Sakura Japan Cycling | TYLKO DLA KOBIET

Sakura Japan Cycling | TYLKO DLA KOBIET
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Azja
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot
cena: 7 650 PLN
+ samolot ok. 2900 - 3300 zł

SAKURA JAPAN CYCLING 桜 LIMITED EDITION BIKEPACKING

Rowerem do Cesarstwa Japonii – ponownie zmierzamy do kraju o innym stanie umysłu, w którym sushi i Ramen smakuje najlepiej. Po drodze zakochasz się w kanapkach z ryżem, na ulicy odwzajemnisz uśmiechy ludzi, będziesz podziwiać otaczającą egzotyczną scenerię, by na koniec zrelaksować ciało w tradycyjnym onsenach i poczuć japoński Zen.

Po raz pierwszy ruszamy do Japonii bez namiotów, w nieco krótszej, niż zwykle opcji > dla zapracowanych. Rowerowa wyprawa dedykowana jest aktywnym kobietom, które od karimaty wolą łóżko, a zamiast namiotu wolą drewniany dach. Zdaję sobie sprawę że nie każda kobieta jest zaprzyjaźniona z kempingowym klimatem i nie każda ma chęć wożenia dodatkowego ciężaru na rowerze. Składania, rozpakowywania, układania ciuchów...itd....Dlatego z myślą o takich kobietach powstała idea wyprawy rowerowej, w lekkim i bardziej komfortowym stylu. Poza tym znaczącym szczegółem, wyróżniającym tę wyprawę, jest jej długość i nowe obszary które wspólnie będziemy ekplorować.

Spędzimy więcej dni w poszczególnych miastach, które są tego warte. Znaczy to tyle, że mając do dyspozycji nasze rowery, będziemy zapuszczać się na okoliczną prowincję głównych ośrodków, tak aby poczuć klimat prawdziwej Japonii. Również po raz pierwszy celujemy w okres kwitnienia japońskiej Sakury. Nasze turnee zawierać będzie wszystkie niezbędne elementy japońskiej kultury, codziennego życia tej egzotycznej planety. Bo dla każdej z nas, która stamtąd wraca, to jest jak podróż w kosmos – tylko niec bliżej.

cyt: "Ilona! nie sposób przetrawić tej ilości bodźców jaka trafia do mnie w ciągu dnia"

Cały czas coś, nie ma nudy i....czego możemy się jeszcze nauczyć od Japończyków? – Dawać prezenty! o TAK Lubimy je tam dostawać i za każdym razem jesteśmy coraz bardziej zaskoczone sytuacjami w jakich je otrzymujemy....

Spokojna, wyważona, serdeczna i gościnna Japonia porywa nasze serca i nogi. Chce się zawsze do niej wracać, bez żadnych kompromisów, bez żadnego ale. Odległy, ale istniejący ideał. Kraj który najpiękniej odkrywa się właśnie na rowerze. Japonia ma znakomicie rozwinięta infrastrukturę dla podróżników. Rower idealnie wpisuje się w tę scenerię i jest również bardzo popularny wśród Japończyków. Drogi dobrej jakości, udogodnienia dla rowerzystów, dedykowane tunele, specjalne stacje na odpoczynek. Do tego wszystkiego dochodzi bezpieczeństwo, które daje pełne poczucie komfortu.

Odwiedzając Japonię po raz pierwszy, na myśl przychodzi Osaka, Kioto, Tokio...ale na mapie Honsiu, istnieje fantastyczny obszar, niezadeptany i niezmącony turystyczną falą. Górzysty pierścień otaczający rozległe i majestatyczne Jezioro Biwa ( 琵琶湖 Biwa-ko) któremu towarzyszy pocztówkowa sceneria piaszczystch plaż, zabytkowe otoczenie, świątynie, tradycyjne wioski wypełnione przyrodą sezonowych kwiatów i pól ryżowych.

Kolejnym, nowym obszarem który będziemy ekplorować będzie Góra Fuji i okoliczne jeziora, wioski i wiejskie tereny. Zaczynamy w Osace, kończymy w Tokio skąd wylatujemy do Polski. Czekają nas podróże pociągiem i prom. Wstępny zarys naszej robinsonady (Osaka 3 dni i okolica) (Kyoto 3 dni i okolica) (Biwa Lake 4 dni) (Nara 2 dni) (Fuji 3 dni + okolice jezior) (Tokyo 3 dni) Średni dzienny dystans ok. 50 km, ale do tego poziomu dojdziemy po kilku dniach. Sukcesywnie będziemy rozgrzewać nasze mięśnie.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy?

Dotykamy prawdziwego japońskiego życia, uciekamy jak najdalej od przwodnikowych miejsc, wyznaczamy własną ścieżkę jaką daje nam rower. Uwierzcie mi, to najcenniejsze co można z tego kraju przywieźć. Nie tam gdzie tłumy, bo Japończycy też mają ich dosyć i czujesz się jak anonimowy trybik w machinie dzisiejszego konsumpcjonizmu, pośpiechu i jałowości. To własnie prowincja i odkrywanie perełek, pozwoli na uruchomienie wszystkich zmysłów które w tym kraju można odkręcić na maxa!

