność rowerów w Oviedo jest mocno ograniczona!

Zobacz na żywo trzeci z Wielkich Tourów i odkryj szosy północnej Hiszpanii!

Program

Dzień 1

Trasa: Oviedo- La Cubilla- Oviedo (ok. 125 km, 2000 m)

Dzień 2

Trasa: Oviedo- Angliru- Oviedo. Kibicowanie na trasie Vuelty (ok. 66 km, 1600 m)

Dzień 3

Trasa: Infiesto- Lagos de Covadonga- Parque Ponga- Infiesto (ok. 120 km, 1900 m)

Dzień 4

Trasa: Oviedo- Villaviciosa- Gijon- Oviedo (ok. 105 km, 1200 m)

Dzień 5

Trasa: Oviedo- Cabo Penas- Aviles- Oviedo (ok. 130 km, 1550 m)

Dzień 6

Trasa: La Pola de Lena- Puerto de Parajes- Puerto de Ventana- Oviedo (ok 150 km, 2500 m)

Kolejność poszczególnych dni nie jest stała. Staramy się dopasowywać etapy do aktualnych warunków pogodowych i aktualnej formy uczestników.

Warunki

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu Ibis Oviedo, pokoje dwuosobowe
 • śniadania
 • transfery lotniskowe
 • wynajem rowerów szosowych (karbon, grupa shimano 105, tarcze)
 • opiekę przewodnika- pilota
 • wspólne kibicowanie na trasie etapu Vuelta s'Espana na Alto d'Angliru
 • zaplanowane trasy na każdy dzień (pliki gpx, opis)
 • wyjazd w małej grupie (do 9 uczestników)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłaty miejscowe (tzw. City tax)
 • dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu
 • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Vuelta A'espana - Asturia, Angliru szosowo pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.