WYSPY OWCZE

WYSPY OWCZE
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Pozostałe, Skandynawia
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 1
Zakwaterowanie: namioty
Wyżywienie: szczegóły w warunkach
Transport: samolot
cena: 4 450 PLN
Cena promocyjna przy zapisach do 01.03.2022

Wyspy Owcze

Wciąż niedoceniane, a to wielki błąd. Wyspy Owcze to wyjątkowe miejsce na mapie Europy. Mieszka tam niecałe 50 tys. ludzi i... 70 tys. owiec. Wyspy Owcze to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Przy 15 stopniach ciepła mieszkańcy wyciągają leżaki, by się opalać. Piją wino z rabarbaru i nie wyobrażają sobie świata bez owiec.

Wyspy Owcze pełne są wyjątkowych atrakcji turystycznych niedostępnych nigdzie indziej. To nie tylko wyjątkowe widoki łączące wysokie góry z otwartym oceanem, ale także szlaki do opuszczonych miejscowości, najwyższe klify w Europie, najmniejsza stolica Europy, czy największe morskie jaskinie świata, domy kryte trawą na tle majestatycznych gór, z których spływają wstęgi wodospadów. W 2007 roku Wyspy Owcze zostały uznane przez National Geographic Traveller najpiękniejszymi wyspami na świecie pokonując 111 konkurentów.

Zapraszamy więc na rowerowe zwiedzanie tych pięknych wysp.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B

Łatwa trasa bez większych przewyższeń, etapy głównie asfaltowe, ok. 40-50 km długości.

Dzień 1:

Przelot samolotem z przesiadką w Kopenhadze.

Dzień 2-8:

Rowerowe zwiedzanie Wysp Owczych
Wyspy Owcze najprzyjemniej zwiedza się nieśpiesznie. Wytrawny turysta wie, że wszelkie próby trzymania się planu w takim miejscu jak Wyspy Owcze można sobie z góry odpuścić.
Pogoda rządzi se własnymi prawami i nie ma co tutaj podawać dokładnej rozpiski. Zamiast gonić od atrakcji do atrakcji bez względu na pogodę, polecamy włączyć tempo spacerowe i dać się zachwycić tym co w danym momencie oferuje nam otoczenie.
W pogoni za atrakcjami opisanymi w przewodnikach łatwo jest przeoczyć to co na Wyspach najprzyjemniejsze – czyli „małe odkrycia". Czasami to trwająca chwile szalona gra kolorów stworzona przez zieleń farerskich łąk, srebro wodospadów i głęboki błękit oceanu.
Odwiedzimy wszystkie 5 największych wysp archipelagu, ale także zajrzymy na te mniejsze.

Dzień 9:

Powrót samolotem do kraju.

ORGANIZACJA WYJAZDU:

Uczestnicy dostają na Wyspy samolotem wraz z bagażem podręcznym 10 kg.
Rower wraz ze sprzętem kempingowym (namiot, karimata, śpiwór) oraz ewentualny dodatkowy bagaż (10 kg) należy dostarczyć do Krakowa lub Warszawy 5 dni przed wycieczką – osobiście lub przesyłką kurierską i odebrać sprzęt 5 dni po powrocie.
Sprzęt ten dowożony jest busem drogą lądowo-morską.
Istnieje możliwość rezygnacji z samolotu i przejazd busem i promem. Wiąże się to jednak z dopłatą ok. 400 zł.

PRZELOT

Przelot realizowany tanimi liniami lotniczymi, możliwa przesiadka w jednej z europejskich stolic, co wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na lotnisku lub krótkim zwiedzaniem miasta.
Termin wycieczki orientacyjny, może różnić się o +/- 3 dni. Ostateczny termin oraz miejsce wylotu zostaną podane najpóźniej na 40 dni przed terminem wycieczki.

Cena zawiera:

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przelot samolotem
  • Transport bagaży na trasie
  • Usługi opiekuna grupy
  • Ubezpieczenie KL i NW
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Opłaty dodatkowe dla chętnych:

  • Opłata za bagaż główny (nieobowiązkowy) w zależności od linii lotniczej i wielkości bagażu - od 60 do 100 euro

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.

Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Cyklotramp jest wyjazd rowerowy WYSPY OWCZE, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Pozostałe, Skandynawia, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu namioty oraz wyżywienie szczegóły w warunkach. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.