Japonia z innej strony | TYLKO DLA KOBIET

Kategoria
Wyżywienie
śniadania (ale nie wszędzie)
Trudność
łatwa
Transport
samolot
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele
TerminCena
18 dni10 200
+ bilet lotniczy ok.4 tyś

Szczegóły wyjazdu Japonia z innej strony | TYLKO DLA KOBIET

O wyprawie

JAPONIA Z INNEJ STRONY, DO WNĘTRZA PRZYRODY I GORĄCYCH ŹRÓDEŁ | TYLKO DLA KOBIET

Jazda na rowerze w Japonii bywa niekiedy niekończącą się miejską dżunglą. Ale istnieją pewne obszary, na uboczu, słynące z pięknej przyrody i nostalgicznych krajobrazów wiejskich. To połączenie kultury gorących źródeł Onsenu, czystych jezior, skalistych gór, wulkanów, tradycyjnych festiwali i rzemiosła.

Wszystko to, w niedalekiej odłegłości od zaludnionego Tokio, gdzie gromadzą się tłumy turystów. Japonia to ogromny kraj i niekończące odkrywanie, i gdyby tylko można było tak rzucić wszystko i jechać na dłużej, to zapewne wiele z was by to uczyniło. Ale jest na to małe antidotum, bo po co się tłuc gdzieś daleko, skoro to, czego szukamy mamy całkiem blisko i nie potrzeba tygodni, by tego dotknąć. Prawdziwa Japonia jest całkiem blisko, wystarczy wychylić się nieco poza główne szlaki.

Jeśli koncentrujesz się tylko na głównych miastach, torem pocisku Shinkansena przegapiasz najlepsze. Obraz zza szyby zamazany. Co z tego że pokonasz setki kilometrów w metalowej tubie i szybko dotrzesz do celu? Delektuj się drogą, zapachami, obrazami i znajdź miejsca, o których nikt nie miał pojęcia. Zwolnij tempo, porzuć typowe, turystyczne miejsca i odkrywaj Japonię z innej strony, tej na uboczu.

Prefektura Gunma jest położona w głębi Japonii, u podnóża wielkich gór Nikko, Gunma i Nagano. Mówią o niej pępęk Japonii. Tu przyjeżdza się po szeroko pojętą aktywność. Trasy rowerowe wijące się przez doliny, rzeki, lasy i wulkany. Rejon ma unikalne onseny, ukryte w malowniczych wioskach, o tradycyjnej atmosferze.

Krajobraz Gunma został ukształtowany przez aktywność wulkaniczną, co oznacza, że ​​prefektura jest usiana naturalnymi gorącymi źródłami geotermalnymi, którą są częścią japońskiej kultury. Oprócz właściwości rozgrzewających i terapeutycznych, lokalni wierzą, że onsen posiada mistyczne i święte moce ze względu na zawartość minerałów i traktują rytuał kąpieli jako czynność quasi-duchową. Japończycy uwielbiają onseny, a na co dzień będziesz widziała ich mocne upodobanie do czystości.

Onseny. Wizyta w onsenie po raz pierwszy, może być dość onieśmielająca, ale jak to za pierwszym razem, może być nieco dziwnie, to potem jest już tylko przyjemnie. Jedynym sposobem, aby naprawdę zrozumieć gorące źródła, jest wielokrotne zanurzanie się w nich. Stres i zmęczenie topnieją, a zmarszczki znikają w gorących oparach.

Jesienny Festiwal Takayama (高山祭, Takayama Matsuri) jest uznawany za jeden z trzech najpiękniejszych festiwali w Japonii i  mogę to potwierdzić, bo wiosenny był emocjonujący. Zatem będąc w rejonie, nie możemy ominąć tego wydarzenia. Festiwal jest barwnym wydarzeniem, na ulicach można spotkać samurajów, procesje, platformy na kołach i mikoshi (przenośne kapliczki na ramionach).

Kuchnia Japońska. Jedzenie w tym kraju, jest centralnym elementem naszej podróży. Odkrywanie i smakowanie różnorodnej kuchni to doznania jakich mało. Tu czeka na was coś więcej niż sushi i owoce morza! Na sótół wjeżdzają Rameny, Udony, Okonomiyaki, grzyby, tofu, pędy bambusa, fikuśn desery i matcha cafe. Nawet weganki dobrze tu zjedzą.

Dla kogo wyprawa ?

