Finale Liguria MTB

Kraje
Kategoria
Wyżywienie
własne
Trudność
trudna
Transport
autokar / bus
Zakwaterowanie
pensjonaty / hotele

Wycieczka chwilowo niedostępna.

Szczegóły wyjazdu Finale Liguria MTB

O wyprawie

Le Manie | Piano dei Corsi | Monte Mao | Monte Carmo | Alessio | Finalese | Finale Ligurie

Finale Ligure, to jedna z najurokliwszych części Włoch zarówno na zwykły wypoczynek, jak i aktywny przeznaczony na jazdę rowerem górskim. Znajdziemy tu zróżnicowane pod względem trudności szlaki. Do tego ciekawa włoska kuchnia i wiele zabytków w okolicznych miasteczkach , czegóż więcej potrzeba na tygodniowy intensywny wypad MTB.

Górzyste wybrzeże w sercu włoskiej riwiery od paru lat stało się jedną z najlepszych miejscówek MTB nie tylko we Włoszech ale i w całej Europie. Lokalni bikerzy stworzyli tu nieomal od podstaw sieć wspaniałych ścieżek zarówno wzdłuż wybrzeża jak i w gęstych lasach górnej części tej krainy. Dodatkowo region pokryty jest gęstą siecią szutrówek używanych przez zbieraczy oliwek i orzeszków ziemnych. Jest więc gdzie pojeździć przez cały tydzień pobytu.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (KONDYCJA): C

Trasa górzysta, etapy ok. 60-70 km dziennie, przewyższenia 1000-1500 m dziennie.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI (TECHNIKA): E

Trasa prowadzi głównie technicznymi ścieżkami, kilka bardzo trudnych odcinkow.

Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

Program

Dzień 1: 

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Przejazd do Włoch. 

Dzień 2: Le Manie 

Rankiem docieramy do Finale Ligurie. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku czeka nas pierwsza rowerowa wycieczka która w pełni odda charakter terenu w jakim będziemy jeździć przez najbliższy tydzień. Czeka nas więc długi ok 8-kilometrowy asfaltowy podjazd na wysokość 400 m n.p.m, następnie seria singli góra-dół w urozmaiconym terenie czasem łatwych a czasem najeżonych kamieniami i korzeniami no a przede wszystkim ze wspaniałymi widokami na wybrzeże Morza Śródziemnego. Na koniec kultowy zjazd singlem do wioski Le Manie który każdemu zapadnie w pamięć I szybki szuter w dół do Finale. Świetny początek wycieczki. 

Dzień 3: Piano dei Corsi 

Dziś pierwsza dłuższa I wymagająca wycieczka. Musimy z poziomu morza wspiąc się na wysokość 1000 metrów. Początkowo asfaltem a następnie szutrem przez piękny bukowy las. 
Na szczycie czeka nas nagroda, wspaniała panorama odległych o kilkadziesiąt kilometrów alpejskich lodowców, no a przede wszystkim ponad 20- kilometrowy zjazd głównie singlami przeplatanymi krótkimi asfaltowymi odcinkami gdzie nieco odpoczną nasze hamulce. A single tutaj sa przednie, kto był na naszych Rychlebskich Ścieżkach zna tylko namiastkę tego co tam znajdzie! 

Dzień 4: Monte Mao 

Kondycyjnie i technicznie dziś nieco odpoczniemy , ale za to pod wzgledem widokowym to będzie najpiękniejszy etap. Wspaniałe widoki na całe wybrzeże od Monte Carlo po Genuę I wzgórza wybrzeza liguryjskiego no I najpiękniejszy singiel wyjazdu na koniec to kluczowe momenty tego dnia. Etap krótki I szybki pozwoli nam na popołudniowe opalanko na pięknej plaży w Spotorno. 

Dzień 5: Monte Carmo 

Po nieco lżejszym dniu czeka nas z kolei największe wyzwanie wycieczki. Zdobycie szczytu Monte Carmo (1389 m n.p.m.). Podjazd do połowy asfaltem póżniej momentami bardzo stromą szutrową droga wycieśnie z nas wszystkie poty. Końcówk to już piesza wspinaczka ale widoki wynagrodzą wszystkie trudy. Mało na tym wyjeździe będzie szybkich szutrowych zjazdów, dlatego ci którzy takowe lubią będą dziś z pewnością zadowoleni. Kilkadziesiąt kilometrów szutrówki na której naprawdę można porządnie się rozpędzić. 

Dzień 6: Alessio 

Na jeden dzień opuścimy region Finale i podjedziemy busem do odległego o 30 km na zachód Alessio by przetestować trasę jednego z najlepszych maratonów MTB we Włoszech. Trasy może nie sa tu aż tak znane i aż tak atrakcyjne ale widoki powalają. Nie będzie tez za bardzo technicznie aczkolwiek singiel pod szczytem San Bartolomeo będzie wymagał nieco uwagi. Zjazd w przypadku błota równiez będzie dość trudny. 

Dzień 7: Finalese 

OK, czas na nieco krótszy etap. Zaledwie 30 km i nieco ponad 700 m prewyższeń pozwoli odpocząć po poprzednich dniach. Znów dzien pod znakiem singli, choć tym razem przejezdnych w całości dla każdego średnio zaawansowanego rowerzysty. Widokowo etap będzie może mniej atrakcyjny dzięki czemu skupić się będziemy mogli na trasie I jej technicznych trudnościach. Ale po paru dniach jazdy już każdy nabierze wprawy. Popołudnie przeznaczymy na zwiedzanie Noli , nadmorskiego miasteczka w którym zachwało się kilka średniowiecznych wież mieszkalnych I piękna starówka, następnie opalanko na plaży w Viarigotti i podziwianie wybrżeża z tutejszej genueńskiej wieży strażniczej. 

Dzień 8: Finale Ligurie 

Na koniec etap który w szybkim tempie przypomni nam wszystkie atrakcje minionego tygodnia. Na początek długi asfaltowy podjazd do podnóża Monte Carmo, szutrowe podjazdy przez bukowe lasy na Pian Dei Corsi, singlowy zjazd ku Monte Mao , i płaski asfaltowy ale bardzo piękny przejazd pod masywem Finalese. I to już niestety koniec. 

Dzień 9: 

Ostatni dzień to już tylko „byczenie się” na plaży w Finale i czas na powrót do kraju. 

Dzień 10: 

Powrót w godzinach porannych do Katowic i Krakowa.

UWAGA: PROGRAM JEST JEDYNIE ORIENTACYJNY. PODANE DZIENNE DYSTANSE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ O +/- 15 KM. POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE, KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW I INNE CZYNNIKI ORGANIZACYJNE. PROSIMY WIĘC NIE TRAKTOWAĆ TEGO PROGRAMU ZOBOWIĄZUJĄCO, NIEMNIEJ JEDNAK DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY ZREALIZOWAĆ GO JAK NAJDOKŁADNIEJ.

Warunki

Cena zawiera:

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Dojazd z/do Warszawy +300 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Finale Liguria MTB pochodzą od biura Cyklotramp, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Górskie MTB, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.