Pireneje szosowo

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
śniadania
Trudność
średnia
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Pireneje szosowo

O wyprawie

PIRENEJE | Wyjazd SZOSOWY !

Col du Tourmalet, Luz Ardiden, Hautacam, Col d'Abisque... jeśli jeździsz na szosie te nazwy na pewno nie sa Ci obce. To najbardziej znane drogi po francuskiej stronie Pirenejów i to tutaj rokrocznie odbywa się część spektaklu o nazwie Tour de France. Rok temu widzieliśmy tu zmagania zawodowców na żywo, teraz nadszedł czas na ponowne przejechanie tych niesamowitych dróg.

Każdy, kto był wcześniej w Alpach, gdy po raz pierwszy znajdzie się w Pirenejach od razu zauważy różnicę między oboma górskimi pasmami. Pireneje charakteryzuja się niesamowicie otwartymi przestrzeniami, ogromna ilościa zieleni, która zapewniana jest przez liczne rzeki i strumienie je przecinajace, a także nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jest tu dużo bardziej dziko. 

Drogi to osobna historia. W teorii i "na papierze" jazda wydaje się tu łatwiejsza niż w Alpach- przewyższenia jakby mniejsze, podjazdy krótsze, ale nie dajcie się zwieźć... Pireneje pokonały już wielu niepokornych! I w tym tkwi ich piękno.

Zapraszamy do odkrywania tego piękna razem z nami, przeżycia prawdziwej, szosowej przygody w samym sercu tych niesamowitych gór. Jako baza posłuży nam znana głównie ze swego pielgrzymkowego charakteru miejscowość Lourdes, położona u samych stóp Pirenejów, idealnie w środku ich długości. To najlepsza baza wypadowa na wszystkie, najbardziej znane przełęcze. Dodatkowym atutem jest tanie i bezpośrednie połączenie lotnicze z Krakowa.

Zakwaterowani będziemy w trzygwiazdkowym hotelu Notre Dame de La Sarte w centrum Lourdes. Noclegi ze śniadaniami w formie bufetu. Pokoje dwuosobowe posiadają dostęp do wifi, a hotel oferuje dodatkowo własny bar, restaurację i patio. Jesteśmy przekonani, że Pireneje Was zachwycą!

Przejedź z nami najsłynniejsze szosy Pirenejów, odwiedź miejsca, przez które przejeżdża Tour de France!

Program

Dzień 1 (ok. 115 km, 2300 m)

Lourdes, Laruns, Col d'Abisque, Col du Solour, Lourdes

Dzień 2 (ok. 90 km, 1800 m lub ok 120 km, 3200 m)

Lourdes, Luz Ardiden, Lourdes. Na powrocie możliwość podjechania podjazdu Hautacam.

Dzień 3 (ok 70 km, 1700 m)

Lourdes, Col du Solour, Lourdes, lub regeneracyjna runda w okolicach Lourdes- Tarbes.

Dzień 4 (ok. 100 km, 2100 m)

Lourdes, Bagneres de Bigorre, Col du Tourmalet., Lourdes.

Dzień 5 (ok. 140 km, 2500 m)

Lourdes, Bagneres de Bigorre, Arreau, Col d'Aspin, Bagneres de Bigorre, Lourdes.

Dzień 6  (ok. 140 km, 2700 m)

Przejazd samochodem do Laruns. Laruns, Col du Pourtalet, Escarilla (ES), Hos de Jaca (ES), Col du Pourtalet, Laruns.

Kolejność poszczególnych dni nie jest stała. Staramy się dopasowywać etapy do aktualnych warunków pogodowych i aktualnej formy uczestników.

Warunki

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym, pokoje dwuosobowe
  • śniadania
  • transport rowerów i bagaży samochodem
  • opiekę przewodnika- pilota
  • zaplanowane trasy
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • opłaty miejscowe (tzw. City tax)
  • dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu 
  • niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Cena nie zawiera kosztów zakupu biletu lotniczego.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Pireneje szosowo pochodzą od biura MJPro Tour, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Francja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Szosowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.