Wyprawa dedykowana jest kobietom o podstawowej kondycji fizycznej, które kochają rower i taka formuła podróżowania jest im bliska, choć łażenie z plecakiem też może być fajne. Dla kobiet o otwartym umyśle, wysokim stopniu inteligencji społecznej, umiejętności przystosowania do aktualnych warunków, oraz sytuacji. To jest żywa podróż, bez asysty samochodu i wsparcia. My tworzymy team i wspieramy się. Nikt nie jedzie sam, niekt nie dostaje map i punktów docelowych z hasłem ‘spotykamy się na miejscu o tej i o tej’  i radź se sama. Nie, superfemka tak nie działa.

Ponieważ grupa jest kameralna, to wszystko jest do osiągnięcia i dogadania. A dlaczego zabieram tylko 7 kobiet? Bo Japonia z większą grupą to pomyłka. Zresztą coraz więcej kobiet docenia kameralną formułę, bo ona zwyczajnie ma sens. I niechodzi tylko o oszczędność czasu w drodze, ale korzystanie z tego co ta droga nam oferuje. Czy to rodzinny ryokan, czy wiejski pensjonat, to miejsca gdzie tłumów nie spotkasz, a jesteś blisko gospodarzy z którymi nierzadko nawiązujemy relacje. Jest wiele tradycyjnych barów, rodzinnych knajpek i karaoke spotów których kubatura jest  w wersji ‘mini’ .Oznacza to, że jak nasza banda otwiera drzwi, to jest tylko 10 miejsc, z czego 3 zajęte przez Japończyków (facetów), ale nigdy nam nie odmówiono. Oczywiście istnieją miejsca bardziej pojemne, ale wiecie, to już inny sort. Ogólnie rzecz ujmując wzbudzamy zachwyt, ciekawość i kiedyś nawet Japan TV o nas gadało!

Przed nami również podróż pociągiem z rowerem, i to jest zdecydowanie jedna z  japońskich abstrakcji. Trzeba mieć w sobie dużo tolerancji, by zaakceptować zasady zabrania roweru do pociągu. Zresztą nie tylko to, bo kraj jest tak odmienny kulturowo i będziemy się stykać z różnymi sytuacjami, które trzeba respektować i szanować. To ważny aspekt, oraz informacja dla wszystkich odwiedzających ten kraj. Jesteśmy tam gościnnie i nie chcemy nikogo rozczarować, stawiać w niewygodnej sytuacji, czy też wprawiać w zakłopotanie. I nie usiłujmy tego odnosić do europejskości, po naszemu.

Każda aktywnai żywa podróż jest wymagająca i dobór odpowiednich kobiet, gwarantuje sukces wyprawy. I nie chodzi tu o mnie, a o WAS – to wasze wakacje, wasza podróż życia i wasza kasa – więc wciśnij play, gdy czujesz i jesteś przekonana że to dla Ciebie.

Zapraszam kobiety głodne przygody, empatyczne, pomocne, czujące sie dobrze w kameralnej ekipie. Kobiety, które mają za sobą rowerowe doświadczenia i wiedzą z czym to się je.

Nasza podróż rowerowa to przede wszystkim spotkania z ludźmi i egzotyczną wielowymiarową kulturą, która potrafi nas zaskakiwać. Historie, jakie się stamtąd przywozi, to kaloryczny scenariusz na przygodową komedię, z nutką romantyzmu. To chwile pośród lokalnej społeczności, która zaprasza nas do swojego świata, to znowu wspólne biesiadowanie i grillowanie, śpiewanie karaoke w najmniejszych knajpkach świata, doznania w onsenach i sento, ceremonie, festiwale, a może nawet jakieś występy na scenie.

Program

Co robimy na miejscu i styl wyprawy ?

Doświadczanie Japonii na rowerze to przeżycie, którego się nigdy nie zapomni, a wspólne odkrywanie dróg i sekretów, będzie najlepszym wyborem. Zaczynamy w Tokio i w zależności od lotniska na którym wylądujemy, decyzję o poznaniu stolicy podejmę po zakupie biletów.