Oczywiście zobaczymy kilka ważnych miejsc w Kioto, Osace, Tokio, ale zobaczycie że to będą tylko mało istotne epizody, które po prostu odhaczyłaś. W niektórych miastach będziemy poruszać na rowerach, w niektórych na nogach, zastosujemy wersję mieszaną. Ponieważ ta wyprawa pojawiła się w ofercie Superfemki dosyć spontanicznie, to sukcesywnie będę do niej dorzucać wyszukane atrakcje. Na pewno okres kwietnia to lokalne festiwale Matsuri, na których nie może nas zabraknąć.

Japonia to również gorące źródła które ubóstwiamy i nie byłybyśmy sobą gdyby nasza stopa się w nich nie zanurzyła. Onseny, tradycyjne łaźnie, przedstawione w różnej formie, skalnych zbiorników lub drewnianych bali. Po rowerowych trudach, w nagrodę przyjmą nas, a my z tego zaproszenia chętnie skorzystamy. Warsztaty kulinarne, degustacje sake, japońskiej whiskey, dużo dobrego jedzenia, targowiska, miejsca widokowe, zamki, światynie, ogrody, plaże, karaoke bary, onseny, łaźnie, bary, jadłodajnie, parki miejskie gdzie można obserwować i zintegrować się z lokalną społecznością, wspólne grillowanie, plażowanie i shopping który kobiety uwielbiją! Nie sposób jest wymienić wszysto...i może niech będzie tajemnicą i nieoczekiwaną przygodą jaka nas czeka.

Japońska kuchnia. Jedzenie w tym kraju, to jedna z największych przyjemności, jakich można doświadczyć, a odkrywanie zróżnicowanego menu, jest pożądaną atrakcją. Japonia jest podzielona na odrębne regiony geograficzne, z których każdy rozwinął własne unikalne tradycje kulinarne, dlatego możliwości poznawania smaków są nieograniczone. Żywimy się lokalnie i tanio, wkraczamy na targowiska, do miejskich barów, do rodzinnej gastronomii, karuzeli sushi, a także supermarketów i wielobranżowych, bardzo popularych 7Eleven i Lawson gdzie kupimy gotowe dania, które na miejscu od razu można podgrzać. Cena takiego dania w zależności od pory dnia 10-20 zł. Hitem są świeże zupy, sushi i oczywiście onigiri.

Cena zawiera:

Przygotowanie do wyprawy, pełna lista niezbędnych rzeczy, plan działań na poszczególne miasta i okolice – pełne przewodnictwo, opiekę, wiedzę i doświadczenie założycielki Superfemki Ilony! Pomoc w zakupie biletu lotniczego i rezerwację miejsca na rower w samolocie. Opracowanie trasy, przewodnictwo, wsparcie techniczne na trasie, logistyka na miejscu. 20 noclegów w porządnych wyselekcjonowanych, hostelach, dormitoriach, ryokanach, pensjonatach, zajazdach.Przeprawę promową z rowerem. Torby na rowery do pociągu. Ubezpieczenie Signal Iduna. Składkę na fundusz turystyczny.

Cena nie zawiera:

Kosztów biletów lotniczych (ok. 2900- 3500 zł). Wyżywienia na miejscu (ok. 120 zł dziennie). Pociągu powrotnego do Tokio (ok. 650 zł). Zakupu nowych pudeł na rowery lub przechowalni / wysyłki (ok.150 zł). Wejścia do historycznych atrakcji tj. zamki, ogrody, pałace, wieże inne (ok. 200 zł). Wejść do onsenów (ok. 100 zł). Warszaty Okonomiyaki i Takoyaki (ok.150 zł)ew. kosztów parkingu na rowery (ok.30 zł)ew.karty internetowej SIM 3GB (130 zł) inne atrakcje które mogą się pojawić, ale to będziemy wspólnie omawiać, akceptować lub odrzucać.

Logistycznie i organizacyjnie:

Podróż zaczyna się i kończy w Warszawie – cena biletu wraz z rowerem! Jeśli jednak chcesz wylecieć z innego miasta – daj znać. Bilety lotnicze kupujecie samodzielnie. Ja dokonuję rezerwacji rowerów na lot. Wskazówki dotyczące zapakowania roweru, niezbędnego ekwipunku będzie wam przekazana. Dla osób z Warszawy istnieje możliwość szkolenie z budowy roweru, zapakowanie go do pudła i nawet transport na lotnisko. Ta opcja dotyczy również osób spoza stolicy. Wszystko można ułożyć i dograć.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Superfemka jest wyjazd rowerowy Sakura Japan Cycling | TYLKO DLA KOBIET, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Azja, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.