Powiew Oceanu - Z Porto do Lizbony

Powiew Oceanu - Z Porto do Lizbony
Dostępne terminy i ceny:

Kraje: Portugalia
Typ: Rekreacyjne
Trudność: Trudność: 2
Zakwaterowanie: pensjonaty / hotele
Wyżywienie: śniadania
Transport: samolot
cena: 2 600 PLN
+ bilet lotniczy

Powiew Oceanu - Z Porto do Lizbony

Portugalia - łagodny klimat, słoneczna pogoda i przepiękne plaże czynią z niej jedną z najchętniej odwiedzanych destynacji w Europie. Podczas naszej 7 dniowej wycieczki pokonamy przepiękną trasę wzdłuż wybrzeża, zobaczymy urocze miasteczka i zwiedzimy dwa najważniejsze punkty tej części Portugalii - Porto oraz Lizbonę

Trudność:  

To wycieczka o średniej trudności, przeznaczona raczej dla wprawionych rowerzystów. Jeździmy z sakwami, a do przejechania mamy od 70 do 90 km dziennie bez względu na pogodę. Ta jednak w maju oraz październiku raczej nie płata turystom figlów.

Rodzaj roweru: 

Podróżować będziemy głównie po asfalcie, ale część trasy może przebiegać również po drogach szutrowych i leśnych. Dlatego najlepiej sprawdzi się tu rower trekingowy lub crossowy z bagażnikiem pod sakwy.

Zakwaterowanie: 

Cena wycieczki zawiera 7 noclegów w komfortowych apartamentach od 2. do 8. osobowych w zależności od dostępności i Państwa preferencji podczas zamówienia. Istnieje możliwość wynajęcia pokoi jednoosobowych, wtedy do ceny wycieczki należy doliczyć 400zł

Czy mogę jechać sam/sama?: 

Bez obaw! To nie są standardowe wakacje. Jeśli wyruszysz w pojedynkę, po tygodniu wzbogacisz się o nowe znajomości.

Wyżywienie: 

Wyżywienie poza śniadaniami nie jest wliczone w cenę wycieczki, ale nie przejmuj się! Podczas naszych tras będziemy robili przerwy, tak by mieć czas uzupełnić niezbędne kalorie.

Dystans: 

410km, ↑1650m, ↓1720m 

Trudność: 

Średnia

Zakwaterowanie: 

Komfort +

Dzień 1: Porto

Nasze spotkanie ma miejsce na lotnisku we Wrocławiu. Po zapakowaniu rowerów do kartonów oraz nadaniu bagaży, relaksujemy się podczas 3 godzinnego lotu. Do Porto docieramy ok 22:00, zatem czeka nas jeszcze późnowieczorna, ok 5 km. trasa przez miasto do hotelu. 

Dzień 2: Porto

Po śniadaniu udamy się na wspólny spacer po mieście i leniwe zwiedzanie. Mamy cały beztroski dzień by zapoznać się z miastem i sobą nawzajem.

Dzień 3: Porto - Aveiro: 75km ↑250m ↓330m

Tego dnia rozpoczynamy naszą rowerową eksplorację. Kierujemy się na południe, a zapach Oceanu i lasów piniowych towarzyszyć nam będzie cały dzień. Zatrzymujemy się w Furadouro, znanego z najprzedniejszych owoców morza. Tego dnia śpimy w Aveiro zwanym "Wenecją Portugalii".

Dzień 4: Aveiro - Figueira da Foz: 70km ↑140m ↓130m

Będzie to dzień arcyspokojnej jazdy, z dala od zgiełku, za to z Oceanem na wyciągnięcie ręki. Śpimy w Figueira da Foz, znanym z pięknej szerokiej piaszczystej plaży i XVI-wiecznego fortu.

Dzień 5: Figueira da Foz - Sao Martinho do Porto: 94km ↑570m ↓550m 

To nasz najdłuższy dystans, a i przewyższenia zaczną dawać o sobie znać. Miniemy kilka uroczych miejscowości, zatrzymamy się w Nazare gdzie fale od lat zwabiają miłośników surfowania.

Dzień 6: Sao Martinho do Porto - Sao Pedro da Cadeira: 80km ↑620m ↓610m 

To kolejny dzień podjazdów, ale też pięknych widoków, które zrekompensują zmęczenie. Zajedziemy do uroczego rybackiego miasteczka Peniche i zwiedzimy kilka małych miejscowości.

Dzień 7: Sao Pedro da Cadeira - Lizbona: 90km ↑560m ↓600m 

To nasz ostatni dzień jazdy. Wypijemy kawę w Ericeira - pierwszym w Europie rezerwacie surfingowym, lunch w popularnym i jakże pięknym Cascais, a kolację na najstarszej starówce Europy - oczywiście w Lizbonie.

Dzień 8: Lizbona

Po śniadaniu, będziemy mieć kilka godzin na beztroską wędrówkę uliczkami miasta. Po obiedzie udamy się na rowerach na lotnisko, gdzie odbierzemy zamówione wcześniej kartony i rozpoczniemy pakowanie naszych rumaków. Przylot do Wrocławia planowany jest ok. godziny 23:00.

Cena zawiera:  

 • 7 nocy w komfortowych apartamentach ze śniadaniami
 • 2 bilety na przelot dla roweru + dodatkowy bagaż rejestrowany do 10kg
 • opiekę doświadczonego pilota
 • wycieczkę w małych grupach
 • ubezpieczenie turystyczne
 • podatki

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego dla pasażera
 • wyżywienia (poza śniadaniami)
 • opcjonalnego zwiedzania zabytków

Ważne:

 • Warunkiem zorganizowania wycieczki jest udział min. 5 uczestników
 • Prosimy nie kupować biletów przed potwierdzeniem wycieczki.
 • W cenie wycieczki, organizator zapewnia bilet lotniczy dla roweru, oraz 10kg bagażu rejestrowanego. Bagaż podręczny (dodatkowe max 10kg = jedna sakwa), który można wziąć do samolotu jest w cenie biletu. Ostatecznie każdy uczestnik może zabrać ze sobą aż 20kg bagażu poza rowerem.
 • Przewodnik, mając na względzie bezpieczeństwo grupy, może zdecydować o zmianie programu wycieczki podczas jej trwania. Zmiany mogą być spowodowane pogodą, kondycją uczestników oraz innymi nieprzewidzianymi sytuacjami.
Jedną z ciekawych propozycji wycieczek rowerowych organizowanych przez biuro podróży Wheelovelo jest wyjazd rowerowy Powiew Oceanu - Z Porto do Lizbony, który pozwala na podróż do ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Wyprawa ta pozwala na odwiedzenie takich krajów jak: Portugalia, które zadziwiają swoim różnorodnym krajobrazem. Wycieczka rowerowa obejmuje zakwaterowanie typu pensjonaty / hotele oraz wyżywienie śniadania. Wakacje o których mowa pozwolą na spędzenie urlopu w sposób aktywny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.