Edogawa ~(60 km) Tonegawa ~(230 km) Watarasegawa ~(107 km)  3 EPIC RIVER SIDE

Jadąc po ich wysokim grzbiecie przecinamy wiejskie farmy, jeziora, parki, ogrody, pola ryżowe, miasta i wioski, z przyklejoną w oddali fototapetą gór. Rzeczne drogi doprowadzą nas w głąb kraju – rejonu Gunma. Oprócz przestrzeni, jaką zapewniają, tworzą również oazę, w której można odpocząć od prozy życia, odmłodzić umysł i ciało. Zwalniamy tempo, by odnaleźć harmonię z naturą i sobą.

Przed nami około 480 km na rowerze, z dziennymi dystansami od 30-60 km, w zależności od tego co oferuje droga i docelowa baza noclegowa. Takie dystanse min/max zakładam, ale gdy trzeba będzie przejechać więcej, bądź na to przygotowana. Rzeczne drogi są płaskie jak naleśnik, miejscami mogą być niewielkie przewyższenia, ale to pikuś. Dopiero w prefekturze Gunma robi się bardziej górzyście, ale i na to mam plan. Zostawiamy nasze rowery i część bagaży na dole i ruszamy w górę, by lepiej zrozumieć i poczuć kulturę onsen i uczestniczyć w festiwalu. Dotrzemy tam podmiejskim pociągiem i lokalnym autobusem, więc przygotuj się na ciekawą przygodę!

Rozpoczynamy 2 dniową ekspedycję z podręcznym plecakiem po górskich wioskach onsen takich jak Kusatsu Onsen, Ikaho Onsen.

9-10 października to słynny jesienny festiwal w Takayamie. Wracamy potem na rzeczne drogi w kierunku Tokio, w którym finalnie zostaniemy 2-3 dni.

Trasa, ważne miejsca, ciekawe spoty, wydarzenia będą miały swoją agendę day by day, którą otrzymasz. Obecnie będę pracować nad tym, by ubrać naszą podróż kolorowo. Ale nie przywiązuj się zbytnio do niej, bądź otwarta na więcej, bo scenariusz tej przygody może mieć kolejne odcinki. Planuję również wizytę na farmie słoneczników, może nawet uda się zaciągnąć was na zbieranie owoców, lub lokalne warsztaty. Do jesieni kawał czasu, więc to agenda musi żyć!

Będzie czas na spokojną eksplorację i poznawanie kultury. Kto był ze mną, ten wie, że ja się spieszyć i męczyć nie lubię. Rower jest miłym i przyjemnym środkiem transportu, ale najwazniejsze jest niespieszne poznawanie kraju i delektowanie się nim. To jest nasz  SLOW RIDE, bez napinki i parcia do celu (chyba że pada!) Uważna i kreatywna jazda, pozwala na odkrywanie w podróżowaniu tego co najcenniejsze – zrozumienie i otwarcie na nowe, bliskość z naturą i prawdziwym życiem, tworzenie bliskich relacji z ludźmi.

Czas. W podróżowaniu ma znaczącą rolę, gdy go mamy w zapasie, nie reglamentujemy sobie przyjemności które nas spotykają. Miejscowi otwierają drzwi swojego domu – wchodzimy; Wołają na grilla i whiskey – a jakże! (czasem same się wpraszamy :)) Zapraszają na wspólnego śpiewania karaoke – o TAK- niektóre z nas mają zdolności wokalne! Szepczą na ucho że w sąsiedniej wsi za 20 minut odbędzie się festiwal SAKE, o rany! – gnamy co sił w nogach! To jest SLOW TRAVEL by Superfemka Projekt.

A poniżej tylko kilka wybranych miejsc z nazej drogi, bo nie sposób jest tu wymienić wszystko, a już na pewno nie te małe maleństwa.

Teganuma Park, Yanaka Lake, Shibukawa, Takayama, Takasaki i dziesiątki innych…

Ashikaga Flower Park kwiatowe naturalne cudo, inne o każdej porze roku, ale gdy nadchodzi październikowa bryza, ogród wypełnia się 300 000 fioletowych kwiatów i ametystowej szałwii.

Kiryu, przesiąknięte historią. Niegdyś prosperowało jako miasto włókiennicze. Kiryu Shinmachi (dzielnica) zostało zbudowane ponad 400 lat temu w okresie Edo i przyciagą tradycyjnymi budynkami. Znajduje się tu również zabytkowy, imponujący ogród świątynny ZEN, z którego będziesz mogła czerpać swoją interpretację. Jego główny budynek ma wypolerowane podłogi, które odzwierciedlają ponad 100 klonów rosnących na zewnątrz. Efekt jest spektakularny, szczególnie jesienią, gdy liście są największe. Świątynia pochodzi z około 1450 roku.

Maebashi. Dawne miasto zamkowe i obecna stolica Gunmy. Jest tu mnóstwo rzeczy do zrobienia i trzeba będzie zapasu czasu, by je ujarzmić, tym bardziej że w mieście jest aż 13 palarni kawy i specjały z tofu! Zaczniemy od tarasu widokowego i kwiatowych ogrodów. Odwiedzimy imponujące sanktuarium na skraju jeziora, oraz Rinkokaku, zabytkowy pensjonat państwowy.

Tokio. To wisieńka na torcie, zostawiamy na koniec. Zabawimy tu nieco dłużej, myślę że 2 dni. Będziemy raczej poruszać się na rowerach, niekiedy korzystać z parkingów.Plan na Tokio będę przygotowywała nieco później, bo kluczowe są daty lotów i planowanie w poszczególne dni. Na pewno zobaczycie więcej niż standard.

Jaki rower na wyjazd?

Najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy, crossowy, lub jeśli jesteś fanką gravela też  będzie ok. Nasza droga to w 80% asfalt i 20% inna utwardzona nawierzchnia (np. wały rzeczne)  i dodatkowo ruch lewostronny. Będzie trochę przewyższeń, trochę podjazdów, ale pakujemy sie na lekko, robimy pranie co kilka dni. Rower musi być dobrze przygotowany w serwisie i do pudła w samolocie pod moje dyktando. Wszelkie informacje, webinar online, grupa na FB będzie dostępne dla uczestniczek. Również zarys trasy, propozycje zwiedzania punktów must see,.zostanie przekazana przed wylotem.

Warunki

Cena zawiera:

 • Przygotowanie do wyprawy, pełną listę niezbędnych rzeczy, rekomendacje
 • Wybór i pomoc w zakupie biletu lotniczego (u agenta IATA)
 • Opracowanie trasy, przewodnictwo, wsparcie techniczne na trasie, logistykę na miejscu
 • Zwiedzanie miast, wybranych punktów, atrakcji, realizację założonych celów
 • 18 noclegów w wyselekcjonowanych, hostelach, dormitoriach, ryokanach, pensjonatach, zajazdach onsen
 • Śniadania w obiektach, które mają tę opcję w ofercie (większość ma, ale finalnie dam znać po rezerwacjach)
 • Wszystkie transporty na miejscu (pociag, autobus)
 • Zwiedzanie Tokio
 • Torby na rowery do pociągu
 • Koszty przechowania pudeł
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Kosztów biletów lotniczych (ok. 4000 -4500 zł) wylot z Warszawy
 • Wyżywienia na miejscu (ok. 130 zł dziennie)
 • Wejścia do historycznych atrakcji tj. zamki, ogrody, pałace, inne (ok. 200 zł)
 • Wejść do onsenów (ok. 200 zł)
 • kosztów parkingu na rowery (ok.50 zł) opcjonalnie
 • karty internetowej SIM 3GB (130 zł) opcjonalnie
 • inne atrakcje które mogą się pojawić, ale to będziemy wspólnie omawiać, akceptować lub odrzucać.

Rezerwacja miejsca na wyjazd:

Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki w kwocie 3000 zł. Reszta na miejscu 200.000 YEN (liczone po dzisiejszym kursie sprzedaży 0,034 ) Kantor Wiek/Warszawa. Trzeba mieć już teraz przygotowane środki na bilet, który już trzeba finalizować, z uwagi na dobrą cenę. W tej chwili, mam wybrany sensowny lot z rowerem za 4 tyś zł.

Obecnie wjazd do Japonii jest możliwy zarówno dla zaszczepionych, jak bez szczepień. Trzeba mieć tzw.trzy dawki, ale trzecia ostatnia musi być Moderna lub Pfizer. Niezaszczepieni muszą przedstawić testy. Z uwagi na dość ryzykowny wynik testów, na tę wyprawę zapraszam tylko i wyłącznie kobiety, które mają wymagane szczepienia. Nie chcę abyś ryzykowała, po co?, choć jeśli się uprzesz że chcesz lecieć z testem, możemy to przegadać.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Japonia z innej strony | TYLKO DLA KOBIET pochodzą od biura Superfemka, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Pozostałe. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania (ale nie wszędzie) . Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Egzotyczne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.